Skocz do zawartości
TomSy

długie ładowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki czas po tamtym poście ze stycznia mój G3 zaczął ładować się błyskawicznie - w jakieś półtora godziny do 100% a ja powiązałem to z faktem, że przestałem go katować graniem. Jednak ostatnio znowu się pogorszyło i przypuszczam co to spowodowało - ładowarka stercząca z listwy zasilającej przypiętej do nogi stołu została kilka razy uderzona fotelem a kabel z niej sterczący został wygięty. Czasem jak poruszam tym kablem to zaczyna się ładować szybko, innym razem znowu tempo ładowania spada. Np.: dziś już męczę się z naładowaniem od 4 rano i jest dopiero 88%.

Z Twojego postu LUZ-BLUZ, wnioskuję, że kabel został przygięty i podłamany, a to znaczy, że wzrosło mu AWG.

Pytanie teraz brzmi: jak znaleźć dobry kabel z niskim AWG? Na ZPA (Znanym Portalu Aukcyjnym) tylko 1 sprzedawca podaje AWG i to w dodatku niepolecane przez Ciebie.

Edytowane przez zenonPorada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj innych kabli. Ktoś pisał że do nowych Samsung ow dają kable ktore dają radę. Ja używam od Kindle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba kupię Xqisita z oplotem. Jest opisany jako Charging cable a nie tylko Allows charging device. Myślicie, że ta różnica w opisach kabli odzwierciedla ich faktyczne przeznaczenie i jakość w sensie AWG?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdzie nie podają AWG. Z kolei dotarłem do informacji, że Xqisit ma 28, więc odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Gdyby nie zależało Wam na prędkości ładowania, to pod względem trwałości i jakości polecam Nokia CA 101. Kupiłem go około 6 lat temu, jako kabel do pracy, tzn że będzie tyrany ile wlezie, dwa razy dziennie ktoś przyłazi i pozycza, zwija, nie dba zapewne itp. I kabel po dziś dzień wygląda i działa jak nowy.

Oferta przykładowa:

http://allegro.pl/kabel-usb-nokia-ca-101-dlugi-120cm-micro-usb-org-i5927704800.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypróbowałem dzisiaj kabel samsunga o oznaczeniu 6U jest wyraźnie grubszy i ładuje w ekspresowym tempie

post-147464-0-53342700-1461997166_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne. Słowo kluczowe? Jak dla mnie liczy się praktyka. A co do prędkości ładowania to fajnie przecież wstać rano, nawet po tym nocnym używaniu fona i zeżarciu baterii do ~15% i podłączyć go przed śniadaniem i wybraniem się do pracy/urzędu/sklepu itp podłączyć go na godzinę czy dwie i mieć ponad 80% baterii na cały dzień.

Edytowane przez zenonPorada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Praktyka pokazuje, że baterie firmy LG są podłej jakości, wielu po roku ma problem z trzymaniem telefonu. Więc chyba jednak lepiej wyrobić w sobie nawyk podłączania na noc i rano odłączania naładowanego telefonu na fulla niż ratowanie się szybkim ładowaniem z rana. Jak zapomnisz - ok, ratuj się, ale żeby tak ładować telefon regularnie?

No i najważniejsze dla rekordziarzy czasu pracy na ekranie: wolniejsze ładowanie to więcej energii w baterii. Jestem zwolennikiem wolnego ładowania bo i tak w noc mi nakapie do pełna. Nie potrzebuję telefonu naładowanego o północy po podłączeniu go o godz 22. Wystarczy, że o 6 rano jest pełen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi