Skocz do zawartości
Darth Artorius

Pytania nowego użytkownika LG G3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nabyłem właśnie LG G3 16 GB. Do tej pory byłem użytkownikiem Samsungów (Note I, S3 mini). Próbuję więc z LG G3 robić to samo co z Note. Stąd moje pytania :

- Gdzie w systemie znajdę opcje "debugowanie USB - włączanie" oraz opcję "możliwość instalacji aplikacji z innych źródeł".

- Jak zrobić aby G3 podłączany do kompa z Linuxem i Windows był widoczny jako zwykły dysk USB a nie urządzenie multimedialne (MTP).

- czy do G3 można podłączyć pendrive przez kabelek OTG ?

- jak właściwie stwierdzić czy urządzenie ma roota. Teoretycznie ma bo Titanium Backup Pro (zakupiony w Google Play) odpala się i pracuje.

Pozdrawiam fanów LG G3 !

Edytowane przez bartekc00
    Usuwam prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Ustawienia/ogolne/info o tele/info o oprogramowaniu i poklikac w nr kompilacji z 10x az napisze ze jestes developerem. Wtedy pojawia ci sie opcje programisty i debugowanie usb w ogolnych.

A nieznane zrodla masz w ogolne/zabezpieczenia

3. Tak mozna podlaczyc pendrive, mysz klawe przez otg wszystko dziala

4.do roota to np root checker z markietu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem dziwne rzeczy :

- pojawił mi się SMS na numer 19253539035 - koszt 1 zł do USA. Zaglądając do netu, dowiedziałem się,że to prawdopodobnie program MC Affe Antyvirus spowodował jego wysłanie. Program usunąłem Titanium Backupem. LG g3 mają chyba ten program preinstalowany (nie wiem czy od Play czy LG) ?

- Zainstalowałem program CM Security (darmowy antywirus)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.security&hl=pl

Napisał mi,że Towel Root (chyba tym programem miałem roota w LG G3) to wirus (system exploit). To chyba nie jest prawdą ? Stosowac też zacząłem program CM Clean Master tego samego autora (z Google Play).

A może zainstalować inny antywirus - AVG ? (taki miałem na Samsungu Note i S3 mini) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Zgadza się kolego LG nasz smartfon wyposażyło w McAffe, co nie znaczy że musimy z niego korzystać. A niestety aktywując go zgadzamy się na pewne rzeczy i ja też to zrobiłem :D i sms pod taki numer poszedł za 0.50zł ale tylko raz od zakupu telefonu, po aktywacji programu. Podobno niektórym przy zmianie kart sim ponownie wysyłało. Do ogólnego porządku na telefonie używam CLEAN MASTER, ma w sobie wbudowany darmowy antywirus ale czy skuteczny to Ci nie powiem, program w każdym razie polecam.. Spróbuj może Ci będzie odpowiadał, zawsze można odinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki ! Przypominam sobie,że dwa razy zmieniałem simy w LG i stad pewnie 1 zł za SMSy. MC Affe pozbyłem się.

Clean Mastera na razie mam i używam. A także antywirusa z tej firmy. To właśnie on pokazuje Towel Root jako podejrzany program.

Przy okazji - firmware V10i ściągnałeś przez OTA czy flaszowałeś komputerem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root-a robiłem PurpleDrake-Lite i żaden antywir się nie czepia, również ten z clean mastera. Jeżeli chodzi o FW to obecnie jestem na H, a wersję I fleszowałem sam.

Edytowane przez driverone
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Nabyłem Lg G3 z t-mobile. Chciałbym się zapytać osób które już dłużej używają tego telefonu parę rzeczy.

1) Które aplikację odinstalować gdyż w ogóle się nie przydają ? Jest ich sporo które da się odinstalować. Nawet nie wiem do czego wszystkie służą.

2) Czy można zostawić domyślny widget z pogodą po lewej stronie i zegarkiem i datą po prawej ale usunąć biały pasek z powiadomieniami ?

3) Czy zainstalować innego antywirusa niż ten co jest w telefonie Mcafee ? (nie mogę go odinstalować)

4) co jeszcze warto zainstalować na tym telefonie i ogólne rady.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez ldawid
    zmiana tematu na zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad. 1)

Moje wyłączone aplikacje:

post-198085-14255753294027_thumb.png

post-198085-14255753295576_thumb.png

post-198085-14255753296966_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad.2)

Można, usuń ten widget i w jego miejsce daj pogoda 5x2 = to samo a bez paska.

Ad.3)

Można zainstalować innego antywira, a McAfee można usunąć ale potrzebny jest root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mpyro

@patrykkubiak_96

Ja nie mam w aplikacjach zakładki wyłącz.Wiec co moge zrobic aby powyłączac niechciane apki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi