Skocz do zawartości
huckingenius

TUTORIAL Oneplus One odblokowanie Bootloadera, Custom Recovery i Root

Rekomendowane odpowiedzi

Masz kliknąć na program adb nie na folder Ew jak juz klikasz na folder to przejść do programu adb
    Na folder lub puste pole w folderze. Ja tak robiłem i działa. Na program, jak się klika, to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi
    ifotpng_wxrahre.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poh2LvJ.png?1

---------- Post dołączono o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

cały czas wyświetla mi się tylko takie coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

wysłałem ci pw, mogę pomóc przez TeamViewer'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, przeinstalowałem system i mam problem ze sterownikami otóż zainstalowałem SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones_v1.5.49.0, później Universal ADB Driver i w menadżerze zadań ciągle widnieje nierozpoznane urządzenie A0001. Próbowałem z alternatywną metodą i wyszukiwaniem sterowników ale nic nie widzi. Co robię nie tak? Windows 7 x64. Może odinstalować 1.5.49.0 i wgrać później 1.5.33.0?

---------- Post dołączono o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Witam ponownie. Troszkę poszperałem i rozwiązałem problem. Znalazłem sterowniki do OnePlus One które również Wam udostępniam (może komuś się przydadzą) OnePlusUSB.zip - Przeklej.org w trybie fastboot też wszystko ładnie działa :) Instalacja jest prosta:

Menadżer urządzeń > A0001 lub Android w trybie fastboot > Aktualizuj oprogramowanie sterownika... > Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu... > Wskazujemy miejsce wypakowanego wcześniej folderu ze sterownikami > Dalej i to powinno zadziałać. U mnie zadziałało. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z wgraniem TWRP... robię wszystko jak w instrukcji, zmieniłem nazwę pliku, sprawdziłem czy urządzenie jest odblokowane. Wszystkie inne komendy działają normalnie i potwierdza mi że jest OKEY

Natomiast gdy chcę flashować recowery to pojawia mi się tylko tekst: "sending recovery" i rozmiar pliku... a potem już nic się nie dzieje, mogę sobie tak czekać i czekać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi
    Napisano (edytowane)

Zmien port usb pod ktory podpiety jest opo, mialem ten sam problem i pomoglo.

Edytowane przez Gruchi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam mam takiego zgryza bo ktoś mi podesłał tutka z odblokowaniem bootloadera wgraniem TWRP i wgraniem cm12 i tam jest plik bacon_firmware update co to jest i po co bo nie wiem czy to wgrywać na wiki.cm nic nie ma o tym pliku

Edytowane przez mirek0202

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi ciągle wyskakuje na punkcje 2 że nie może otworzyć recovery.img ;/ 

Edit

Poszło . Wyłaczyłem debugowanie wpisałem w okno komend "fastboot flash recovery" i przeciągnąłem plik img z custom recowery no i poszło . 

Edytowane przez alter5413

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jak wygląda sprawa aktualizacji TWRP do najnowszej wersji? Robi się to we włączonym trybie fastboot? Standarowo jak wgrywanie TWRP za "pierwszym razem"? Tutaj http://dl.twrp.me/bacon/ znalazłem najnowszę wersję recovery 2.8.6.0

OK już zaktualizowałem w trybie fastboot wpisując komendę: fastboot flash recovery recovery.img

Edytowane przez stratus84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi