Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

wookash88

Zagadnienia związane z kalendarzem i jego synchronizacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem w telefonie (Moto G 3). Mam listę kontaktów wraz z datami urodzin. Wszystko zsynchronizowane z kontem Google. Daty urodzin automatycznie wskoczyły do kalendarza natomiast nie otrzymuję powiadomień. Kalendarz nie pozwala na edycję urodzin nie można dodać przypomnienia ani nic. Jak to ustawić aby wyskakiwały powiadomienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamil_w

W Business Calendar 2 da się ustawić to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamil_w

Z tego co pamiętam to kalendarz Google nie obsługiwał nawet zadań Google. Jak to teraz wygląda to nie wiem. Business Calendar bardzo przypadł mi do gustu i nie czuję potrzeby sprawdzać jak to wygląda w innych aplikacjach. Możesz szukać. Podałem jedno rozwiązanie. Możliwe że są inne. Mi Business Calendar 2 Pro przypomina o urodzinach znajomych w dzień ich urodzin o 10 rano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poguglałem jeszcze i faktycznie dla urodzin z kontaktów nie da się ustawić przypomnienia w kalendarzu. Sytuacja jest tak absurdalna, że aż nie chce się wierzyć. Urodziny zaciągają się do kalendarza Google ale już przypomnień ustawić się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie.

Mam Xperie Z3 Compact i Androida 5 w najnowszej wersji.

Do tej pory używałem aplikacji KALENDARZ dostarczonej razem z Androidem i wpisywałem Wydarzenia nie zwracając uwagi do którego kalendarza wpisuję (lokalny czy Google), więc zakładam, że wydarzenia lądowały w kalendarzu lokalnym. Mimo, że mam konto GOOGLE nie używam ich kalendarza.

Dzisiaj przez przypadek kliknąłem w KALENDARZU opcję TRZY KROPKI=> ODŚWIEŻ i niestety zniknęły wszystkie wydarzenia przeze mnie do tej pory utworzone.

Dodam, że w KALENDARZ=>TRZY_KRESKI=> Kalendarze miałem zaznaczone wszystkie Kalendarze (w tym GOOGLE).

Na telefonie mam konto GOOGLE.

Czy moje lokalne wydarzenia zostały wyczyszczone??

Czy mogę je jakoś odzyskać? Może są gdzieś odłożone na pamięci w jakimś pliku itp??

Pomóżcie proszę.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Zrobiłem aktualizacje na Samsungu S6 Androida do wersji 6.01. Po aktualizacji co chwilę wyświetla mi się komunikat na ekaranie "aplikacja pamięci kalendarza została zatrzymana" 

Czy ma ktoś pomysł jak to wyłączyć ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gus

Mam mały problem z kalendarzem googla.

Zawsze gdy dostawałem maile z informacjami o zarezerwowanych lotach, zapisywały się one automatycznie w kalendarzu. Tym razem tak się nie stało, mimo, że maile mają identyczną formę jak wcześniej.

Jednocześnie Inbox poprawnie odczytuje wiadomość jako "podróż" i poprawnie rozpoznaje, że składa się ona z 4 segmentów lotu.

Sprawdzałem i mam ustawione dodawanie wydarzeń z Gmaila. Jednocześnie, gdy tego samego dnia dostałem potwierdzenie rezerwacji hotelu, odpowiednie wydarzenie pojawiło się w kalendarzu.

Ktoś ma pomysł jaka może być tego przyczyna? Mam najnowsze wersje Gmaila, Inboxa i Kalendarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Dotyczy telefonu Moto E II LTE z systemem 5.0.2

Dzisiaj pojawilo mi sie w kalendarzu wydarzenie - informacja

o spotkaniu z JIM YONG KIM "world bank president" etc

WTF? Jak to jest mozliwe, co za guano to robi? Jak sie tego pozbyc?

Probowalem wygooglowac cos o spamie w kalendarzu ale nic

nie znalazlem. Moze nie rozumiem, jak toto sie pojawilo???

Z gory dziekuje za pomoc

Jakub

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Gmail? - może włączyłeś - "dodaj do kalendarza".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi