Skocz do zawartości
huckingenius

TUTORIAL Oneplus One odblokowanie Bootloadera, Custom Recovery i Root

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ja po 2 dniach ale przez zabawy z softem 7 razy wszystko od nowa robiłem i rozmawiałem z PKO żeby aktywowania aplikacje xd

Jak kolega powiedział wyżej im szybciej tym lepiej gwarancji i tak nie tracisz

Wysłane z OnePlus miźnietę w Swype :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski
    No cóż wóz albo przewóz, czemu boisz się odblokowania?

Nie boję, chodzi o wipe i oranie wszystkiego od nowa. Już dawno bym se darował, ale zwiodły mnie informacje na XDA.

Tapatalk @ OnePlus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry poradnik, jedyny problem jaki był to z punktem trzecim, musiałem wrzucić plik bezpośrednio z kompa do pamięci, komenda nie chciała działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ar_0

Witam

dzięki za poradnik, przydał się ale mam do niego jedno pytanie. Do czego służy opcja "Aktualizacja CM recovery" która została odznaczona przy rootowaniu? Zaznaczyć ją ponownie po pomyślnym przebiegu rootowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Jak wgrasz nowsza wersje oprogramowania (oficjalna) i bedzie ona zawierala nowsze recovery to zostanie ono takze zaktualizowane. Jesli korzystasz z innego recovery niz to ktore jest zawarte z oficjalnym romem to zostanie ono nadpisane. Jak korzystasz z TWRP to zostaw odznaczone. Jesli sie myle prosze mnie poprawic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie lepiej skorzystać z toolkitów zamiast instalować jakieś dziwne aplikacje? Zainstalowałem to SDK i przy okazji kilka bzdetów, które zmieniło mi stronę startową, zablokowało możliwość aktualizacji Chrome itd.

Edytowane przez Justice
    Zbędny wulgaryzm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba patrzeć w co się klika na stronie. Sdk nie instaluję się. Wystarczy ściągnąć i odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt
    nie lepiej skorzystać z toolkitów zamiast instalować jakieś dziwne aplikacje? Zainstalowałem to SDK i przy okazji kilka bzdetów, które zmieniło mi stronę startową, zablokowało możliwość aktualizacji Chrome itd.

Nie wiem skad pobierałeś SDK,ale na 99,99999(9)% nie z google. Stąd masz gówna, chyba ze przed użyciem zastosowałeś jakiegoś toolkita - efekt masz jak masz.

Co do samego stosowania toolkitów wszelkiej maści i rodzaju - efekt może być co najmniej opłakany równy korzystaniu z autoryzowanego serwisu OPO - jak komuś ciężko wklepać 3 wyrazy w czarnym okienku (swoją drogą ile trzeba wklepać w google żeby ściągnąc one plus one tool?), powinien na poważnie zastanowić się nad posiadaniem jakiekolwiek innego romu niż fabryczny.

Edytowane przez Justice
    Zbedny wulgaryzm w cytacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. U mnie jest taki problem, że nie mam tego "Android USB devices" z 1 min 1 sek, jak na filmiku. Dlaczego ?

@edit

Ok. Ogarnąłem.

Edytowane przez Justice
    Wideo wstawiamy w spoilerach, odzdzieliłem edycję postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze głupie pytanie... ale jak zainstalować jakiś rom? Probowalem przez rom manager ale wywalilo mnie do okna root

Edytowane przez AmraamPl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi