Skocz do zawartości
Gość S3V3N

MOD LG G3 - Fast Dormancy - Większa oszczędność baterii [Hidden Menu]

Rekomendowane odpowiedzi

Fast Dormancy jest protokołem, którym urządzenia komunikują się z siecią, w przypadku gdy sieć przechowuje dane sesji aktywne nawet, gdy połączenie nie jest używane przez cały czas. To oznacza, że ​​urządzenie nie musi na nowo negocjować połączenia w chwili kiedy zaczyna się nowy transfer danych, za każdym razem kiedy przerywasz i wznawiasz.

1. Twój operator obsługuje Fast Dormancy, a telefon ma to włączone.
    Będziesz czerpać największe korzyści, którymi są: możliwa zwiększona prędkość transmisji danych oraz w wielu przypadkach znacznie lepsza oszczędność baterii. Można zauważyć na przykład, że telefon będzie przeskakiwać z H + do H lub 3G, gdy nie używasz w danym momencie danych (połączenie jest nadal aktywne, po prostu "uśpione"). Najlepszy przypadek.

2. Twój operator nie obsługuje Fast Dormancy, a telefon ma to także wyłączone.
    Niestety sieć jest do bani, bo FD, kiedy jest prawidłowo skonfigurowane, może naprawdę oszczędzać baterię i zwiększać skuteczność przesyłu danych. Mimo tego jeśli sieć tego nie obsługuje, to przy wyłączonym FD w telefonie również nie jest źle. Jak przypadku # 1 - telefon nie wybudza się niepotrzebnie (brak nadmiernej ilości "wakelocków" ) i najszybsze prędkości są dostępne.

3. Twój operator obsługuje Fast Dormancy, ale telefon ma to wyłączone.
    Nie występują nadmiarowe wybudzenia ("wakelocki"), ale telefon będzie używać więcej baterii niż musi, bo będzie utrzymywać połączenie danych na pełnych obrotach / maksymalny potencjał przez cały czas, nawet gdy nie jest używany. Możesz również nie trafić najwyższych dostępnych prędkości przesyłu danych udostępnionych przez sieć. Prawdopodobnie potrzebujesz włączyć FD w tym przypadku.

4. Twój operator nie obsługuje Fast Dormancy a telefon ma to włączone.
    Telefon doświadcza olbrzymich ilości wybudzeń, co powoduje wyższe od normalnego zużycie baterii. Transfery też mogą ucierpieć. JEST TO NAJGORSZY PRZYPADEK. Należy wyłączyć FD.

Kod do HIDDEN MENU w androidzie MARSHMALLOW *#546368#*855#

*oryginalny tekst by @@lazyjones

Edytowane przez Robert.raziel
    Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP, z tego co Mi wiadomo jako jedyną siecią z brakiem FD jest PLAY. Być może coś się zmieniło, wiec proszę o sprostowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP, dokładnie tak - podczas testu 8H wyświetlacz wyłączony, synk i inne pierdy włączone 1% baterii (bardzo dobry wynik) myślę że będzie jeszcze lepiej gdyby nie skakał tak zasięg 2~3 kreski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieje jednak, że PLAY zrobi coś w tym kierunku i uruchomią w swojej sieci Fast Dormancy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP, dzwoniąc do PLAY - konsultant (on) twierdzi że jednak z dniem włączenia LTE również FD zostało włączone, tylko tam gdzie jest zasięg LTE. Ku mojemu zdziwieniu, Moje miasto dostało dziś LTE :D .. więc włączyłem i testuje tą opcję.

wRtK6vj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@##### - Świetna wiadomość! U mnie w mieście również LTE łapie. Więc pójdę Twoją drogę i zmienię i sprawdzi się jak będzie to wszystko śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

Właśnie włączyłem FD, zobaczymy jak będzie się miała sprawa z baterią. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    elmak

Czyli włączone FD w play jest sensowne tylko wtedy gdy jest zasięg LTE? Czyli dobrze działa gdy jest LTE a źle gdy go nie ma? Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi