Skocz do zawartości
TomSy

długie ładowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Piszemy o kablach, a vvti o bateriach i swoich nawykach ładowania...

Baterie LG są tak podłej jakości, że w moim poprzednim smartfonie po 4,5 roku trzyma tak samo jak na początku...

Od kiedy wolniejsze ładowanie to więcej energii w baterii? Jakoś magicznie wzrasta jej pojemność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

@@zenonPorada zauważyłem, że smartfony Sony typu Z/Z1/Z2 ładują się zdecydowanie wolniej od konkurencji i zdecydowanie dłużej trzymają na baterii o takiej pojemności. Zauważyłem coś podobnego w starym LG. Kiedy ładowałem kablem Samsunga przepuszczającym jakieś 500ma, to bateria trzymała o jakieś 15% dłużej na jednym ładowaniu, niż przy kablu LG przepuszczającym 800ma.

Wracając do kabli, mam w domu parę ca-101. Jeden kupiony z allegro. To podróbka, jakością mocno odstaje od oryginału. Mam jeszcze 3 oryginalne kable ca-101 kupione na Olx, dałem 1zł/szt. :)

<<<<N4>>>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś wzór na udowodnienie tezy wolne ładowanie=większa pojemność /dłuższa praca telefonu/ ? :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

To są podstawowe zasady w zachowaniu baterii litowych, że wolniejsze ładowanie to ładowanie dokładniejsze - w rezultacie więcej Wh w ogniwo wchodzi. Różnica drobna ale istniejąca i przede wszystkim mierzalna.

Tu nie o wzór chodzi a o wieloletnią praktykę i wiedzę. Tak, ogniwo ładowane mniejszym prądem jest w stanie oddać większy ładunek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

W takim razie poproszę o źródło tej wiedzy, dlatego, że nie wiem czy w chemii w ogóle istnieje takie coś jak dokładność. Jakie znaczenie ma czas w jakim jony przemieszczą się od elektrody do elektrody? Że zajmą sobie lepsze miejsce przy niej, czy co?

[Dodano: 01 maj 2016 - 21:39]

@@zenonPorada zauważyłem, że smartfony Sony typu Z/Z1/Z2 ładują się zdecydowanie wolniej od konkurencji i zdecydowanie dłużej trzymają na baterii o takiej pojemności.

Ja nie widzę tu związku przyczynowo-skutkowego, raczej korelację faktów :)

Model smartfonu mało tu znaczy, więcej jego podzespoły, a co do ładowania to przecież właśnie piszemy tu o kablach, nie wspominając już o mocy ładowarki. To porównaj, nie pojemność baterii.

Edytowane przez zenonPorada
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@zenonPorada

Rzuć tutaj okiem na ten kabelek

Zamówiłem ten oraz inny polecany przez serwis w podobnej cenie. W sumie 20 i parę zeta, ciekawe co sobą reprezentują, ale o tym dowiem się za kilka(naście) dni i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Lepiej bym tego nie ujął :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139
    Napisano (edytowane)

Proszę bardzo, info z publikacji naukowej o spadku wydajności ogniw w zależności od prądu 

post-289555-1462133293,627.jpg

<<<<N4>>>>

[Dodano: 01 maj 2016 - 22:10]
    Zakładając jedno ładowanie dziennie, po roku szybkiego ładowania tracimy w tym wypadku około 40% wydajności.

<<<<N4>>>>

Edytowane przez bartekc00
    obowiązkowe tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Akurat nie tego dotyczy dyskusja kolego :-D

Tylko faktu pseudo "zwiększonej pojemności" w skutek wolniejszego ładowania - dotyczy jednego cyklu a nie żywotności bateri

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

vvti pisał "Różnica drobna ale istniejąca i przede wszystkim mierzalna". Pasuje do tego wykresu, widać, że po każdym szybkim ładowaniu bateria traci trochę pojemności.

Więc najprawdopodobniej mój test z ładowarkami był niedokładny poprzez, może złą kalibrację baterii (, może ta kalibracja to mit) , może przez nierówne rozładowywanie baterii (tzn na przykład raz 2h gier, innym razem 6h ebooka) , co pokazało nierówne czasy baterii, może po prostu źle zapamiętałem wyniki.

<<<<N4>>>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi