Skocz do zawartości
HardPlayer

WIFI w Xperii SP, czy na prawdę jest słabe i wadliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do kupna Xperii SP, ale czytając opinie w internecie można się dowiedzieć, że łączność WIFI w tym modelu jest problematyczna, ale jako, że te wypowiedzi były dość wiekowe, chciałbym zapytać, czy nadal są problemy z WIFI w tym modelu?

Jako źródło sygnału mam zamiar używać m.in. LiveBox-a od TP, czy nie będzie problemu z łącznością z tym urządzeniem? Dobre WIFI jest mi niezbędne ponieważ używam go do pracy, dlatego wolę się upewnić.

Dzięki wszystkim za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie miałem żadnych problemów z WIFI, czy to na zewnątrz czy w domu...

Przy najnowszym sofcie ten problem (o ile w ogóle jakiś był) w ogóle ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowszym sofcie, czyli 4.4 czy 4.3? Jak się spisuje telefon na obu wersjach Androida?

Co do problemu z WiFi to czytałem, że telefon zrywa połączenia i ogólnie są problemy z tym modułem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4.4KK póki co nie jest dostępny. Mowa o wersji .205 4.3 która jest na prawdę stabilna.

Osobiście ja nie doświadczyłem żadnych problemów ze zrywaniem połączenia, niech się może wypowiedzą osoby które coś takiego doświadczyły. O ile pamiętam była dyskusja na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@HardPlayer

Faktycznie występował problem z wifi w JB 4.1. Zasięg sygnału miałem słaby i zdarzało się zrywanie połączenia. W wersji 4.3 zostało to naprawione choć wystąpiły inne problemy.

Po kolejnych aktualizacjach (12.1.A.1.205) telefon odżył i można z niego śmiało korzystać.

Problem mają użytkownicy Play z brandowym oprogramowaniem, ponieważ jest ono w zbagowanej wersji 12.1.A.1.201

Pozostaje wtedy wgranie nowej, niebrandowej wersji .205.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Live Boxy od neo miały nie za dobre anteny(czytaj- problemy z zasięgiem) w modelu 2.0 dawało rade, ale w porównaniu do TP-linka w8915nd czyli pierwszego lepszego routera jest o wiele lepiej na korzyść TP-linka. Live box nie stwarza za bardzo problemów z lączeniem się. Ale jeśli bym miał teraz wybór to wybrałbym pierwszy lepszy router niż od neo, chyba że musisz korzystać lub w pakiecie masz tv... Moja SP nie stwarza problemów z lączeniem się czy to do Live Boxa czy innego routera. Tak jak pisali wyżej jeśli na brandowanym sofcie są jakieś problemy to najlepiej wgrać czystego softa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    purebmx

u mnie ojciec dzisiaj narzekał, że zerwało mu połączenie WiFi na drugim końcu pokoju, gdzie ja nigdy nie miałem z tym problemów... Podobno często mu znika sygnał, no ale nie wiem. Mowa oczywiście o oprogramowaniu .205 ... Osobiście uważam, że WiFi dobrze łapie, ale czy warto w ogóle poruszać taki temat? Moim zdaniem w 90% zależy to od tego jaki masz router w domu, jakie ściany, umiejscowienie anteny itd. Jeżeli router ma dobry zasięg to każda kom złapie sygnał, kwestia jeszcze konfiguracji jak kanał itd. - często przez takie błachostki zrywane są połączenia bądź restartowanie połączenia przez router.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na .205 na drugim końcu mieszkania zrywa połączenie albo są problemy z YT czy coś w tym stylu. Strasznie mnie to denerwuje. Mam router TP-LINK i tylko na tym telefonie są takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz podać więcej szczegółów, jak dokładny model routera, z jakiej dystrybucji pochodzi telefon? Każdy szczegół może być istotny w zlokalizowaniu przyczyny.

Edytowane przez kinomam0
    Nie cytujemy jeśli post jest pod postem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cegulla

Ja powiem tak. W androidzie 4.1 wifi było kiepskie jeśli chodzi o kwestię zasięgu. W androidzie 4.3 zasięg został polepszony i teraz nie ma na co narzekać. Ja problemów z wifi nie miałem. Korzystam z routera TP Link WR740N. Jest to tani router a dobry i stabilny. Zasięg wszystkich routerów, które nie mają żadnych błędów hardwarowych i softwearowych mają ten sam zasięg, gdyż Unia Europejska zakazuje stosowania anten, które są mocniejsze niż chyba 5dbi. Telefon łączy się z wifi szybko na 4.1 i 4.3, ale to też zależy od routera. Na routerze z UPC dłużej to zajmuje. Korzystałem też z routera neostrady, ale był to sagem i też działo wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi