Skocz do zawartości
Robaczek:)

Programy do tworzenia grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Poszperałem troszeczkę i znalazłem ostatnio program o nazwie "Inkscape" program jest darmowy oraz oferuje tworzenie grafiki wektorowej, co oczywiście od razu przyciągnęło moją uwagę, działa on na licencji GNU GPL, jest w niej zapisek, że jest ona licencją wirusową, czyli każdy obrazek stworzony w programie który obejmuje ta licencja, od razu zostaje objęty tą licencją więc nie można jej (aplikacji w której został użyty ten obrazek) sprzedawać. Tu pojawia się jedno z pytań do bardziej doświadczonych użytkowników - Czy obejmuje ona również reklamy? Bądź co bądź reklamy są osobnym źródłem dochodu niż aplikacja, więc na chłopski rozum nie ma problemu, ale może są jakieś haczyki więc pytam o nie ;)

Pytanie drugie natomiast prostsze - W czym Wy robicie grafiki do swoich dzieł? :) chodzi mi o grafikę 2d, nie o jakieś skomplikowane modele :)

Pozdrawiam, Robaczek

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aven
    What license is Inkscape released under?

GNU GENERAL PUBLIC LICENSE Version 2, June 1991 [2]. In short, this means you are free to use and distribute Inkscape for any purpose, commercial or non-commercial, without any restrictions.

Więc problem znika, potwierdzone takze tutaj.

Poza Gimpem jest jeszcze Krita a dla tych którzy lubią retro i animację, polecam Aseprite .

Do 3D Blender i tylko Blender.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super :) właśnie o takie coś mi chodziło, zależy mi na grafice podobnej do tej w flappy bird/timberman. Widzę że Aseprite wygląda jakby to właśnie tam były tworzone grafiki do ww. gier. Jest to program płatny, pytanie: poradził bym sobie z taka grafika w inkscape?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aven

Inkscape jest do grafiki wektorowej, można się bawić w kopiowanie kwadracików by powstało złudzenie, że to piksele - ale jest bo bardzo niewygodne. Polecam narysować coś na dużym przybliżeniu w gimpie (obraz wielkości np 16x16) a następnie wybrać menu Obraz -> Skaluj Obraz... -> Wybrać interesujący nas rozmiar -> zaznaczyć Interpolacja: Brak -> Przeskaluj.

Sprawdź link z mojego podpisu, tam prawie każdą grafikę rysowałem jako 32x32 pixele w gimpie a następnie powiększałem tak jak to opisałem wyżej.

@down

Silnik to Unity 3D ;)

Edytowane przez aven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Superowa gra ;) dzieki za pomoc co do grafiki. Można wiedzieć jakiego silniku użyłeś w swojej grze?

edit

a jak z rozdzielczością? grafika bedzie się rozciągać i niszczyć na niektórych urządzeniach?

Edytowane przez Robaczek:)
    kolejne pytanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aven

W przypadku Unity po imporcie tekstur wystarczy zaznaczyć 'Filter mode' na 'Point' (dzięki temu tekstury nie będą poddawane 'wygładzaniu' - wychodzi nam obrazek pixel perfect). Ustawiając rozmiar danej tekstury ustawiamy go względem ekranu, procentowo, więc na każdym ekranie wygląda tak samo, po prostu 'pixele' są mniejsze lub większe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdy nie używam Unity? :) załóżmy, że nie będę używał silnika w mojej aplikacji, wiesz może jak wtedy uporać się z tym problemem? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzakus

Robaczek:), używaj silnika. Android jest tak róznorodny, że nie ma sensu pisać całego Engine do gry od zera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To który program jest "przyjazny" - ma gotowe projekty możliwe do wykorzystania i jej edycji, jest darmowy i można tworzyć wektorową grafikę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi