Skocz do zawartości
iscaryoth

blokowanie się karty sim i przerwy w odtwarzaniu muzyki.

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

niecały miesiąc temu kupiłem sobie Hero i jestem z niego całkiem zadowolony. aczkolwiek jest kilka spraw, które mnie nieco się nie spodobały. nie wiem np. dlaczego czasami, rzadko, ale jednak, jak chcę coś sprawdzić na telefonie to wyskakuje monit o podanie PINu… wydaje mi się to dosyć dziwnym, bo przecież przy uruchamianiu się już mnie o to pytał, więc co? zgubił nagle 'sesję' z kartą? może to ma z tym coś wspólnego, że obecnie jestem poza krajem. ktoś ma pomysł czemu się dziać tak może?

rzecz druga dotyczy odtwarzacza muzyki, który czasami się potrafi przyciąć z niewiadomych mi względów. mimo, że mam 'stockową' kartę z play'a, czyli 2gb nawet nie w wersji sdhc, ale nie wierzę w to, że 'karta jest za wolna', albo inne takie dyrdymały bo mój poprzedni samsung L760 bez masła połykał wszystkie numery, których słucham. ;)

a. soft mam oczywiście oryginalny niemodowany. :)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Wsadź porządnie kartę SIM, mi się lekko poluzowała i też na początku miałem takie problemy

2. Jak mam za dużo MP3 (powyżej 1GB) to telefon czasem lubi przyciąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy cie pociesze ale tez tak mam z muza;p widocznie jakas drobna wada, mnie to az tak bardzo nie drazni...

Co do karty...hmn moze sprobuj wlozyc inna i zobacz czy tez tak bedzie. Pozrdo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, spróbuję jeszcze raz ją zamontować i zobaczymy czy się powtórzy. :)

a muzyki dużo jeszcze nie mam (<1GB). to lekkie rozczarowanie, że tel który pewnie jest 5 razy szybszy od mojego poprzednika nie potrafi takiego tricka zrobić. może jak się pojawi (w końcu…) update od htc to będzie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może przesadziłem z tym 1 GB ale kiedyś miałem po 5 płyt i pojawiał się problem z przcinaniem muzyki teraz mam 1, max 2 płyty i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czym powodowane są te przycięcia muzyki, zauwazyłem tylko, ze restart telefonu pomaga :P mnie na szczescie dotyka to dosc rzadko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TooBad

Czy przycięcia muzyki są na wygaszonym ekranie? Jeżeli tak to znaczy, że po prostu procesor nie wyrabia bo wtedy zmienia się mu częstotliwość na niższą (gdy ekran jest wygaszony).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy przycięcia muzyki są na wygaszonym ekranie? Jeżeli tak to znaczy, że po prostu procesor nie wyrabia bo wtedy zmienia się mu częstotliwość na niższą (gdy ekran jest wygaszony).

tak, na wygaszonym. ale z tego co wiem z SDK aplikacja może wymusić na procku, żeby nie przechodził w stan uśpienia. z resztą… nawet jeśli wystarczyłoby, żeby bufor większyć dla dźwięku, wiec procek zdążyłby się albo obudzić, albo podwyższyć taktowanie w czasie zanim bufor by się skończył.

Może przesadziłem z tym 1 GB ale kiedyś miałem po 5 płyt i pojawiał się problem z przcinaniem muzyki teraz mam 1, max 2 płyty i jest ok.

to trochę mało… rozumiem, że sam tel bez ładowania nie wytrzyma dużo, ale jakbym chciał go gdzieś zabrać, czy nawet jeździć po mieście to wolałbym mieć więcej niż te dwie płyty żeby nie musieć co chwila ich zmieniać i wrzucać nowe.

edit: oho… właśnie zobaczyłem co się stało jeśli chodzi o tę kartę SIM – bawiłem się w labirynth i nagle widzę komunikat o force close… ale nie dla gry… a dla aplikacji com.android.phone :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problem ustąpił po... defragmentacji karty. Zauważyłem, że tną mi się zawsze te same kawałki, podłączyłem Hero pod Windę, defragmentacja i gra muzyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TooBad

Właśnie też to zauważyłem. Wgrałem nowe i niektóre się tną a niektóre w ogóle. Spróbuje defragmentacji.

Dalej przerywa od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi