Skocz do zawartości
TomSy

długie ładowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważmy że wasze LG mają baterie 3000 ''mili ampero godzin'' więc naładować taką baterie to troche potrzeba czasu, masz ładowarkę oryginalną 1.8A to naładujesz szybko ale bateria dostaje mocno w du*e, ładujesz 1A bateria potrafi ładować się 4h. Kable oryginalne które dostajemy od LG w zestawie też są badziewne nie wspominając już o bateriach bo to jest porażka w LG G3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładowarka niby 1,8A, a wg miernika więcej jak 1,45A przy 5,15V nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Herdi

Ja byłem zrozpaczony tempem ładowanie G3. ładowarka to ładowarka - tak myślałem. Jak wyjąłem z pudełka G3 to reszta została, używałem w domu i pracy różnych, Stara od LG Optimus G, Samsung S5 i jakiś wynalazek Alcatela, i zawsze to samo - czas ładowania 10 min 1% :(. Wytarabaniłem z pudełka ładowarkę do G3 i ... to samo - no nic czarna rozpacz, ale może na początku tak ma być. Ale przeczytałem gdzieś tutaj że zalecane jest ładowanie fabryczną ładowarką i kabelkiem USB. No to wydłubałem z pudełka i kabelek - myślę no kabelek jak kabelek, ależ jakie było moje zdziwienie jak G3 łykał prąd jak indyk kluchy. Ładowanie idzie jak burza i to nie tylko na ładowarce z pudełka od G3 ale i wspomnianych wcześniej. Nie wiem co jest w tym kabelku ale radzę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy to ma związek ale odinstalowalem apke facebooka i messengera , zastapilem ja inna. Problem wolnego ladowania zniknął ,od 6 do teraz znikneło mi 10% baterii gdzie normalnie kolo 30 35 ubywało. Czasem wyskakiwał komunikat o dużym zużyciu baterii aktualnie się nie pojawia. Byc moze to badziewny facebook tak doił ze spowalnial ładowanie, przetestuję duzej dam znac.

Wysłane z mojego LG G3 32gb za pomocą taptalka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważmy że wasze LG mają baterie 3000 ''mili ampero godzin'' więc naładować taką baterie to troche potrzeba czasu, masz ładowarkę oryginalną 1.8A to naładujesz szybko ale bateria dostaje mocno w du*e, ładujesz 1A bateria potrafi ładować się 4h. Kable oryginalne które dostajemy od LG w zestawie też są badziewne nie wspominając już o bateriach bo to jest porażka w LG G3.

Porażka to jest zbyt mala pojemnosc baterii a nie bateria sama w sobie . To ekran   Quad HD  2560 × 1440   tak piluje baterie ktora    nadawala by sie   lepiej   dla   matryc   Full HD .

Edytowane przez mrwojtas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@@mrwojtas: Mit, że wyświetlacze QuadHD pożerają dużo więcej baterii już dawno, dawno obalony.

Edytowane przez Lysolus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie ładowanie jest długie na fabrycznej ładowarce oraz fabrycznym i niefabrycznym (czteroletnim kablu). Dlaczego tak jest? Właśnie testuję ten inny kabel, podłączyłem go o 21:00 i do 21:30 baterii weszło od 40 do 50%. Znaczy to, że w godzinę wchodzi 20%, więc całość w 5 godzin... Masakra. Co zrobić, żeby było szybciej, bo na razie jedyne pocieszenie to, że telefon wytrzymuje długo na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj nie ma żadnej filozofii :) chodzi po prostu o AWG (pole przekroju żyły ładowania).

Kabel microUSB od LG G3 to aż 20AWG, a tę kabelki od innych tańszych, nieflagowych smartfonów czy popularne kabelki ze sklepów po 2-4 zł to zaledwie 28AWG itd.

Połączenie mocnej ładowarki 1.8A + kabel 20AWG + możliwość szybkiego ładowania akumulatora i mamy mega speed...ładowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Potwierdzam. Tovproc ora baterię. Sot 12h przy czytaniu książki i 3h przy graniu. Wiec gdzie niby ekran pozera batere?

Wysłane z mojego Tab2A7-10F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frusio

Ja wyjąłem baterie i włożyłem ją ponownie. Pomogło.

Miałem podobny problem - wolne na maksa ładowanie. Po wyjęciu baterii i ponownym uruchomieniu ładowanie wróciło do normy. O co chodzi? Nie wiem... :) It's magic!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi