Skocz do zawartości
pzis

Synchronizacja z google kalendarz

Rekomendowane odpowiedzi

pzis

Witam, mam taki problem.

Nagle na kalendarzu w telefonie nie mam żadnych wpisów (tylko jeden dodany przeze mnie kiedys + święta polskie + pogode z google). Byly wczesniej, jest ich nadal pełno - ale jedynie w przeglądarce www jak wejdę w kalendarz gmaila.

Próbuje synchronizować kalendarz - niby synchronizuje, ale tamtej dużej ilości wpisów nie dodało mi do kalendarza (wczoraj jeszcze miałem je!). Jak dodam przez komórkę jakies wydarzenie to ładnie mi synchronizuje z kalendarzem w gmailu i się pojawia ten wpis oraz jak na odwrót - jak dodam wpis przez stronę www gmaila to ten wpis też mi się doda w telefonie w kalendarzu.

Nie mam pojęcia co się stało, że teraz mi nie pokazuje tych wielu pozycji, które miałem wczesniej je w kalendarzu. Wipe bede robil niechętnie, bo mam na telefonie sporo danych i nie chce na nowo instalowac aplikacji i je żmudnie ustawiać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzabcio

Sądzę, że niewiele tutaj można zdziałać. Proponuję prostą metodę na tego typu czkawki telefonu - poczekać. Też miałem podobną sytuację - po wyczyszczeniu telefonu wpisy w kalendarzu nie chciały się synchronizować przez tydzień. A potem magicznie się pojawiły,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mago77

dziś zauważyłem, że przestały się wyświetlać wszystkie dotychczasowe wpisy z kalendarza w telefonie, przez przeglądarkę są nadal widoczne, w telefonie widać tylko święta polskie. Próbowałem jakoś odświeżyć lub dodać usunąć kalendarz Gmail ale bez rezultatu, może to jakiś problem Google skoro nie jestem jedyny i nastąpiło to w tym samym czasie. Napisz jeśli znajdziesz rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pzis

Znalazłem. Zrobiłem backup kalendarza w google (przez przeglądarkę www), usunąłem stare wpisy w kalendarzu, importowałem tamte zachowane wpisy na dysku komputera do nowego kalendarza, ponownie zsynchronizowałem telefon i juz działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    netis

Wystarczy wyczyscić dane z pamięci kalendarza i z aplikacji kalendarz i ponownie zsynchronizować z google ... takie czkawki mam od 3 tygoni co 4 dni ... nie wiem dlaczego ? Ale po wyczyszczeniu zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi