Skocz do zawartości
jarooo

Historia lokalizacji pokazuje moje położenie w miejscach znacznie oddalonych od pozycji faktycznej

Rekomendowane odpowiedzi

jarooo

Dość często korzystam z usługi "Historia lokalizacji Google".

Zauważyłem jednak bardzo częste, praktycznie co kilka dni występujące błędy.

Chodzi o to, że Google rejestruje moją lokalizację w miejscach, gdzie wcale nie byłem i to oddalonych o kilkaset kilometrów!

Notoryczne wręcz jest rejestrowanie mojego pobytu we Freiburgu w Niemczech - co dwa dni, czasami kilka razy dziennie.

Jestem w sieci Play, ale korzystam cały czas z infrastruktury Plusa lub T-Mobile.

Z sieci Wi-Fi korzystam tylko w domu lub w pracy. Przez te wszystkie dni, których screeny z lokalizacji zamieszczam poniżej byłem tylko w domu lub tylko w pracy, tylko i wyłącznie w Tarnowie.

Zastanawia mnie natomiast jedno, dlaczego zawsze ląduję w okolicach Freiburga?

A dokładnie w Riegel am Kaiserstuhl :)

Bardzo proszę o pomoc i opinie o co chodzi i jak ten problem rozwiązać???

Czy to problem lokalizacji GPS, identyfikacji Wi-Fi, czy GSM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wina telefonu, ja takich problemów nie mam na mojej Xperii SP. Pewnie masz coś nie tam z GPS/GLONASS w telefonie. Po prostu ten moduł w jednym telefonie jest lepszy, a w drugim gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

Wykluczone. Moduł GPS może wykazywać błędy odczytu lub niedokładność. Ale byłyby to odchyły w granicach błędu GPS. Czyli telefon lokalizowałby mnie kilkanaście, kilkaset metrów dalej niż jestem, lub nie lokalizowałby w ogóle (brak sygnału GPS).

Niemożliwe jest aby, GPS codziennie odczytywał moją lokalizację w tej samej miejscowości oddalonej o tysiąc kilometrów, ale z dokładnością do kilku metrów. Tak więc problem z modułem GPS w telefonie absolutnie wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz w ogóle włączone cały czas GPS? Jak masz ustawione lokalizowanie urządzenia? Mogę to wytłumaczyć tym, że masz ustawioną lokalizację tylko na podstawie połączenia z Internetem, a korzystasz z jakiegoś proxy/VPN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

Metoda lokalizowania: duża dokładność (GPS + WiFi) cały czas od nowości.

Nie korzystam z proxy, domyślne ustawienia sieci komórkowej.

Cyklicznie korzystam z dwóch sieci Wi-Fi: w domu i w pracy.

Błąd adresu czy sieci Wi-Fi wykluczam, ponieważ te moje "wyskoki" do Freiburga występują zarówno w godzinach kiedy jestem w domu, jak i w pracy. Jedyna możliwość to jakiś błąd GSM i może błędne identyfikowanie jakiegoś nadajnika?

Wczoraj przeanalizowałem swoją historię lokalizacji od zakupu telefonu. Wyszłedł mi bardzo ciekawy wynik.

Otóż od 17 kwietnia (zakup telefonu) nie odnotowałem żadnego wyskoku aż do 25 kwietnia. Ale wtedy zaczęło się ciekawie.

Zamiast do Freiburga wyskakiwałem do Australii.

Ta lokalizacja powyżej (Astralia) i zawsze dokłanie to samo miejsce, okolice Cameron Street w Sydney występują w mojej historii w kwietniu: 25, 29, w maju: 29, 31, w czerwcu 5, 13, 14, 22, 23, 24, 25, 28, 30 oraz 1 lipca.

3 lipca następuje przełom i już nie pojawia się Sydnej, tylko Freiburg w Niemczech.

I tak kolejno co kilka dni, a ostatnio kilka razy dziennie.

Wniosek podstawowy: to nie są błędy lokalizacji losowe. Występują co prawda w losowo wybranych terimnach, ale obydwa miejsca są tak perfekcyjnie zlokalizowane, że można uwierzyć że tam byłem. Powtarzalność Freiburga i Sydney występuje zawsze z dokładnością do kilku metrów.

Próbowałem kojarzyć fakty. Może wtedy telefon robił jakieś uaktualnienie? A może wtedy nie miałem zasięgu? A może podpiąłem się do ładowarki? Itp, itd. Nic z tego, nieważne czy jestem w zasięgu Wi-Fi, 3G, GSM czy nie. "Wyskoki" są zawsze losowe.

Zastanawia mnie, dlaczego od czerwca do lipca, przez dwa miesiące zawsze było Sydnej, a z początkiem lipca tylko i wyłącznie Freiburg. Dlaczego Sydney już nie występuje? Czekam na jakiś constans i może po Freiburgu znowu rozpocznie się kolejny cykl z nową lokalizacją?

Aha, co ważne: wiem, że są narzekania na działanie GSM w Samsungu Note 3. Ja takich problemów nie zauważyłem. Zjeździłem z telefonem całe Bałkany na Locusie i ani raz nie miałem problemów. Podczas nawigacji telefon nie wykazuje najmniejszych odchyleń od faktycznej lokalizacji. Fakt, zdarzały się zaniki sygnału GPS, ale nie odnotowałem żadnych "wyskoków" odległych o tysiące kilometrów.

Na koniec mała uwaga. Jeśli sprawdzacie historię lokalizacji, to tam na dole po lewej stronie pod kalendarzem jest taka notka: "Niektóre punkty zostały ukryte w widoku. Pokaż wszystkie punkty. Więcej informacji"

Kliknijcie na to "Pokaż wszystkie punkty." To działa osobno dla każdego dnia w kalendarzu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukeSw

Jeśli miałbyś dostęp do drugiego urządzenia z Androidem, mógłbyś nosić ze sobą oba przez jakiś czas. Później można byłoby sprawdzić, czy historia lokalizacji tego drugiego też ma takie przeskoki.

Hm, mógłbyś też spróbować wyłączyć wspomaganie lokalizowania za pomocą skanowania Wi-Fi i zobaczyć, czy przeskoki znikną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esesen

Cześć, odświeżę wątek, bo mam od początku mojego Note 3 ten sam problem. Tyle że mi ciągle poza zasięgiem GPS ląduje w Chinach. Ktoś rozwiązał ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

Nie :) ja to olałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esesen

Tylko lubie korzystać z usługi Google Now, a przez to g... rozwala się cała idea działania tego narzędzia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi