Skocz do zawartości
huckingenius

TUTORIAL Oneplus One odblokowanie Bootloadera, Custom Recovery i Root

Rekomendowane odpowiedzi

bonzik

A powiedzcie mi proszę bo jest napisane że odblokowanie bootloadera usuwa wszystkie dane tzn. że wyczyści mi całą pamięć telefonu tzn muzyke zdjęcia itp itd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedzcie mi proszę bo jest napisane że odblokowanie bootloadera usuwa wszystkie dane tzn. że wyczyści mi całą pamięć telefonu tzn muzyke zdjęcia itp itd?

tak

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bonzik

Jednak Luzik, sprawdziłem poleceniem fastboot oem device-info i mam odblokowany tak ze root i custom recovery poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Witam, jak wygląda sprawa aktualizacji TWRP do najnowszej wersji? Robi się to we włączonym trybie fastboot? Standarowo jak wgrywanie TWRP za "pierwszym razem"? Tutaj http://dl.twrp.me/bacon/ znalazłem najnowszę wersję recovery 2.8.6.0

OK już zaktualizowałem w trybie fastboot wpisując komendę: fastboot flash recovery recovery.img

Tak, można w ten sposób co za pierwszym razem, można też przez aplikację TWRP manager ze sklepu play.

Wysłane z mojego OnePlus One przez tapatalk. Miźnięte w SwiftKey.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darcus
    Napisano (edytowane)

Panowie,

Zastosowałem się do tego poradnika, wszystkie procedury przebiegały jak należy tyle ze po wgrywaniu TWRP i próbie uruchomienia go ciągłe odpalało mi sie fabryczne recovery.

Zastosowałem w końcu ten poradnik http://highonandroid.com/android-smartphones/how-to-root-oneplus-one/ tyle że po wgraniu TWRP'a uruchomiłem komendę która zalecił wykonać autor po flashowaniu nowego recovery - "fastboot erase cache".

Po restarcie OPO uruchamia sie do momentu gdzie pojawia sie logo a następnie obracająca sie na środku ekranu ikona CWM.....system nie chce sie uruchomić.

Uwaliłem telefon ? co żle zrobiłem ? :( poproszę o pomoc i wskazówki jak sobie z tym poradzić.

Edytowane przez Darcus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja podobnie. Po instalacji CM 12 znikną mi root i TWRP. Standardowo nie idzie instalacja twrp, bo pozostaje to stare CWM. Nie próbowałem erase cache (i chyba dobrze). Możesz spróbować przeflashować cache.img ze stockowego CM 11. A jak to nie wyjdzie, to odsyłam do  http://forum.android.com.pl/topic/191076-powrot-do-stockromuunbricking-cm11s/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zastanawia mnie jedno - czy trzeba to wszystko robic co w pierwszym poście. skoro to jest cyanogenmod to w opcjach programistycznych nie ma opcji aktywowania roota? nikt nie napisał wprost jak to z tym jest.

no i pytanie skad info ze jak sie zrobi inne recovery i roota to sie nie traci gwarancji.macie to na pismie jakimś czy jak?

sorki za takie banalne pytania ale zawiodłem sie na szajsungu i szukam alternatywy czyli smartfona dobrej klasy, ktory bedzie miał nawet wbudowanego roota jesli to mozliwe a jak nie, to ze wrzucenie roota nie spowoduje utraty gwarancji.

jesli ma ktos argumenty to prosze o ewentualne linki potwierdzajace faktyczny stan rzeczy.

[Dodano: 31.07.2015 - 10:09]

zastanawia mnie jedno - czy trzeba to wszystko robic co w pierwszym poście. skoro to jest cyanogenmod to w opcjach programistycznych nie ma opcji aktywowania roota? nikt nie napisał wprost jak to z tym jest.

no i pytanie skad info ze jak sie zrobi inne recovery i roota to sie nie traci gwarancji.macie to na pismie jakimś czy jak?

sorki za takie banalne pytania ale zawiodłem sie na szajsungu i szukam alternatywy czyli smartfona dobrej klasy, ktory bedzie miał nawet wbudowanego roota jesli to mozliwe a jak nie, to ze wrzucenie roota nie spowoduje utraty gwarancji.

jesli ma ktos argumenty to prosze o ewentualne linki potwierdzajace faktyczny stan rzeczy.

chyba znalazłem odpowiedz

skoro jest ona na forum one plus one i jest tam poradnik jak zrobic roota 

https://forums.oneplus.net/threads/how-to-root-the-opo-for-people-who-want-to.39659/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

utknąłem na wgrywaniu recovery. Wygląda, że nowe recovery wgrywa się prawidłowo

821d19edc28b.jpg

Jednak kombinacja klawiszy vol down + power uruchamia normalnie telefon, a vol up + power fastboot'a.

Co jest nie tak.

Jak uruchamia ci sie stock recovery tzn ze jest OK - nic nie uwaliles. Daj sie odpalic telefonowi, ustaw w debug settings ze masz zaawansowany reboot i tam wybierze reboot do bootloadera - po tym wgrasz custom recovery. Pamietajcie ze pośpiech moze się równać totalnemu udupieniu telefonu...

W opcjach debugowania nie znalazłem zaawansowany reboot.

Dzięki

Edytowane przez K9G
    zdjęcia wstawiamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Musisz w opcjach programistycznych wyłączyć funkcję AKTUALIZUJ RECOVERY CYANOGENMOD

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz w opcjach programistycznych wyłączyć funkcję AKTUALIZUJ RECOVERY CYANOGENMOD

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

To mam oczywiście wyłączone.

A opcja "Zweryfikuj aplikacje przez USB" ma jakiś wpływ, bo mam ją włączoną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi