Skocz do zawartości
plash

Prośba o kilka wskazówek dla początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

plash

Witam. Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Note 3 - w związku z tym , że wcześniej praktycznie miałem doczynienia z samymi iPhonami proszę Was - Doświadczonych o kilka wskazówek.

1) Czy warto na starcie użytkowania ściągnąć jakieś programy diagnostyczne które ułatwią mi życie w przypadku jakichś problemów?

2) Czasami miewam problemy z baterią - tzn z jej żywotnością. Poszperałem na forach i znalazłem posty dot. uruchamiania się w tle pewnych aplikacji. Czasem jak szybko zżera mi baterię tzn w nocy przez 6h potrafi zjechać o 20% to pomaga wyciągnięcie baterii przeczekanie 1min i wszystko jest ok.

Najczęściej lista wygląda tak :

post-276872-14255752336539_thumb.jpg

Ostatnio miałem przypadek że "jądro systemu" sięgneło 40% , ale po wyjęciu baterii problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plash

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego całego Deep Sleep bo czytałem , że to też należy sprawdzić...

Jakim programem się to sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzisz to za pomocą wakelock detector. Aplikacje w tle ograniczysz za pomocą greenify.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z Galaxy Tab 3 lite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plash

No i skoro mowa o tym Wakelock Detector - po jego uruchomieniu wyskakuje mi info :

Access Permission was changed in KitKat, Now Advanced statkstics need Root access :(....

Jak to obejść? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Szczegółowe statystyki potrzebują roota, czyli uprawień administratora. Nie możesz tego obejść, a po prostu zrobić roota.

Poradnik co do tego masz tutaj: http://forum.android.com.pl/f937/root-n9005-cf-auto-root-czysty-root-dla-note-3-a-395735/

W razie czego pisz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plash

Ok. Dzięki za info. Jeśli chodzi o tego roota to wszystkie tego typu programy tego wymagają?

CHodzi o to , że po premierze Nota 3 w PL jak pierwszy raz go kupiłem - a po 2 miesiącach sprzedawałem koleś sprawdzał przy mnie jakimś właśnie kodem to Warranty Void bo ponoć to można sprawdzić - i bez tego by nie kupił.

Wolałbym nie gmerać póki jest na gwarancji albo póki go nie sprzedam.

No chyba że nie ma innych możliwości sprawdzenia czemu System Android jest na poziomie 20%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko zaawansowane aplikacje podadzą ci miarodajne wyniki. A takie aplikacje najczęściej potrzebują root.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Jeśli chodzi o tego roota to wszystkie tego typu programy tego wymagają?

Początkującemu root nie jest do niczego potrzebny. Po pierwsze tracisz gwarancję, po drugie mając roota możesz uszkodzić system a po trzecie wreszcie jeśli nie wiesz co robisz to nawet rootując telefon najpewniej go uwalisz i będziesz mieć problem.

Są rzeczywiście aplikacje wymagające roota tak jak ta do statystyk baterii ale ja bym ci radził raczej dać sobie na razie z tym spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancję można przywrócić, telefon można postawić w 10 min, system można uszkodzić robiąc głupoty w stylu usuwanie systemowych folderów z plikami lub instalacja, np pimp my room

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

To jego pierwszy telefon z Androidem a wy takie głupie rady dajecie...

Niech się najpierw zapozna z systemem, doświadczy znanych problemów i wiedza szybko wzrośnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi