Skocz do zawartości
alexndr

root [G900F] Rootowanie ROM'ów KK 4.4.2 XXU1ANG2 i nowszych, KNOX 0x0

Rekomendowane odpowiedzi

Było pisane na forum 1000 i 1 razy - TAK, stracisz roota, ale możesz go zrobić od nowa trochę innym sposobem.

Komunikatu pozbędziesz się wchodząc w ustawienia>informacje o urzadzeniu>aktualizacja oprogramowania i odznaczysz opcję "Automatyczna aktualizacja". Jeżeli komunikat nie zniknie po restarcie to w dowolnym eksploratorze plików usuń plik "update.zip" z folderu "cache" w katalogu "root" lub uruchom telefon w trybie RECOVERY i wybierz opcję formatowania partycji cache (NIE DATA!).

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joniu

Dzięki wielkie.

Najbardziej mi chodziło o ten format partycji cash. Opcję automatycznego aktualizowania wyłączyłem już wczoraj ale niestety nie spowodowało to zniknięcia komunikatu nawet po restarcie telefoniku.

Dzisiaj kolega jeszcze raz przyjechał z telefonem i po sformatowaniu tej partycji komunikat od razu zniknął.

Jeszcze raz dzięki. Piwko już poleciało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!Panowie jestem świeżakiem więc proszę zaraz po mnie nie jechać :P w sprawach androida ale... przesiadłem się ip 5s na sgs5 i jestem zadowolony pomijając ten fakt mam rom o oznaczeniu G900FXXU1ANE2 i wykonałem jailbreak TowelRootem,zainstalowałem SuperSU wszystko poszło gładko ;) chcę teraz zrobić kopię zapasową i z tego co pamiętam (bo z 10 lat temu miałem andka) backup robiło się przez clockworkmod recovery ale poczytałem trochę i ponoć CWM nabija flage KNOX czy to prawda?jeżeli nabija to lipa ;( więc w takiej sytuacji czym wykonać Backup?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up nabija i wtedy tracisz gwarę. Backupu 1:1 bez recovery nie zrobisz, więc jedynie pozostaje skoro masz roota programami typu titanium backup etc.

P.S android oficlajle powstał 5 listopada 2007, więc 10 lat? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LuzZz

Online nandroid backup - zrobisz backup ale bez CWM nie przywrócisz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

proszę mi napisać jeszcze czy jak zrobię hard reset (wipe data/factory reset) czy wtedy stracę roota?wydaje mi się ze stracę roota no ale wtedy chyba będę mógł ponownie wykonać roota i titanium backup przywrócić do aktualnego stanu dobrze rozumuję??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy po zrobieniu roota tą metoda nie będę mógł robić aktualizacji z pozycji telefonu i pozostaje mi tylko odin? Po sprawdzeniu ręcznie czy sa dostępne nowe aktualizacje wyskakuje mi komunikat "system operacyjny został zmodyfikowany..."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet jeśli mógłbyś, to mając roota i tak nie zrobisz bez jego usunięcia. Wgranie ponownie tego samego romu co posiadasz odinem załatwia sprawę, lub zrobienie unrootu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co rozumiem to tak : robię roota - tracę ota ; robię unroot przez supersu - wraca ota?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi