Skocz do zawartości
alexndr

root [G900F] Rootowanie ROM'ów KK 4.4.2 XXU1ANG2 i nowszych, KNOX 0x0

Rekomendowane odpowiedzi

Arktik1

Spróbuj, najwyżej wrócisz do 6.0

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@sau

Możesz bez problemu zejść z androida 6.0.1 na 4.4.2. Pamiętaj jednak, iż po wgraniu wgraniu soft 4.4.2 ANE2 (rom z luką w jądrze umożliwiający roota)  telefon złapie bootloopa. Wchodzisz wtedy w Recovery i robisz wipe data/factory reset. 

Link do romu 4.4.2 ANE2:

http://www.sammobile.com/firmwares/download/29723/G900FXXU1ANE2_G900FXEO1AND3_XEO/

Po wgraniu rootujesz ANE2 za pomocą programu Towelroot. Następnie przenosisz roota za pomocą programu Flash Fire z softu 4.4.2 na 5.0. Tutaj masz dokładny tutorial:

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Holtek

Panowie, przeczytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. S5 wg Phone Info Samsung data produkcji 12.11.2014. SM-G900F, wersja systemu, modułu ładującego, modemu, oprogramowania G900FXXU1ANJ1. Ostatnie oprogramowanie: G900FXXS1CPK1/G900FXEO1CPJ1/G900FXXU1CPJ1. Android 4.4.2. Uruchomiłem Odina, telefon wykryło w trybie download. Jako AP wybrałem plik z pierwszego posta KERNEL_G900FXXU1ANE2.tar.md5 i wgrałem do telefonu, telefon się zrestartował ale w Phone Info oraz w ustawieniach telefonu nie widać, aby zmieniła się wersja na ANE2. Dalej jest ANJ1 a telefon przy pierwszym uruchomieniu długo aktualizował ponad 350 aplikacji po czym uruchomił się i tak jak to było napisane w pierwszym poście - działał niestabilnie. Po uruchomieniu programu Towelroot wyskakuje komunikat, że This phone isn't currently supported.

Gdzie jest problem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@Holtek

Spróbuj wgrać rom ANE2 a nie tylko sam kernel. Później sobie przeniesiesz roota z 4.4.2 na 5.0 za pomocą programu Flash Fire.

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Holtek

Dzięki @bladeno :) To było jedyne najszybsze rozwiązanie. Szkoda czasu na dochodzenie co jest nie tak z wersją ANJ1 w której nie można podmienić kernela. Zainstalowałem 4.4.2 z ANE2 i root ładnie się zrobił. Zostaję przy tej wersji andka bo najszybciej działa. Po drobnych modyfikacjach systemu chciałbym telefon unrootować. Da się rownie prosto jak zrootować Towelrootem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@Holtek

Unroot możesz zrobić z poziomu aplikacji SuperSU. Jest tam taka opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi