Skocz do zawartości
kiler35

Chuwi vx2 - dyskusja ogólna, opinie o tablecie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawuje się wam ten tablet, moje pierwsze wrażenia są całkiem pozytywne :), wszystko działa ok, 3g i gps również daje rade :)

Telefon Tablet CHUWI VX2, 7 cali IPS 1024x600, 2x1.3GHz, 1GB/8GB, GPS, FM, BT, Android 4.4 PL, Aero2 | omna.plpost-208193-14255752771645_thumb.jpg

Edytowane przez Igorius
    poprawiam tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby dali wyższą rozdziałkę byłby to tablet idealny. Ekran IPS, modem 3G i to wszystko za 299 zł. Z wady to z defaultu nie działa na nim Aero2. Szuka sygnału i tyle. Trzeba wymienić soft. Więc info tutaj:

albo googlując: https://www.google.pl/search?q=jak+wymieni%C4%87+soft+chuwi+vx2&oq=jak+wymieni%C4%87+soft+chuwi+vx2&aqs=chrome..69i64.6925j0j1&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=Jak+uruchomi%C4%87+aero2+chuwi+vx2

Edytowane przez Miły
    Filmy dajemy w znacznik [spoiler]...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem to cacko ale jest problem ze zrotowaniem go lub ew. zapisem na kartę pamięci to akurat problem z systemem kitkat 4.4.2 który w nim jest wgrałem androida 4.2.0 ze strony Chuwi ale tablet nie wstał nawet nie było ładowania po kilku próbach postawiłem go na nogi przez SP_Flash_Tool czy jest do niego stara wersja androida z obsługą zapisu na kacie pamięci GPS z automapą chodzi super 3g na Aero2 też chodzi b.dobrze i nie musiałem nic ustawiać może ktoś otarł się o roota do tego sprzętu na chińskiej stronie coś wspominają o tym za 8,99$

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również zakupiłem tablecik i czekam na odbiór. Pytanie do kolegi wyżej czy zasięg w ekstremalnych warunkach na Aero2 działa bez zarzutu ? Jak z baterią przy oglądaniu filmów oraz grami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie gram w gry więc nie powiem ile wytrzymuje bateria co do 3g nie ma problemu z zasięgiem nigdzie go nie gubi czy to budynek lub wiadukt czytałem że niektórzy mają problem z 3g i gps zróbcie aktualizacje androida ze strony OMNA.PL - Konsole, odtwarzacze, tablety | Best choice for gamer i będzie wszystko ok śmiało go polecam musiałem go rozebrać i powiem wam w środku wykonanie tzn. luty elementy etc. super nie wygląda na papraninę z chin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria ma tylko 3000 mhA. Na pełnym podświetleniu i 3G schodzi w oczach. Ale jak wyłączamy 3G jak nie korzystamy, zmniejszamy podświetlenie to na pełny, niezbyt intensywny dzień użytkowania starczy. Dzwonienie z niego jak najbardziej ok, poza faktem, że mówienie do 7 calowego tabletu to trochę obciach :P. Polecam rozmawiać przez słuchawkę/słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pełnych obrotach wytrzyma ze 3-4h ? Chodzi tutaj przede wszystkim o film oraz opcja internetu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ntb

Dziwna sprawa bo po aktualizacji laczyl sie z internetem przez aero, a teraz znowu to samo co przed aktualizacja,

robilem drugi raz aktualizacje i dalej nie moge sie polaczyc

poza tym w oprogramowaniu nadal jest blad bo wyskakuje komunikat o braku karty sim w drugim slotcie, a ten tablet posiada tylko jeden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    17ff

Tablet jest fajny oczywiście jak za te pieniądze

Plusy:

Dobry wyświetlacz IPS (tanie matryce TN to porażka – beznadziejne kąty, kolory)

Dobra automatyka podświetlenia

Długo pracuje na baterii

Aero2 działa (po aktualizacji – dostępnej na stronie dystrybutora)

Wbudowany modem 3g, tethering, telefon, GPS ,BT, radio (chyba mono ale jest)

USB OTG, głośny głośnik, dwie kamery

Nie za ciężki – chyba poniżej 270 gr

Minusy:

Słaby maksymalny poziom dźwięku w słuchawkach.

Słaby nawet bardzo aparat fotograficzny ale uważam, że nawet taki czasami jest potrzebny.

Przydały by się przyciski dotykowe (ekranowe zabierają miejsce – przeźroczyste są tylko niestety na pulpicie – szkoda, że nie jest tak np. z przeglądarką - tu kitkat się nie popisał i pewnie nie tylko tu…

Przeglądarka chrome się sama wyłącza, opera też, firefox lubi się wysypać nieoczekiwanie ale wbudowana przeglądarka działa dobrze

Trochę miejscami słaby procesor ale za to odwdzięcza się długą pracą na baterii.

Mało miejsca na instalowanie aplikacji no chyba, że można je instalować na drugiej partycji – jest 5GB wolne – nie wiem bo to dopiero początki z androidem…

System operacyjny wykrywa dwa gniazda sim - pewnie wbudowany modem 3g obsługuje dwa sloty sim a producent zdecydował się wykorzystać jeden z nich.

Ogólnie to jestem z niego zadowolony zwłaszcza z dobrej matrycy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet jak za taką kwotę godny polecania!

Edytowane przez ggrzegorzz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi