Skocz do zawartości
ghost212

Pisanie na klawiaturze sprzętowej-->słownik osobisty

Rekomendowane odpowiedzi

Znamy powszechnie znany problem z pisaniem na klawiaturze sprzętowej, gdzie słownik T9 jest wyłącznie angielski i nie podpowiada polskich słów, ale... mamy możliwość dodawania słów do słownika osobistego, a co przed chwilą odkryłem jest także możliwość zimportowania tego słownika z karty pamięci....

Więc może jest gdzieś taki słownik polski, który można byłoby zimportować sobie do telefonu? Nie wiem jaki to powinien być format pliku, ani gdzie on powinien być na karcie aby został zimportowany... po prostu przed chwilą zauważyłem taką opcję

Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświęże temat ponieważ teraz jest jeszcze bardziej aktualny po aktualizacji telefonu do Androida 2.3. Może jednak ktoś coś wie na temat tego słownika? Skąd można by go było pobrać lub jaki format pliku to ma być?

Również byłbym wdzięczny za pomoc bo rozwiąże to temat z podkreślanie tekstu.

Edit:

Trochę sam poszukałem i na razie udało mi się ustalić gdzie ten plik się znajduję, otóż słownik jest zapisany ma karcie SD w katalogu .data/HTC_IME a plik nazywa się "UserDictionary"

Dodatkowo po otwarciu tego pliku w notatniku to zauważyłem że słowa są zapisane w następujący sposób

słowo|słowo|słowa itp. czyli po każdym słowie jest pionowa kreska. Wpadłem na pomysł że znajdę słownik języka polskiego w .txt i go wgram jednak nie jest to takie proste ponieważ mam słownik w .txt na komputerze ale zapisany w takim sposób że każde słowa jest w osobnej linijce (sprawdziłem w taki sposób nie działa) musi być tak jak pisałem czyli wszystkie w jednej linijce oddzielone pionowymi kreskami (zrobiłem w ten sposób 10 słów dla testu i po wgraniu wszystko ładnie działa)

Teraz prośba do was czy ktoś ma pomysł jak to przerobić? Albo ma może coś takiego?

Edytowane przez inteligent
    Dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciopik

Jak możesz to podeslij mi ten plik to ci go przerobie

Jeżeli nie chcesz wysyłać to zrób to za pomocą wiersz i jego narzędzi

Jakby co pisz na PW

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciopik podesłałem na twojego e-maila ten słownik. Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Papek

Oj dobrze by było pozbyć się kującej czerwieni. Nie żebym szedł na łatwiznę, ale dacie radę wrzucić plik dla reszty, jak będzie gotowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słownik praktycznie wszystkich wyrazów w języku polskim do pobrania jako plik tekstowy => Strony słownika - Słownik SJP.pl

Potem przejechać jakimś narzędziem typu sed/awk i zrobić "s/\n|, /|" na całym pliku (zamiana nowej lini lub ", " na pipe) i zrobione. Ten UserDictionary powinien być w UTF-8? Jeśli tak, to jeszcze trzeba plik przekonwertować.

Ja jednak chciałbym go wyłączyć, bo w Andku 2.3.3 mam oczywiście tylko angielski (a nie chcę mieć żadnego) i podkreśla mi na czerwono 99% wyrazów. Można to podkreślanie wyłączyć? W opcjach (Fn+spacja) mam na liście klawiatur tylko "English" domyślnie zaznaczoną.

Edytowane przez Marooned

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciopik

Plik jeszcze do mnie nie dotarł :( ale czekam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plik został już wysłany, jeżeli ciopek nie będzie miał nic przeciwko to napewno wrzuci się go tutaj na forum dla innych osób bo faktycznie podkreślanie wszystkiego na czerwono mocno denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie miło jeśli się tym plikiem podzielicie, szczególnie że z synchronizacją nie powinno być problemu jeśli będzie odpowiedni format. A tworzenie całego słownika na własne potrzeby całkowicie niemal od początku to jest problem ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wrzuccie na jakis publiczny serwer i podzielcie sie tym slownikiem, bo kaplica z tą fizyczną klawiaturą :/

dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi