Skocz do zawartości
szagi44

komunikacja Bluetooth na android 4.4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam aplikacje która za pomocą bluetooth łączy się ze sterownikiem

kod jest następujący:

Method m=null;

try {

m = device.getClass().getMethod("createInsecureRfcommSocket", new Class[] {int.class});

} catch (NoSuchMethodException e) {

e.printStackTrace();

}

try {

tmp = (BluetoothSocket) m.invoke(device, 1);

} catch (IllegalArgumentException e) {

e.printStackTrace();

} catch (IllegalAccessException e) {

e.printStackTrace();

} catch (InvocationTargetException e) {

e.printStackTrace();

}

tmp.connect();

i ten kod działa pięknie do androida 4.2 na androidzie 4.4 dostaje wyjątek w lini tmp.connect(); o następującej treści:

java.io.IOException: read failed, socket might closed or timeout, read ret: -1

Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem?, czy tez może jakieś wskazówki jak to rozwiązać?

rozwiązanie poniższe działa dla androida 4.4

try {

tmp = device.createInsecureRfcommSocketToServiceRecord(MY_UUID_INSECURE);

} catch (IOException e) {

// TODO Auto-generated catch block

e.printStackTrace();

}

tmp.connect();

ale tego rozwiązania nie mogę użyć ponieważ urządzenie z którym się łącze nie publikuje żadnego UUID i nie mam na to żadnego wpływu.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Robert Sadza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asmok

Jeśli to ma być połączenie SPP zdefiniuj uuid jako:

private static final UUID MY_UUID_INSECURE = UUID.fromString("00001101-0000-1000-8000-00805F9B34FB");

teoretycznie powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak pisałem w poście nie mogę połączyć się ze sterownikiem używając createInsecureRfcommSocketToServiceRecord gdzie jako parametr podaje UUID chodzi o to aby uzyskać połączenie bez podawania UUID. Nie da się połączyć za pomocą createInsecureRfcommSocketToServiceRecord z urządzeniem które nie posiada żadnego UUID.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asmok

W takim razie musisz zacząć od teorii i doczytać co to właściwie jest ten UUID. Stwierdzenie że urządzenie nie posiada UUID oznacza że nie obsługuje żadnych usług. To by oznaczało że nie można się z nim połączyć w żaden sposób, czy to z podaniem uuid czy bez. Skoro się łączysz, to znaczy że urządzenie jednak coś obsługuje. Może co najwyżej nie rozgłaszać.

W przypadku SPP u mnie działa UUID który Ci podałem. Z tym że korzystam z metody createRfcommSocketToServiceRecord (bez Insecure). Może masz problem z automatycznym parowaniem, a nie z połączeniem do usługi. To by tłumaczyło timeout i brak widoczności usług.

Spróbuj sparować ręcznie i dopiero sparowane urządzenia połączyć metodą createRfcommSocketToServiceRecord z uuid który Ci podałem. Chyba że w ogóle nie używasz SPP tylko czego innego, wtedy uuid wylicz lub wygooglaj sam. Ogólnie za mało danych w pytaniu. Podaj przynajmniej jaką chcesz usługę (to niezbędne do wyliczenia uuid) i co to właściwie znaczy że "urządzenie nie posiada uuid". Bo prawdopodobnie okaże się że problem występuje wcześniej, już na etapie rozgłaszania i negocjacji a nie na etapie połączenia do usługi. Bo właśnie na tym etapie masz timeout i zawsze będziesz go mieć jeśli któryś z wcześniejszych etapów łączenia się nie udał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi