Skocz do zawartości
Pronto

Uszkodzona karta - błąd odczytu - błąd zapisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z karta sd toshiba 8Gb. Jakis czas temu siedzialem sobie na necie i nagle karta pamieci została odlaczona , i do dzisiaj nie dziala , inne karty mi dzialaja a moja karta dziala w innych telefonach tylko nie w moim.

Zdarzało sie moze 3 razy ze karta nagle sie wlaczala ale max 5 dni i znowu sie wylaczyla. Bardzo prosze o pomoc z góry dziękuję ?

Edytowane przez Dejwidd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, nie wiem z jakiego powodu od dzisiejszego dnia telefon (GALAXY S8+) nie widzi karty. Przełożyłem do telefonu (GALAXY J5 2017) i niestety tam też jej nie widzi, dopiero po przełożeniu do J3 2016 wyskakuje informacja, iż karta może być uszkodzona i pyta, czy ją sformatować. Po sformatowaniu dalej ten sam komunikat, iż może być uszkodzona. Czyby karta straciła żywot? 

Edytowane przez sauber94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Albo trzy czytniki w fonach są uszkodzone.

Zostaje format w pc(czytnik) i h2testw.

Jeśli kupowałeś w PL oddaj na gwarancję - mają 5 lub 10 lat.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dzidexx właśnie z tego co wiem to jest 10 lat gwarancji, w moim mieście nie ma SAMSUNG STORE więc pozostaje mi wysyłka? Zaraz do laptopa włożę i spróbuje sformatować. 

Nic z tego, wyskakuje komunikat 'System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania'.

Edytowane przez sauber94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up, repair spróbuj
    Z moim pendrive też taki komunikat chyba miałem.

SM-J500FN + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągasz ten programik, i odpalasz. Od działa bez instalacji, od razu po ściągnięciu. Tylko wpierw włóż kartę do czytnika, i dopiero uruchom repair. Program ostrzeże o wymazaniu wszystkich pl8ków z dysku (to groźnie wygląda, ale on na takiej zasadzie dzisła, że wykrywa podpięte urządzenia jako dyski) i jak dasz ok, to zrobi format, i po chwili obwieści, że zakończył formatowanie.

SM-T580 +Tapatalk

dodana zawartość

Niestety, linku ci nie podam, bo regulamin zabrania podawania linków ze strony nazywającej się jak pewne sympatyczne domowe zwierzątko...

SM-T580 +Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

rok temu kupiłem LG G6, do którego od razu dołączyłem kartę pamięci Samsunga (w załączniku). Karta od początku działała dobrze. Kilka razy w ciągu ostatniego roku telefon przestał ją odczytywać, ale po zrestartowaniu było w porządku. Jakiś czas po aktualizacji Androida z 6 wrzesnia br. do wersji 8.0.0 (nie wiem, czy to miało bezpośredni związek), kiedy akurat podczas wyjazdu robiłem zdjęcia i nagrywałem filmy, karta się zepsuła. Mogłem zauważyć dokładny moment jej zepsucia, dlatego że towarzyszyło temu zrobienie ostatniego zdjęcia, które jeszcze można było odczytać z komputera, ale jest w połowie zamazane. Telefon przestał czytać dane z karty, jednak widział ją. Wyświetlał komunikat "Karta SD uszkodzona". Po próbie formatowania na telefonie - bez zmian. Kartę wkładałem również do komputera i normalnie mogę z niej odczytać dane, zgrać zdjęcia etc., natomiast nie mogę jej sformatować, dlatego że jest chroniona przed zapisem. Próbowałem zdjąć blokadę na wszelkie sposoby znalezione w internecie (m.in. https://howtorecover.me/remove-write-protection-microsd-memory-card )

Bez skutku. Karta nie wydaje się nosić fizycznych uszkodzeń. 

Mogę oddać tę na gwarancję albo kupić nową, natomiast spotkałem się z opiniami, że problem może być androida, a część aplikacji wyświetliła mi powiadomienie o tym, że razem z przejściem na nowszą wersję należy tworzyć osobne foldery dla aplikacji, aby te miały możliwość zapisu (?). 

Problem wydaje się powielać w internecie, natomiast nie znalazłem rozwiązania.

Proszę o pomoc. Nie chciałbym kupować nowej karty wiedząc, że również może ulec zepsuciu. 

Dołączam też ostatnie zdjęcie zapisane na karcie, jeśli miałoby w jakikolwiek sposób uzupełnić informacje: https://imgur.com/a/JozxZeg

Spoiler

46482983_1521005241376940_7098849099335598080_n.png

46492481_744334069252856_33479313021992960_n.jpg

Edytowane przez Dawid Stankowski
    Proszę przy długich zdjęciach wstawiać spoiler. Zapobiegamy zbędnemu wydłużeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Karta uległa samoistnemu zepsuciu - jest "read only". Dość typowa usterka dla kart sd.

Reklamuj.

Możesz spróbować ją wyczyścić programem Active KillDisk.

Ps.

Jeśli smartfon uszkodzi ci trwale kolejną kartę - będziesz reklamował oba przedmioty. Nie spotkałem jednak takiej sytuacji.

dodana zawartość

@Jakub Jankowiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi