Skocz do zawartości
TomSy

długie ładowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

TaLL0s

U siebie zauważyłem dokładnie taką samą sytuację jeżeli użyję kiepskiej jakości kabla (nawet krótkiego). W takim przypadku na około 2h ładowania jest +15% baterii. Na oryginalnym kablu cały proces zajmuje mniej niż 2h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Zastanawia mnie skąd takie wyniki. Kabel to kabel.

W pracy ładuje swojego G3 ladowarkami od blackberry, lumii, S4 i nigdy nie miałem problemów z naładowaniem telefonu. Ładuje się dłużej, ale to raczej powód różnego prądu ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TaLL0s

W dużym uproszczeniu.

Tak, zależy to od prądu im większy tym większe wymagania w stosunku do przewodu. Jeżeli przewód jest za cienki nastąpi spadek napięcia i przewód będzie się rozgrzewał na skutek dużego prądu.

W moim przypadku przy zastosowania przewodu od LG P760 i użyciu oryginalnej ładowarki od G3 przewód jest dość ciepły a wtyczka USB w ładowarce mocno gorąca. Tego problemu nie ma na oryginalnym zestawie. Pamiętajmy, że USB 2.0 było projektowane dla obciążenia 1,5A przy 5V dla portów "fast charge" a nie 1,8A. Standardowo po USB płynie 500 mA.

Niestety kabel != kablowi.

Tanie przewody mają do siebie, że są kiepskiej jakości. Można to zaobserwować przy podłączaniu dysków 2,5" do kompa tylko po USB 2.0. Na jednym kablu będzie działać (przeważnie oryginalnym chociaż nie zawsze ze wszystkimi urządzeniami), na innym dysk uruchomi silnik krokowy lecz komp "go nie wykryje", a w ostatnim przypadku będzie "klikał" głowicami bo będzie brakowało mu "prądu" i się nawet nie rozkręci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up: Jeżeli kabel ma za cienkie przewody to raczej spadnie prąd a nie napięcie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TaLL0s

Tak masz 100 % racji wybiegłem za daleko i zrobiłem skrót myślowy. Chodziło mi dokładnie o to, że im wyższa temperatura przewodu tym większa rezystancja i mniejsze napięcie.

Koniec offtopa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja wczoraj podlaczylem lg g3 do ladowarki od samsunga galaxy s5 i ladowal strasznie wolno i nawet byl komunikat zeby zmienic ladowarka bo ta daje slabe napiecie (wolne ladowanie) czy coos takiego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie do G3 mamy bardzo dobrą ładowarkę, ciężko znaleźć w jakimś innym telefonie 1,8A, wszystkie które mam w domu mają od 0,8A do 1,2A. Na nich nasza G3 ładuje się 2 razy dłużej, kabel też ma znaczenie, jak do tej pory dobrze ładuje tylko na oryginalnym kablu i tym krótkim od power banku Xiaomi, a testowałem chyba z 5 kabli.

nasze 3000 mAh ładuje się równie szybko jak 2000 mAh (czy nawet 1800) w Xperi S która miałem poprzednio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa sprawa ponieważ ładowarka od SGS5 ma na wyjściu 2.0A. Więc ogromny wpływ w tym przypadku musi mieć kabel.

Tapped by SGS5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buth11

Mój LG G3 na ładowarce od HTC one x ładuje się rownie szybko co na ładowarce od LG tylko ładowarka i kabel muszą być od kompletu czyli od HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W menu telefonu w zakładce bateria po podłączeniu wykrywa Ci normalne ładowanie AC czy wolne USB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi