Skocz do zawartości
tedewww

Uchwyt samochodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się czy istnieje dedykowany oryginalny uchwyt samochodowy do LG G2 Mini ?

Szukam i nie mogę znaleźć nigdzie, szukam takiego co by miał możliwość ładowania telefonu od razu, coś takiego jak do Galaxy S II -> Zestaw navi do Galaxy S II i9100 (uchwyt + ładowarka samochodowa) - ARCHIWUM - Akcesoria - sklep Komputronik.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też szukałem, ale znalazłem tylko takie coś http:// http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-aktywny-fix2car-lg-g2-mini-d620-i4520617128.htmltrochę drogo jak na noname

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Sprzedawca trochę rozpędził się z ceną :) Pewnie taka wysoka, bo nikt nic podobnego nie oferuje póki co, ale tak moim zdaniem to badziewiasto to wygląda. Ktoś może używa tego wynalazku i może cokolwiek powiedzieć z doświadczenia ? P.S. podane jest w treści oferty "Wyjście: 5V 2.1A - 2x szybsze ładowanie niż w standardowych ładowarkach 1A." ja bałbym się czegoś takiego używać, dwukrotnie szybsze ładowanie baterii niż przewiduje producent zazwyczaj kończy się tym że musimy 4 razy szybciej kupować nowy akumulator...chyba, że telefon sam ogranicza prąd ładowania do maksymalnego dopuszczalnego...testował ktoś ładowanie mocniejszą niż oryginalnie dołączona ładowarka ?

Edytowane przez Szynku
    Nie cytujemy całego poprzedniego posta,piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie lepiej kupić zwykły uniwersalny uchwyt za 10-20 zł i do tego ładowarkę? :P

każdy telefon ma ograniczenie prądu ładowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse

Kup sobie uniwersalny uchwyt tak jak i ja mam w każdym samochodzie. Wejdzie i tablet, i nawigacja i telefon. Możesz dopasować sobie rozmiar uchwytu wedle uznania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie wiesz chyba co to jest wygoda, wkładasz telefon, pyk klapka z boku i ładuje się. Poza tym podpinanie za każdym razem ręcznie do telefonu kabla nie jest wygodne, nie wspomnę już o tym ,że po włożeniu telefonu do takiego dedykowanego uchwytu z wbudowanym zasilaniem telefon wykrywa stację dokująca, a nie zwykłą ładowarkę. Przy wykryciu stacji dokującej można zaprogramować telefon żeby włączał odpowiednie opcje/aplikacje , np. nagrywanie trasy jazdy samochodem. Zwykły (uniwersalny) uchwyt to tylko trzymak telefonu (bez opcji dokowania) pod szybą, ładowanie wykrywane jest jako zwykłe ładowanie, a przy zaprogramowaniu odpalania telefonu jako kamery nagrywania jazdy słabo mi się widzi wyłączanie ciągle automatycznego nagrywania jak podłączę telefon w domu do zwykłej sieci... Widać mało jest tutaj power user`ów - a przynamniej takich co potrafią wykorzystać potencjał smartfona w aucie. ( bez obrazy )

nie lepiej kupić zwykły uniwersalny uchwyt za 10-20 zł i do tego ładowarkę?

każdy telefon ma ograniczenie prądu ładowania

A zatem jakie ograniczenie ma G2 Mini ? Edytowane przez Szynku
    Nie cytujemy całego poprzedniego posta,piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając do tematy ja używam tego uchwytu - uchwyt samochodowy, a to z tego względu że głowica jest dedykowana i nie zasłania obiektywu od kamery i nie uruchamia samoczynnie tylnych przycisków jak wiele uniwersalnych głowic i jest tania

Edytowane przez Preza
    usunięcie offtopu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@walerka

Super, dzięki za pełne info.

W końcu ktoś konkretny i rzeczowy, a nie kolejny //ciach// piszący głupoty.

Ciekawe czy pokażą się w ogóle uchwyty dedykowane do G2 Mini z wbudowanym zasilaniem, takie żeby telefon po podłączeniu wykrywał uchwyt jako stację dokującą, wiele to ułatwia automatyzację włączania/wyłączania nagrywania przy wkładaniu/wyciąganiu telefonu do/z uchwytu.

Edytowane przez Preza
    ciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt z Was nie korzysta z uchwytu samochodowego do tego telefonu żeby cokolwiek podpowiedzieć co warto kupić ?

No kaman... na temat durnej folii ochronnej na ekran (który ma Gorilla Glas 2 :) ) są już 3 strony, a na temat sensownego uchwytu praktycznie nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi