Skocz do zawartości
huckingenius

TUTORIAL Oneplus One odblokowanie Bootloadera, Custom Recovery i Root

Rekomendowane odpowiedzi

bonzik

tak samo jak instalacja supersu czyli ostatni punkt w poradniku, ale skoro tego nie ogarniasz to zapewne nie odblokowałeś bootloadera ani nie wgrałeś custom recovery, więc może się za to nie bierz .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak rozumiem Ty za pierwszym razem sam robiłeś wszystko bez instrukcji.

Wgralem bootloadera i zrootowałem telefon. Niestety nie zajmuje się na tym codziennie, ostatni telefon jaki zrootowalem sobie na CM byl xperia x10 mini pro dawno temu. Wtedy robilo sie to przez program user... nie pamietam. Teraz zainstalowelm program ROM manager ale podczas wgrywania (instrukcja jaka znalazlem na tym forum do starego rom manager) wywala mnie tam gdzie wybieramismy install itp... Rozumiem ze przez platform-tools mam instalowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najłatwiej jest przez recovery jeśli posiadasz np. Twrp lub inne zmodowane . wrzucasz zip systemu i instalujesz z poziomu telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Wrzucasz plik ZIP na telefon(pamiętasz gdzie), następnie przechodzisz do recovery(przy włączaniu dolny przycisk głośności). Strzelam, że masz TWRP; Najpierw przechodzisz fo wipe, czyścisz data, dalvik cache i cache(intercal storage pozostawiasz nieruszone), wracasz. Klikasz install i szukasz swojego pliku zip(pamięć wewnętrzna, ta którą widzi komputer to folder sdcard). I tyle. A tak BTW to OPO był moim pierwszym telefonem z androidem i jakoś nie miałem problemu, żeby jeszcze pierwszego dnia wgrać mu kilka modyfikacji(No... powiedzmy, że po tygodniu system się nadawał tylko do reinstalacji ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie może czemu komenda "adb version" może nie działać (Okno polecenia nie reaguje) ? (Od razu chcę zaznaczyć że jestem początkującym i to mój pierwszy root) :)

Edytowane przez Tost123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwierasz okno poleceń w folderze "platform-tools" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klikam na folder "platform-tools" shiftem i prawym przyciskiem myszy i daję "otwórz okno polecenia tutaj". Otwiera mi się konsola i tam wpisuję komendę "adb version", klikam enter. No i przeskakuje mi wskaźnik o linijkę w dół i nic się nie dzieje.

---------- Post dołączono o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Dodam że mam Windowsa 8.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz kliknąć na program adb nie na folder Ew jak juz klikasz na folder to przejść do programu adb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że jak klikam na program adb (PPM+Shift) to nie mam opcji "Otwórz okno polecenia tutaj". Wiesz może o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

mozna to zrobic tez tak:

musisz uruchomic linie polecen "cmd" i w tej linii dostajesz sie do katalogu platform tools.

W Start/Uruchom/ Wpisz cmd i potem juz z gorki komenda cd nazwa_katalogu wyszykujesz platform tools i reszte z tutoriali :)

albo tak jak wczesniej ci radzono lewy shift i prawy guzik myszki na platform tools i tez dziala bo sprawdzilem przed chwilka

Edytowane przez Gruchi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi