Skocz do zawartości
tytez69

Backup SMS ze starego telefonu na nowy + instrukcja jak to wykonać przez komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje aplikacji na telefon dzięki której będę mógł skopiować smsy z starego telefonu (Samsung Galaxy Trend) na nowy (Sony Xperia M2). Jeszcze prosiłbym was o szczegółową instrukcję jak to zrobić nie przez kartę mikro SD (zgubiłem) ani nie przez kartę SIM (Samsung Galaxy Trend ma duża SIM'kę a Xperia małą) tylko przez komputer (USB).

Edytowane przez pan_żabka
    Modyfikacja tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam Avast Mobile Backup. Przenoszenie przez dysk Dropbox.

Wytaptalkowane na notatniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta aplikacja trochę słaba ponieważ nie można skopiować tych dłuższych wiadomości tylko same krótkie. Macie jeszcze jakąś inna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MyBackup ma chyba taką opcję, ale niestety jest płatny jeśli chcesz przenosić z jednego telefonu na drugi. Za to mogę ci zaproponować alternatywę w postaci zapisania smsów do pliku .txt (i wtedy masz je do wglądu i na komputerze i na telefonie), sam korzystam od dłuższego czasu z tej aplikacji i jestem w miarę zadowolony :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smeiti.smstotext&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja muszę polecić SMS Backup +

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zegoggles.smssync&hl=pl

Wszystko robi się samo, w tle. Do tego możliwość przeglądania SMS/MMS z poziomu GMAIL.

Dość długo przywraca kopie na nowe urządzenie (już 4 telefon z androidem na pokładzie - cały czas z tą appką). Nie przywraca MMS (ale backup robi).

Zasobów nie żre, a działa. Z x8 zgrywałem na Goclever Fone 500, z niego na Xperię S, a obecnie też na Xperię M2 - totalnie bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sdyu

W rzeczywistości istnieje wiele specjalnie zaprojektowanych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych danych z Androidem, które mogą przenosić wszystko między telefonem a komputerem, można łączyć dwa telefony z komputerem osobno, aby przesyłać między nimi dane. Kopii zapasowych wiadomości tekstowych android do komputera

More: https://www.android-file-manager.com/

Edytowane przez sdyu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi