Skocz do zawartości
huckingenius

TUTORIAL Oneplus One odblokowanie Bootloadera, Custom Recovery i Root

Rekomendowane odpowiedzi

Sdk nie zawsze uchwycić error , nazwa pliku może być inna ale w tedy w komendzie musisz zastosować dokładnie ta sama nazwe

Wysłane z OnePlus szczochnięte w Swype :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emwu13

... jak nazwa pliku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, ja się poddaję. nie wiem jak zaflaszować recovery. flaszowałem już w dosyć sporej liczbie telefonów i nigdy nie miałem takich problemów.

odblokowałem bootloader, włączyłem debugowanie, etc. ściągnąłem najnowszą wersję recovery, wpisałem komendę.

standardowo pokazało że przesłano plik i wszystko super. tylko po włączeniu recovery włącza mi się to wbudowane, a nie TWRP.

próbowałem też ze starszą wersją recovery z listy i nic.

próbowałem i na windowsie i na ubuntu i nic. nie mam już pomysłów

---------- Post dołączono 24-10-14 o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano 23-10-14 o 23:52 ----------

ok, już wiem. nie odznaczyłem 'aktualizacja cm recovery' :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mortal

Dzięki za świetny poradnik! Cała procedura rootowania odbyła się bez żadnych problemów.

Przydatna okazała się również wskazówka, że telefon w chińskiej wersji ma już odblokowanego bootloadera. Tak też było w moim przypadku.

Musiałem skorzystać z alternatywnej metody wgrania sterowników adb, bo te uniwersalne na win7 64bit nie chciały współpracować.

Mam przy okazji pytanie: czy mając roota można normalnie pobierać i instalować aktualizacje systemu? Czy może odbywa się to jakąś okrężną drogą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno dziś się to automatycznie i aktualizacje OTA powinny nadal funkcjonować

Wysłane z OnePlus miźnietę w Swype :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root to akurat nie problem skoro bootloader zostanie otwarty. Zresztą po dużej aktualizacji to chyba lepiej hard reset zrobić. Ciekawi mnie co się stanie z xposed w 5.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu przesiadłem się z Samsunga S Plus na OnePlus One. Wrażenia pozytywne i jak na razie nie żałuję zakupu. Mam kilka pytań ponieważ nie wszystko przebiega taj jak miało to miejsce w moim poczciwym S Plus a nie chciałbym czegoś namieszać w OPO.

1. Rozumiem, że odblokowania bootloadera jest na stałe i nic tego nie zmieni np. wgrywanie innych romów itd.?

2. Nie rozumiem do końca wgrywania root’a. W poradniku jest napisane, że plik zip kopiowany jest na sdcard za pomocą SDK i odpowiedniej komendy a później instalowany za pomocą Custom Recovery. A czy mogę plik root’a zwyczajnie skopiować na kartę wewnętrzną z poziomu Windowsa?

3. Czy jest możliwość wgrania „czystego” CM11S w taki sposób aby nie stracić Custom Recovery? Mam na myśli ten poradnik: http://forum.android.com.pl/f1462/powra-t-do-stockromu-unbricking-cm11s-457244/ W Samsungu z poziomu TWRP wgrywałem CM wykonując wcześniej: *Wipe Data/Factory Reset, Cache, Dalvik Cache, *Format System a następnie zip CM. Czy jest taka możliwość w przypadku CM11S i ewentualnie przyszłych nowszych oficjalnych wersjach CM? Przy jakiejś większej aktualizacji przydałby się pełny format i czysta instalacja.

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2. Tak możesz supersu zip skopiować ręcznie z poziomu windowsa. Ja tak robiłem bo nawet szybciej...

3. Chyba jest taka możliwość, ale co za różnica skoro TWRP to 5 minut? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stratus84

1. bootloader będzie cały czas odblokowany dopóki sam go nie zablokujesz

2. możesz sam wrzucić sobie plik na pamięć telefonu

3. aby podczas akutalizacji OTA nie stracić TWRP trzeba zrobić tak jak napisałem pod koniec 1 punktu poradnika

W opcjach programistycznych zaznaczamy "Debugowanie USB". Oraz odznaczamy opcje "Aktualizacja CM recovery".
    Ale podczas wygrywania czystego romu, tak jak w tym poradniku do którego dałeś link będzie wgrane oryginalne recovery. Oczywiście możesz podmienić recovery oryginalne na TWRP, zmieniając jego nazwę na recovery.img i wrzucając go do folderu z wypakowanym obrazem romu.

Oczywiście możesz wgrywać sobie aktualizacji przez TWRP. Ja za każdym razem korzystam ze stockowych aktualizacji które od razu wrzuca na xda Calkulin które mają wgrany dodatkowo root http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-stock-rooted-4-4-4-xnph38r-t2898098

Szczerze to tylko przy aktualizacji do androida 5.0 może się przydać factory reset, a tak to od początku przy żadnej aktualizacji nie robiłem resetu a telefon śmiga bez zająknięcia.

Edytowane przez huckingenius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi