Skocz do zawartości
alexndr

[G900F] Rootowanie ROM'ów KK 4.4.2 XXU1ANG2 i nowszych, KNOX 0x0

Rekomendowane odpowiedzi

Robiąc unroot przez super straciłem roota.Po wejściu do aktualizacji systemu dalej widnieje napis "system operacyjny został zmodifikowany", mało tego zrobiłem wipe data /factory reset i dalej bez zmian.Czy jak wgrać odniem Rom wszystko wróci do normy tzn. wróci ota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda sytuacja z rotowaniem wersji G900FXXU1ANJ1 czy można wgrać na to kernela poprzedniego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Robiąc unroot przez super straciłem roota.Po wejściu do aktualizacji systemu dalej widnieje napis "system operacyjny został zmodifikowany", mało tego zrobiłem wipe data /factory reset i dalej bez zmian.Czy jak wgrać odniem Rom wszystko wróci do normy tzn. wróci ota.

Wgraj system ODIN'em. Wszystko wróci do normy. Factory Reset nie ma wpływu na stan systemu, ponieważ ten parametr dotyczy innej partycji (nie /data a /system). Tak samo unroot w SuperSU mało kiedy przynosi dobre efekty.

---------- Post dołączono o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Jak wygląda sytuacja z rotowaniem wersji G900FXXU1ANJ1 czy można wgrać na to kernela poprzedniego?

Wejdź w Download Mode i sprawdź linijkę z literkami "STRAP". Jeżeli widzisz takie coś "S1 T1 R1 A1 P1" to nie powinno być problemów z wgraniem starego kernela. Najprawdopodobniej tak jest, ponieważ Twój ROM to po prostu wariant od francuskiego operatora i poza oznaczeniem "J" nie różni się praktycznie niczym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za pomoc wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

W moim przypadku niestety metoda się nie sprawdziła mam ANE2 z rootem przez tawelroot, próba wgrania nowszego kernela przez odina ANJ1 kończy się teoretycznie sukcesem w Odninie jest wszystko ok ale tel nie wstaje zawiesza się na logo Galaxy S5, dopiero po ponownym wrzuceniu ANE2 przez Odnia telefon wstaje.

czy ktoś wie z czego może to wynikać? Nie znam się na tym wszystkim zbytnio ale nurtuje mnie jeszcze jedno aktualizacja OTA z tego co przeczytałem do ANJ1 waży 95 mb a kernel ANJ1 10 mb czyli sama zmiana kernela nie da nam chyba wprowadzonych poprawek w aktualizacji?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Przecież to jest logiczne, że to nie zadziała. To co robisz nie ma większego sensu. (1) Wgraj normalnie NAJNOWSZY (ANJ1) ROM, np. Odinem. Ale PEŁNY, a nie sam kernel (gwoli ścisłości, waży grubo ponad 1 GB).... Dopiero wtedy (2) wgrywasz STARY (ANE2) KERNEL, (3) robisz roota, (4) wgrywasz NOWY (ANJ1) KERNEL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po aktualizacji do ANJ1, gdy jeszcze nie było dostępu do kernela dla tego softu, zrobiłem roota na ANE2, a później zapodalem kernel ANI4 i do dnia dzisiejszego fajnie to bangla :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej to bez znaczenia, update i tak nie zrobisz z rootem na pokładzie, ale to w niczym nie przeszkadza. Wystarczy go usunąć i zrobić update.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Raczej to bez znaczenia, update i tak nie zrobisz z rootem na pokładzie

Jednak zrobię. Trzeba zaznaczyć w Xpoosed Fałszywy status sytemu. Po zaznaczeniu tej opcji, restarcie i sprawdzeniu aktualizacji system nie informuje mnie że urządzenie zostało zmodyfikowane ale wyświetla że najnowsze aktualizacje zostały już zainstalowane więc chyba jest dobrze.

W download mode nie wiem dlaczego ale mam status Official :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi