Skocz do zawartości
bartekmp

Niedziałająca karta microSD HC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z kartą microSD HC, którą używam w moim HTC Hero. Otóż po ostatnim podłączeniu telefonu do komputera przez USB Android wyrzucił mi, że karta SD jest uszkodzona i powinienem ją sformatować. Przed podłączeniem działała cacy. Sformatowałem ją, jak mi Hero kazał, ale gdy podłączyłem ją do komputera i chciałem coś na nią wgrać, to pokazał się mi błąd CRC. Mogę skopiować na nią TYLKO 1 plik, każdy kolejny powoduje błąd CRC. Co dziwne, podczas ściągania plików przez przeglądarkę androidową do lokalizacji na karcie w telefonie błąd się nie pokazuje i mogę zapisywać dowolną ilość plików. Nie posiadam czytnika kart pamięci, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest uszkodzona, czy może to przez usterkę w telefonie.

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj ją sformatować przez recovery lub pod windą naprzykład przez Paragon Partition Managera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz spróbuję z PM, ale w jaki sposób sformatować kartę przez recovery? Nie widziałem tam takiej opcji szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widocznie masz stock recovery, możesz je zmienić na te które mam w podpisie ale to strata czasu i gwarancji chyba. Może pod samą windą uda się sformatować kartę tak aby działała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partition Manager pokazuje, że występują jakieś błędy I/O i nie kończy formatowania. Tak samo narzędzie formatowania Windows.

Czy to znaczy, że karta jest uszkodzona? I czy obejmuje to gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uder

Mam dokładnie ten sam problem z kartą Sandisk 8GB SDHC proszę o pomoc?

---------- Post dołączono o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Sorry że post pod postem ale może to komuś uratować kartę w przypadku opisanego wyżej błędu.

Więc użyłem Hard Disk Low Level Format Tool a później sformatowałem kartę z poziomu telefonu i działa już normalnie znowu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Obawiam się że długo może ci nie podziałać, na wszelki wypadek nie trzymaj ważnych plików na niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja na twoim miejscu gpartetem bym ja sprawdzil pod katem bledow xD ja tak swoja zle dzialajaca karte 8gb noki podratowalem tak ze chociaz fat32 dziala :)

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uder

Jak się używa tego Gparteta bo ściągnąłem obraz iso ze strony producenta ale nigdzie nie widzę instalatora/exe pliku do uruchomienia programu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr
    Jak się używa tego Gparteta bo ściągnąłem obraz iso ze strony producenta ale nigdzie nie widzę instalatora/exe pliku do uruchomienia programu.

Ściągnąłeś prawdopodobnie obraz livecd z linuksem i zainstalowanym gparted. Najprościej - wypal to na płytkę, uruchom z niej komputer, podłącz telefon i udostępnij kartę sd, odpal gparted i walcz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi