Skocz do zawartości
mateooshn

Tablet do 500zł z 2GB RAMu - możliwe? Jakie modele?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój laptop powoli przestaje się ze mną dogadywać (problemu nie da się rozwiązać bez wymiany płyty głównej, co generuje koszty). Postanowiłem więc że kupię sobie urządzenie które będzie wykorzystywane jako sprzęt do większości podstawowych zastosowań. A zarazem tanie, przez co nie będzie szkoda go wziąć ze sobą na dłuższy wyjazd. Komputer będę natomiast włączać tylko kiedy nadejdzie już taka konieczność.

Chciałbym na nie wydać nie więcej niż 500zł.

Aktualnie bardzo dobrą propozycją jest GOCLEVER ORION 785. Ogólnie przekonuje mnie swoją specyfikacją, pozytywnymi recenzjami w sieci, i tym że ma układ Allwinnera + upublicznionego oficjalnego KitKata, przez co nie ryzykuję utraty gwarancji kiedy będę go rootować. (KitKat jest koniecznością i musi być obecny "tu i teraz", żadnych obietnic bez pokrycia.) Jednak wolałbym żeby to było coś z większą ilością RAMu (co najmniej 2GB).

Nie będę na tym sprzęcie grać, ale wolałbym żeby to było coś porządnego pod względem specyfikacji. Po prostu takie programy jak AIDE czy Kingsoft Office o wiele przyjemniej obsługuje się gdy mają więcej zasobów do dyspozycji. I w tym właśnie problem - nie moge znaleźć niczego sensownego w tym zakresie cenowym właśnie z większą ilością RAMu. Obawiam się, że nawet jeśli będzie jakaś (nieoficjalna) aktualizacja do Androida L, to za jakieś kilkanaście miesięcy ten 1GB będzie niewystarczający (tak, w moich rękach nawet chińszczyzna wytrzymuje więcej niż 2 lata).

Jeszcze jedna rzecz. Bardzo ważna jest dla mnie możliwość przetestowania sprzętu przed zakupem - wziąć w ręce, zobaczyć czy wygodnie się go chwyta, jaka jest rzeczywista wydajność itd. Dlatego interesują mnie raczej łatwiej dostępne modele.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moga byc uzywane tablety ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asffaf

Ja bym poczekał na tablety z Windowsem 8. Juz powoli pojawiają się za około 150 $.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bubu1998: Tylko nie używane! Nigdy nie wiadomo, jak poprzedni właściciel traktował urządzenie. Zwłaszcza ryzykowny jest zakup takich urządzeń przez internet. Mogą być oczywiście tablety starszej generacji (np. roczniki 2012, 2013), mogą być także modele outletowe czy refurbished, ale nie używane.

@asffaf: Rzeczywiście, podczas Worldwide Partner Conference była jakaś wzmianka o tabletach za te 100 dolców, ale nigdy nie wiadomo czy ten aktualny komputer wytrzyma do końca roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asffaf

Colorovo pod koniec sierpnia ma wprowadzic kilka tabletow na W 8.1 . Jesli chodzi o tablet z androidem to moze Dell Venue 8 . Kosztuje 600 zl ale wyczekuj promocji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pij11

Dell Venue 8, ja użytkuje od 3 miechów i osobiście użyłem king soft office do jakiejś tam prezentacji, i rzeczywiście chodziło wszystko bardzo płynnie. Poza tym, tak jak mówisz, 2GB ramu daje radę, jeszcze jest intel atom, a jeżeli chodzi o androida to tablet ma 4.2, ale dostał oficjalną aktualizacje do 4.4, i coś czuję, że Androida L też mogę się spodziewać. Oczywiście tablet ma Intel Atoma który bije na głowę większość ARMów. Poniżej mój filmik

---------- Post dołączono o 01:26 ---------- Poprzedni post napisano o 01:23 ----------

A jeżeli chodzi o cenę, to kosztuje on 599zł aktualnie w jakiś promocjach, ale widziałem raz go za 499zł także wypatruj. Della Venue 7 można mieć już za 399zł w jakiejś promocji, ale tam masz 1GB ramu, ale i tak to nie będzie widoczne przy reszcie konfiguracji i czystym androidzie 4.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

Ja brałbym może Galaxy tab 2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, proszę Cię... Tab 2 to zabytek. Był dobry parę lat temu, ale nie teraz, nie w tej cenie. Tym bardziej, że nie ma 2GB Ramu ani KitKata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie jezeli ma zastąpić komputer to musi to być cos na win 8.1. Tylko ze na razie cos takiego kosztuje kolo 1000 pln

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musi być to Windows. Dowolny "normalny" Linux spokojnie wystarczy, jeśli będzie to jakieś popularniejsze distro (Ubuntu/Debian/Fedora/CentOS), nawet jeśli to będzie ARM a nie X86.

Właśnie ze względu na ceny jestem niejako zmuszony do zdecydowania się na Androida/Linuksa. Poza tym, zgubić tablet za 900+ zł (cena Toshiby Encore) to chyba nie byłaby to dobra wiadomość.

Edytowane przez mateooshn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi