Skocz do zawartości
TomSy

długie ładowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

adamo1139

Tzn potrzebujesz jeszcze obudowy do tej ładowarki, czy wystarczy, żeby środek przeżył? Może to klejem zatapiali ;)

<<<<N4>>>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Na pewno gora siedzi w zatrzasku wiec mogli i kapnac klejem przy zapakowaniu jej. Obawiam sie ze bez dzwieku pekania plastiku nie uda sie otworzyc... :-p Ale moge sie mylic.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

Można przeciąć i wtedy nie będzie pękać ;)

<<<<N4>>>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Dookoła portu usb starałem się wciskać po obwodzie nożyk ale nic nie puściło, tak samo dookoła bolców - też nic. Będę dalej próbował, spoko. Możliwe, że uda się ją ożywić bo wszystko wskazuje na prostą usterkę w postaci wyłamanego gniazda z pcb. Dbam o sprzęty, nie zwijam kabli itp, z gniazdami uważam - stało się, trudno. Update później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@vvti mi się wydaje, że oni ten plastik albo kleją na klej albo zgrzewają na gorąco. Ja ostatnio jeden odklejałem i niestety był na klej, teraz jest na taśmę klejącą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Wybaczcie zwłokę, ale to była mission impossible. Nie da się rozebrać tej ładowarki metodą nieniszczącą. Zaczyna się od tej zaślepki z USB, trzeba dookoła nożykiem do tapet powciskać żeby lekko osłabić połączenie. Następnie żabą łapać całą ładowarkę po obwodzie żeby ją lekko pogruchotać. Ostatecznie łapiemy za dekielek USB i go szarpiemy, wyskoczy - klejone toto na gorąco albo i całkiem na stałe. Płytka ładowarki jest wklejona dokładnie w miejsca "szwu" na bokach ładowarki. Nie da się jej wyciągnąć, wyrwać - kaplica. Pozostaje rozłupywanie po kawałku obudowy aż dojdzie się prawie do samych bolców. Bolce nie są łączone stałym połączeniem tylko są tam wsuwki, jeśli boki PCB ładowarki odczepimy od plastikowej obudowy to pozostaje nam już tylko wyciągnięcie płytki z resztek obudowy.

Ja lubię rozbierać, składać, naprawiać, bawić się, ale tutaj ewidentnie mamy do czynienia z urządzeniem składanym raz, bez drogi odwrotnej. W moim egzemplarzu nie ma śladów uszkodzenia portu USB, więc coś głębiej zdechło w ładowarce. Godzinę walczyłem żeby ją rozebrać, nie będę jej więcej czasu poświęcał. Chcieliście zdjęcia, proszę :)

56583619461965832324.jpg

28828379983484790835.jpg

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Przerażają mnie słabe luty na tym dużym kondensatorze, po roku na 100%zacznie się kruszyć a że taki "oszczędny" to 1,5 roku i kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Czekałem 3 tygodnie ale opłaciło się. Kabel sięga ponad 1600 mA przy poziomie baterii ~75%, a kosztował mnie razem z drugim, sporo dłuższym, nieco mniej niż 22 zł. Ten właśnie z linku, krótszy, daje lepsze ładowanie niż inny, który równolegle zamówiłem jako chiński "gift" dla mnie.

Drugi lata +/- 50 mA wokół 1600, więc dla mnie spoko.

Dla zainteresowanych link: http://pl.aliexpress.com/item/For-LG-data-cable-micro-USB-charging-0-35-m-1-2-m-to-1-8/32452881781.html

Ładowanie testowane aplikacją Ampere i na oryginalnej ładowarce.

Testy programowe potwierdziły podejrzenia o uszkodzenie oryginalnego kabla, który jak wygięty tak ładuje - czasem kilkadziesiąt mA, a czasem koło 1A. Warto wspomnieć, że ten dłuższy kabel ma oznaczenia na wtyczkach jak oryginalny, jest tylko nieco gorszy w parametrach od krótszego, który ma inne znaczki.

Btw. To było moje pierwsze zamówienie na Aliexpress, które przekonało mnie, że czasem warto poczekać 3 tygodnie i dostać coś 3 razy taniej niż na alledrogo albo 4 razy taniej niż w lokalnych sklepach.

LUZ-BLUZ, za takie polecenie dostałeś piwo, jeśli mógłbyś podpowiedzieć jeszcze coś w kwestii ładowarki samochodowej z Aliexpress, ewentualnie bezproblemowego i bezpiecznego uchwytu samochodowego to byłbym znowu wdzięczny piwa :)

Edytowane przez zenonPorada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@zenonPorada

Bardzo się cieszę, że jesteś zadowolony z zakupu i kabelek spełnia Twoje oczekiwania :) w kwestii uchwytu samochodowego używam tego, może nie jest mega wypasiony czy za piękny, ale cena super i spełnia wszystkie oczekiwania: http://www.aliexpress.com/item/Universal-Cell-Mobile-Phone-PDA-GPS-MP4-In-Car-Windscreen-Suction-Mount-Holder-Cradle-Stand-Bracket/32512321362.html i bardzo szybka wysyłka tylko 16 dni. Ładowarki samochodowej nie polecę, bo jeszcze nie miałem okazji kupować na Aliexpress.

PS. Tak z innej beczki: pamiętaj o wypasionych szkłach hartowanych poniżej 1$ (super zabezpieczone docierają i bez uszkodzeń) i innych dodatkach np. miernik usb którym sprawdzisz działanie kabli, baterii i ładowarek za 3$.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Ze serwisu ładowarka wczoraj przyjechała, niestety sama ładowara w kopercie bąbelkowej, liczyłem na drugi kabel :D

Ładowanie do piknięcia trwało 1:45h. Nie używałem telefonu w tym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi