Skocz do zawartości
Gość k.grzybek

LG G3 - Wrażenia, wady oraz zalety.

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami na temat flagowego urządzenia LG. Proszę o nie zadawanie pytań w tym wątku.

Cechy jak dla mnie:

Zalety:

- Ekran 5,5', oraz możliwość "użycia" przycisków ekranowych,

- Aparat 13MP+Laserowy autofocus+OIS,

- Możliwość ładowania bezprzewodowego,

- Knock code,

- Klawiatura jak dla mnie najlepsza, Głośnik OK,

- Nakładka systemowa oraz płynność całego systemu,

- Snapdragon 801 wspierany grafiką Adreno 330

- SLOT NA KARTĘ SD, (!!)

- Wymienna bateria,

Wady:

Jak dla mnie telefon nie ma wad, mój egzemplarz w żadnym stopniu się nie zacina. Jedyne wady które ma niosą za sobą zalety dlatego umieściłem je poniżej. (Nie doświadczyłem nadmiernego przegrzewania, a ciepły będzie bo to nie Nokia 3310)

Pośrednie:

- Ekran QHD, zżera trochę baterii, lecz daje wyśmienitej jakości obraz- coś za coś (Jako że jeszcze nie testowałem aktualizacji V10H, oceniam z poziomu v10e)

-Bateria, z powodu ekranu.

- Smart notice, jak dla mnie nie działa,

- Metaliczne wykończenie, wygląda świetnie lecz jest strasznie podatne na mikro-zarysowania,

Jeszcze raz zapraszam do dzielenia się waszymi wrażeniami, wadami oraz zaletami.

Edytowane przez k.grzybek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7up77

Testowałem ten telefon przez tydzień jest fajny szczególnie wygląd ale całość nie taka ekstra jak mówisz. Ekran jest największą wadą tego telefonu. Dobra ale nie jakaś wybitna jasność i najgorsze rozdzielczość totalnie bez sensu gorsze osiągi i słabsza bateria a poprawy jakości nie widać nawet o 0,5% w stosunku do fullhd. Aparat a głównie kamera nie porywa szczególnie w uhd gdzie poczciwy już Note3 pokazuje jak to ma wyglądać. Noi ten okaleczony Snapdragon który bez systemu odprowadzenia ciepła jest skręcony do jakichś 50%. Po G2 spodziewałem się że LG zrobi najlepszy telefon na rynku a on jest tylko porównywalny a w wielu kwestiach ma braki. Przykre czekam na LG G4 lub SGS5 z Snapdragon 805 i fullhd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto a nawet trzeba wspomnieć o rewelacyjnej jakości dźwięku na wyjściu słuchawkowy z którą nie może równać się żaden smartfon na rynku, jak narazie g3 wypada najlepiej. Jest to ogólnie jedno z najlepszych urządzeń mobilnych jeżeli chodzi o jakość dźwięku, jeżeli komuś gra za cicho polecam dokupić fiio e6.

Do minusów bym dał baterie, jest dziwna raz działa tyle a raz tak krótko że to jest tragedia.

La Vida Narcotica

Edytowane przez mamrotus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajpek

Jak dla mnie nie ma lepszego smartfona na chwilę obecną od g3. Ekran wymiata, rozdzielczość i duże zagęszczanie pixeli robi swoje. Osiągi lepsze jak u konkurencyjnych smartfonów (sgs5, htc m8 i z2). Bateria też niczego sobie, a na pewno nie gorzej jak w innych flagowcach. Support lg na ogromny plus, aktualizacje co chwila i poprawiają to co konieczne. Interfejs i rozwiązania w końcu na dobrym poziomie. Aparat to kosmos i chyba żaden inny mu nie dorównuje, a na pewno nie przewyższa. Zdjęcia ostre, wyraźne i z odpowiednią paletą barw. Wygląd samej słuchawki też robi pozytywne wrażenie. Jeśli chodzi o minusy, to stwierdzam ich brak, a przynajmniej nie takich co by deklasowały g3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalety:

- Rewelacyjny ekran - przeglądanie stron internetowych i czytanie książek to "bajka".

- Klawiatura i podpowiedzi bardzo pomagają w pisaniu które w tym telefonie staje się przyjemnością.

- Ładowanie bezprzewodowe jest po prostu wygodne, tak wygodne , że mam i w domu i w samochodzie - polecam.

- Szybkość i jakość działania aparatu fotograficznego.

- Jakość wykonania samego urządzenia - wszystko ładnie spasowane a telefon trzyma się bardzo fajnie w ręce. Ja mogę obsługiwać go jedną ręką.

- Szybkość działania systemu - nic nie przycina albo ja nie widzę ;)

- Zazwyczaj nie gram a na tym telefonie dzięki testom załapałem "bakcyla".

Wady:

Jedyną wadą, która mnie przez jakiś czas męczyła było nagrzewanie się telefonu przy włączonej aplikacji nawigacyjnej (Sygic, Google map, NaviExpert) razem z nagrywaniem trasy AutoGuard. G3 potrafił się po 20 minutach wyłączyć w gorące dni.

Po zastosowaniu nawiewu klimatyzacji na urządzenie nawet przy ładowaniu indukcyjnym nie zdarzyło się to więcej nigdy.

Ogólnie jestem z LG G3 bardzo zadowolony. :DDD

Ps. Tak na marginesie Knock code jest tak uzależniające , że pukam w każde urządzenie i dziwię się gdy się nie uruchamia :PP

Edytowane przez RafałZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie zaletą jak również na razie jest też wadą jego wyświetlacz. A chodzi mi o to że wyświetlacz jest super, a problem leży na razie w tym że dużo aplikacji nie jest przystosowana do takiej rozdzielczości np. TomTom navi. I kilka innych których używam, ale najbardziej mnie boli właśnie navi. Jest czarny ekran i to jest wada tego ekranu, ale mam nadzieje że to nie długo sie zmieni.

LG-G3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalety wg mnie:

- Duży, wyraźny, widoczny w każdych warunkach oświetleniowych, bardzo dobrze odwzorowujący barwy ekran.

- Bardzo dobry aparat, laserowy AF bardzo dobrze się sprawuje na zdjęciach jak i przy kręceniu filmów.

- Mocny głośnik, gra w czysto i w miare głośno

- Bateria IMO jest bardzo dobra i wystarczająca spokojnie na dzień przy intensywnym użytkowaniu

- Mocny procesor, wszystkie gry działają płynnie i smartfon nie nagrzewa się

- GG3 i ogólnie dobra jakość obudowy, na ekranie i obudowie nie ma żadnej mikrorysy, używam bez żadnego case'a ani folii

Wady:

- Beznadziejne operowanie pamięcią RAM. Z 2GB zostaje tylko 400, 500MB. Momentami zdarza się, że zostaje 650MB, ale są też momenty że zostaje ich tylko 150.., przez co smartfon traci na płynności. Prawie zawsze po wyjściu z gry (CoC), tapeta i homescreen przeładowuje się od nowa, co nie powinno mieć miejsca przy 2GB RAM.. Nie używam żadnych facebook'ów, tylko whatsapp. Oczywiście Smart Bulletin musi być wyłączone, bo inaczej wolny RAM nie przekroczy 200MB..

- Słabiutkie wyjście słuchawkowe, muzyka gra po prostu cicho, moim zdaniem.

Ogólnie smartfon wart uwagi, ale ten RAM za bardzo mi przeszkadza, jak jakaś aktualizacja tego nie poprawi to czuje że za rok wymienie go na innego, przyszłego flagowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

- Słabiutkie wyjście słuchawkowe, muzyka gra po prostu cicho, moim zdaniem.

Podobno G3 jest w top jednych najlepiej grających telefonów

- Beznadziejne operowanie pamięcią RAM. Z 2GB zostaje tylko 400, 500MB. Momentami zdarza się, że zostaje 650MB, ale są też momenty że zostaje ich tylko 150.., przez co smartfon traci na płynności

Wiadomo nakładka dlatego też polecam wyłączyć nieużywane aplikacje + wgrać titaniumbackupa i usunąć nieużywane aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjście słuchawkowe jest jak najbardziej w porządku!to ja wszystko krytykuje i akurat jest wiele innych rzeczy za które skrytykowałbym g3 ale na pewno nie było by to wyjście audio.oczywiście jeśli rozmawiamy o słuchawkach 16 lub 32ohm.te bez problemu napędza g3 i jest bardzo głośno.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zane

Jak dla mnie telefon jest fajnie zrobiony.

+ to tryb roamingu krajowego

+ bateria trzyma extra, przesiadłem się z BB Q10 i bateria wystarcza na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi