Skocz do zawartości
tomasov

Funkcja Voice Talk

Rekomendowane odpowiedzi

tomasov

Witam!Mam pytanie odnośnie funkcji Voice Talk!Szukałem tematu ale owego nie znalazłem lecz jeśli tylko gdzieś go przeoczyłem to proszę o wykasowanie mojego pytania

Czy w/w funkcja działa po polsku tak jak należy?Mam na myśli dyktowana SMS!Jeśli tak to czy swype jest już przeżytkiem?:)

Sterowanie telefonem także jest możliwe?Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola

Sam nie testowałem tej funkcji, ale wydaje mi się że gdzieś czytałem, że po polsku to nie działa. Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu jeżeli się mylę,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Voice Talk nie obsługuje języka polskiego, jednak nie jest Ci on potrzebny do dyktowania SMSów. Sam Android ma wbudowane rozpoznawanie głosu, także dla j. polskiego, więc wystarczy, że masz odpowiedni program i możesz dyktować. Sam Swype zresztą ma na klawiaturze przycisk mikrofonu - klikasz, gadasz i wio.

---------- Post dołączono o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

No chyba, że chcesz "pisać" SMSy w samochodzie, czy przez słuchawkę bluetooth - to tutaj faktycznie bida, bo nie zrobisz tego w pełni bezdotykowo. Przynajmniej nie tymi narzędziami od Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slavco
    Napisano (edytowane)

[ame]

[/ame]

Wywęszyłem na YT. Co prawda po angielsku, ale pokazuje możliwości jakie drzemią w tej funkcji. Choć gdzieś czytałem, że dyktowanie po polsku działa, po ang wszelkie komendy, czy też wybranie imienia z książki telefonicznej. Niech ktoś to potwierdzi z mających telefon, bo nie chce mi się teraz grzebać.

EDIT: Znalazłem, zaglądnijcie tutaj, ktoś się wypowiadał właśnie na temat voice control:

http://forum.android.com.pl/f166/jak-dziaa-a-oprogramowanie-telefonu-67481/

Edytowane przez slavco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Ciekawi mnie kiedy ta funkcja będzie w j.polskim?Zapewne nie za szybko!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slavco

Nie jest tak źle, jak podobno da się dyktować sms. Tylko zwroty, typy message to XYZ , send, call XYZ, hey galaxy i parę innych. Jednak filmik pokazuje jakie możliwości to ma. To dopiero nowa funkcja wraz z tym, że będzie dopracowywana to myślę, że rozwiną też wydawanie komend w innych językach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro rozpoznaje dyktowanie smsów po polsku to raczej tylko kwestią czasu jest aż zaimplementują rozpoznawanie języka polskiego do pokazanego na filmiku sterowania... Bo skoro z smsami działa to musi tez z innymi rzeczami + bądźmy dobrej myśli. ;)

Ps. Ja zamiast "Hej Galaxy" wolałbym zwrot typu "Ej, stary: zadzwoń do: X" itd. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slavco
    Ps. Ja zamiast "Hej Galaxy" wolałbym zwrot typu "Ej, stary: zadzwoń do: X" itd.

Być może kiedyś,będą takie opcje, że się wchodzi w ustawienia wybiera "hey galaxy" wstawia się własną komendę jaka ci się podoba, zapisuje i wtedy telefon będzie interpretował tą nową komendę tak jak hey galaxy. Tak jak można dzisiaj zmienić ustawienia klawiszy w grze np. kucnięcie podmienić sobie z klawisza alt na ctrl lub inne byle ten sam klawisz nie odwoływał się do 2 różnych czynności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam właśnie czytam wasze wpisy ja trafi♥em na te funkcje voice talk jak podłączyłem głośno mówiący z noki hf-210 mówię do tej pani co pyta mnie po angielsku ja odpowiadam ale pani nie rozumie co mówię raz przypadkowo wybrała mi kontakt i to nie ten co chciałem poza tym głośnomówiący działa no prócz wybierania głosowego niestety.A np. jak dyktuje w wiadomościach sms głosowo wszytko ładnie i pięknie z polskimi znakami albo robię coś żle albo już sam nie wiem szkoda bo potrzebuje to w aucie może macie jakieś pomyły.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola

@up

A odpowiadasz tej "Pani" po angielsku czy po polsku? Bo jak po polsku to raczej Cię nie zrozumie :) Natomiast po angielsku powinno być ok, no chyba że będzie trzeba popracować nad dykcją;) Zresztą wydawanie poleceń głosowych nawet po angielsku może nie działać w przypadku listy kontaktów, no chyba że w kontaktach masz samych anglików, lub będziesz podawał angielskie odpowiedniki tych imion/nazw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi