Skocz do zawartości
TomSy

długie ładowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

patrum

nie wiem czym jest to spowodowane, ale w ostatnim czasie mam to samo. przez noc potrafi naladowac 20%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa
    Napisano (edytowane)

Post przed Twoim kolega proponuje jedyne możliwe rozwiązania

Edytowane przez piskorfa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti
    Napisano (edytowane)

O, widzę ekspertów nie brakuje.

Co do efektu pamięci to nie o efekt degradacji chemii chodzi a o nauczenie elektroniki baterii gdzie jest dno i w pełni naładowane ogniwo. Wskaźnik procentowy w telefonie to tylko szacunki sterownika który potrzebuje wszystkich danych o ogniwie aby móc prawidłowo szacować pozostałą pojemność ogniwa. Jako takie formowanie ogniwa li-ion nie istnieje, pod warunkiem, że nie ma ono płytki sterującej. Jeśli ma (a wszystkie telefony mają) to formowanie polega na nauczeniu baterii ile Wh w nią wchodzi pomiędzy wyłączeniem urządzenia a pełnym naładowaniem.

Co do szybkiego ładowania: http://ep.com.pl/artykuly/10299-Akumulatory_litowe.html

@up

Tak, przy pierwszym. Zaraz po jej wyprodukowaniu, jeszcze w fabryce. Ogniwa sprzedawane wraz z urządzeniami są gotowe do pracy, nie trzeba się nad nimi ani modlić ani czytać im bajek w wieku dziecięcym - fabryka o wszystko zadbała.

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej w całości w tej sytuacji używamy opcji edytuj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@patrum spróbuj jeszcze raz zainstalować rom. Jeżeli kolega ja pisze wyżej HR nie pomoże. Jak to nie zmieni to ewidentnie na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frusio

Zanim zrobicie fabryczne resety, wgrywanie nowego oprogramowania itp., spróbujcie wyjąć baterię i włożyć ponownie. Miałem taki sam problem, na każdej ładowarce ładowanie ciągnęło się w nieskończoność. Po wyjęciu baterii i ponownym uruchomieniu wszystko zaczęło działać. Nie pytajcie dlaczego, nie odpowiem. Wyczytałem to na naszym forum jakiś czas temu. Jak to mówią jak coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrum

na ladowarce od starego optimusa g jest wszostyko ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam podobny problem z ładowaniem (wspominałem o tym w wątku o baterii), co autor wątku.

Otóż:

- telefon kupiony w grudniu,

- oryginalna ładowarka i kabel,

- czasem (do teraz kilka razy) ładuje bardzo wolno (np. W ciągu jakichś 5 godzin od 27% do 52%). Myślałem, że restart pomaga, ale wtedy sprawdzałem to i nie pomogło. Zrobiłem kilka restartów, potem ubijałem procesy, które były wg mnie niekoniecznie potrzebne. Zmieniłem kabel na inny i ładowanie dalej poszło normalnie. Tylko, że nie wiem co z tych czynności faktycznie pomogło.

- widać było na wykresie ładowania najpierw te 5 godzin równomiernego, ale słabego wzrostu i potem znacznie bardziej stromą linię ładowania, gdy szło już normalnie,

- myślę, że jest to albo jakiś proces albo tom (ja mam 30a Play).

- chyba wrzucę jakiś nowy na próbę. Czy to byłby 30F?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku oryginalny kabel przestał ładować w trybie szybkim. dopiero zamiana pomogła. problem polega na tym że nie łatwo znaleźć 2A kabel. Możesz spróbować np. samsunga z oznaczeniem 6U

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie info na temat kabla.Oryginalny kabel kupiłem w Lg katowice 29 zł tylko przesyłka 25 ale brałem jeszcze baterię 60 zł to tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi