Skocz do zawartości
helmutkol

ROOT i CWM na nasze Huawei G6 - Tylko sprawdzone sposoby

Rekomendowane odpowiedzi

becking

Telefonik kupiłem na brandzie z Plusa, pierwszym moim krokiem była zmiana na czysty soft, a z wgraniem nie miałem żadnego problemu . Jednakże na czystym sofcie nie miałem panela powiadomień, więc wgrałem soft z T-mobile, ale także panel się nie pojawił. W końcu przeszedłem na soft z Plusa, choć za pierwszym razem pojawił się błąd, ale to była wina tego , że nie wykonałem hard resetu, ale za drugim poszło. Także u mnie mogę wgrywać wszystkie softy, pomimo tego, że mam zablokowany bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że wgranie nowego softu polegało u Ciebie na aktualizacji z karty SD przez zakładkę aktualizacja tak ? U mnie w ten sposób udało się jedynie wgrać soft plusa, niebrandowany wywalał błąd i resetował fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    becking

Tak, wybierałem aktualizację lokalną,czyli z karty SD. Rozumiem , że wykonałeś hard reset po aktualizacji.

To naprawdę dziwne. Też masz G6 na brandzie z Plusa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

G6 lte oczywiście :) brand plusa. Też instalowałem z karty i wywalało błąd, że niby coś nie tak z plikiem. Dziwne bo pobrany ze strony huaweia. Chociaż przy wypakowaniu 7zip coś tam krzyczał, ale wypakował.

Edytowane przez aeroo26

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fraza

Telefony z T-Mobile miały po drodze małą aktualizację, po której niestety nie można zmienić żadnym sposobem softa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    becking
    cheche.. no dobra masz logo i brand plusa ... przejdz do tmobile jak ja to zrobilem (pozbdziesz sie logo plusa ..) :P.... a tak poważnie jak narazie nie ma sposobu na wgranie czystego softu do naszego telefonu ..... moim zdaniem problem wisi w postaci złamania bootloadera, bo czysty soft isnieje na stronie producenta.... a co do obrazka + daj mi czas na wyparowanie %% bo pod wpływem nie bede grzebał w plikach.... ja co to pisz na priw albo gg nie zasmiecajmy wątku ...

---------- Post dołączono o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

cheche %% parują zaczynam myśleć co do obrazka nie wiem czy ci tym wpisem pomoge ale w urządzeni jest katalog cust\dt\pl \media i tam jest plik bootanimation są tam pliki graficzne odpowiadające animacji podczas uruchomiena telefonu itp itd..... może tym ci pomogłem

Wywaliłem dwa pliki "bootanimation", oraz "shutdownanimation" i nie ma już kręcącej animacji z Plusa podczas wyłączania i włączania, ale pozostało jeszcze logo z Plusa bez animacji podczas startu i nie ma już żadnych plików odpowiedzialnych za to.

Do usuwania użyłem programu root explorer, bo inne File Manegery trąbiły, że nie mam roota.

Aha, dzięki za fatygę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam i pozdrawiam wszystkich- mam pytanie gdzie pobrać rom 113 tmobile

Edytowane przez 1010marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy próbował ktoś uruchomić tryb samolotowy za pomocą jakiejś aplikacji typu np. lama na naszym Huaweiu po zrootowaniu towel rootem ? u mnie niestety tryb samolotowy nie załącza się. Działa tylko po recznym uruchomieniu z przycisku zasilania. I teraz nie wiem czy jest to kwestia sposobu zrootowania czy ten typ po prostu tak ma. Uprzedzam pytanie - root checker mówi że root jest, super su też, lama ma przyznanie uprawnień. Próbowałem też np. apki automateit i jest to samo. Dajcie znać jak wygląda to u Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fraza

Ale przecież masz tryb samolotowy w panelu powiadomień i działa świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne ale chciałbym np. ustawić żeby załączył się powiedzmy o 0:00 i wyłączył o np. 5:00. Działa u Was taki sposób sterowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi