Skocz do zawartości
alexndr

root [G900F] Rootowanie ROM'ów KK 4.4.2 XXU1ANG2 i nowszych, KNOX 0x0

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr

WAŻNE - cokolwiek robicie ze swoim telefonem - robicie to na własną odpowiedzialność!

Zapewne wiele osób już się zorientowało, że downgrade ROM'u XXU1ANG2 lub nowszego do ostatniej wersji, na której działał program Towelroot - nie jest możliwe bez wipe data! Czy można coś z tym zrobić? Okazuje się, że można :D

Przedstawiam Wam zatem bardzo przyjazną metodę rootowania najnowszych stockowych ROM'ów Galaxy S5. Metoda ta bazuje na moim starym, zakurzonym już nieco pomyśle z działu Galaxy S3:

http://forum.android.com.pl/f551/root-i9300-rootowanie-roma-w-jb-4-1-2-xxella-i-nowszych-bez-nabijania-licznika-status-normalny-254093/

(podziękowania dla kolegi @Shreqg2, który pierwszy przetestował ten scenariusz na Galaxy S5 - G900F)

Przekonałem Was? A zatem do dzieła :)

1. Instalujemy w telefonie program Towelroot (w ustawieniach zabezpieczeń tel. zezwalamy na instalację z nieznanych źródeł). Najnowsza wersja programu do pobrania TUTAJ. Po zainstalowaniu na razie go NIE uruchamiamy.

2. Ściągamy stockowy kernel, na którym bez problemów działał program Towelroot:

>> KERNEL_G900FXXU1ANE2.tar.md5 <<

3. Uruchamiamy program Odin i ładujemy ściągnięty plik *.tar.md5 jako AP (wszystkie ustawienia odina standardowe - zaznaczone tylko Auto Reboot i F. Reset Time, bez repartition!). Wyłączamy tel. a następnie wchodzimy w download mode (trzymając Vol_down + Home + Power, a następnie Vol_up). Podłączamy tel. do komputera i sprawdzamy czy został wykryty (Added). Klikamy start - flashowanie trwa kilka sekund, po czym następuje auto-reboot.

WAŻNE: Po wykonaniu tego kroku możemy zauważyć niestabilną pracę systemu - zatrzymanie pracy niektórych aplikacji itp. Przestanie nam również działać WiFi. Nie należy się tym jednak przejmować - wszystko wróci do normy gdy przywrócimy oryginalny kernel (p.5). Przed wykonaniem kolejnego kroku (p.4) - włącz dane komórkowe.

4. Uruchamiamy program Towelroot i rootujemy telefon klikając "make it ra1n". Po tej operacji program można usunąć (można od razu, można też potem - w każdym razie nie będzie nam już potrzebny).

5. Ściągamy stockowy kernel, odpowiedni dla ROM'u który używamy (do sprawdzenia w menu: Ustawienia -> Informacje o urządzeniu -> Numer wersji, np. dla ROM'ów opartych na bazie "KOT49H.G900FXXU1ANG2" ściągamy "KERNEL_G900FXXU1ANG2.tar.md5", niezależnie od brandu/kraju), następnie flashujemy go PC Odinem postępując analogicznie jak w p.3:

>> Ostatnie wersje kernela dla SM-G900F <<

6. Krok ten nie jest wymagany, ale ZALECANY - instalujemy ze Sklepu Play aplikację SuperSU, która zapewni nam pełną kontrolę nad przyznawanymi uprawnieniami ROOT.

WAŻNE: Przy pierwszym uruchomieniu program SuperSU zakomunikuje konieczność aktualizacji binariów SU - należy wybrać "Kontynuuj", następnie wybieramy "Normalnie". Kolejna propozycja będzie dotyczyła zablokowania KNOX - zgadzamy się na to, nic złego z flagą KNOX się przez to nie stanie :) Często przy pierwszym uruchomieniu SuperSU występują błędy przy aktualizacji binariów SU i/lub blokowaniu KNOX. W takiej sytuacji należy zrestartować telefon i spróbować ponownie.

7. Cieszymy się zrootowanym telefonem i KNOX 0x0. Wszystkie ustawienia i aplikacje pozostają nienaruszone (możemy jedynie utracić zapisane wcześniej sieci WiFi) :D

Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie przydatny - możesz to okazać stawiając piwo :piwo:

Edytowane przez camdell
    dodany prefix
    • Lubię to! 17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sehack

Tutaj wersja która nie wymaga połączenia z danymi komórkowymi czy też Wi-Fi - Towelroot v1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

Jesteś pewien? Testowałeś to z kompletnie wyłączonym internetem? Z tego co pamiętam od samego początku potrzebny był dostęp do neta, ale teraz nie pamiętam czy po raz pierwszy używałem TR gdy była wersja v2 czy jeszcze v1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sehack

Tak. Testowałem, niejednokrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ireun

Panowie, SuperSU pyta się mnie czy ma zablokować KNOXa? Co kliknąć, żeby nie nabić flagi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zablokować. Za pierwszym razem się nie uda - będzie się kręcić bez końca. Musisz zrestartować telefon i jeszcze raz wybrać blokadę knoxa.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że jeśli mam w tej chwili już zrobiony root tym programem na ANE2 (z brandem orange'a) i zaktualizuje za pomocą odina do ANG2 (również z brandem orange'a, bo potrzebna mi aplikacja NFC Pass), to to zadziała i dalej już będę mógł wykonać wszystkie kroki z poradnika i powinno być wszystko ok? Bo nie chcę się w razie czego bawić teraz w instalację wszystkiego od nowa, bo najprawdopodobniej nie miał bym czasu. Właśnie teraz ściągam ANG2. W porównaniu z romami na mój poprzedni telefon (mini 2), to sporo więcej te romy ważą. Trochę to będzie ściągać przez ograniczenia sammobile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ireun
    Zablokować. Za pierwszym razem się nie uda - będzie się kręcić bez końca. Musisz zrestartować telefon i jeszcze raz wybrać blokadę knoxa.

A nie nabija to flagi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie. Sam to robiłem na ANE2 i nie nabiło flagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joniu

Dostałem na chwilę do ręki S5 z Orange i tam był wgrany: G900FXXU1ANE2.

Zrootowałem go za pomocą towelroot-a v.1 ale teraz brzęczy że ściągnął z sieci jakąś aktualizację androida (coś koło 235MB jeśli dobrze pamiętam) i chce ją koniecznie zaktualizować (nie idzie się pozbyć komunikatu o nowej aktualizacji).

Czy jeśli zaktualizuję system to utracę roota i będę musiał go znów zrobić według przepisu powyżej czy może teraz mi zostanie?

Ewentualnie czy idzie pozbyć się komunikatu o dostępnej nowej aktualizacji na belce z komunikatami?

Sorki za zbyt mało szczegółów ale kolega przyjechał do mnie tylko żeby zrobić mu roota i już nie mam dostępu od niego.

Z góry dzięki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi