Skocz do zawartości
Agnieszkapp

Nie można dzwonić i wysyłać/odbierać wiadomości SMS

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nie docierają do mnie żadne sms-y ani połączenia. Gdy ktoś dzwoni na mój numer to pojawia się informacja coś w stylu że mam wyłączony (chyba).Ostatni sms przyszedł do mnie 27 lipca. Nie wiem czy ja mogę wysyłać smsy, ponieważ nie mam teraz pieniędzy na koncie, ale myślę że nie, gdyż dzwonić także nie mogę. Gdy zadzwoniłam na *500 pojawił się komunikat "Sieć telefonii komórkowej niedostępna". Nie mogę także założyć konta na orange.pl ponieważ mój numer telefonu nie jest wykrywany. W ogóle jakby go nie było ;) Jeszcze jedna ważna sprawa, brat robił mi root telefonu, ja się za bardzo na tym nie znam, i nie wiem czy to może być przyczyną? Jeśli tak to ten root usunę/odinstaluję czy coś. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

Zależy jakim sposobem robił tego roota ale to może mieć jakiś tam związek. Najpierw można spróbować usunąć wszystkie dane przez wyłączenie telefonu i uruchomienie go w tryb recovery ( trzymać power + T na klawiaturze qwerty aż się pojawi takie proste menu i ludzik androida z trójkątem w tle). Tylko przed tym zrób sobie kopie zapasową kontaktów itp. bo stracisz wszystkie dane. W recovery mode wybierz coś w stylu "Wipe data" (sterujesz strzałkami głośności a potwierdzasz przyciskiem HOME). No i potem wybierz reboot. No i po tym zadzwoń na *500 i zobacz czy połączy, jak nie to napisz to postaram się pomóc Tobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi