Skocz do zawartości
radomir

StreakDroid 2.0.0 ( aka GingerStreak )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co to jest DSP i jak to zainstalować? Tak jak rom? Wybierz rom z SD, czy coś takiego? Czy będę mógł wrócić do androida 2.2 w razie czego? Pytam bo jest tam aktualizacja baseband a z doświadczeń z Iphone`m wiem, że nie jest proste wrócić w dół.

Czym różni się streakdroid 2.0.0 od streakdroid 2.3? Bo instalowałem Streakdroid 2.3 i nie mogłem odpalić telefonu po zainstalowaniu.

Edytowane przez nasir666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xus

AMS i DSP trzeba wrzucic inne jak chce sie zainstalowac Gingerstreak bo sa jakies nowsze biblioteki i dlatego ci nie wstal 2.3 robi sie to przez FASTBOOT-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli uruchamiam fastboot podłączam USB i na kompie w programie wpisuję tą komendę zamiast wklepywać jakiś numerek, tak?

Już doszedłem, zainstalowałem i zaktualizowałem te pliki ale po uruchomieniu wywala mi cały czas błędy i nie mam sieci.

Edytowane przez nasir666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xus

jakie bledy ci wywala?? moze nie wyczyscilem dalvik albo reset factory nie bylo. nie mialem wczesniej problemow z jakimis dziwnymi bledami czy z siecia. moze cos w ustawieniach musisz pozmieniac??

1. start with installing dell stock rom

2. flash amss for gb2..reboot

3. flash dsp1 for gb2 ..reboot

4. flash streakmod

5. install gb2

6. clear dalvik from streakmod

7. dell factory reset

Edytowane przez Xus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem punk po punkcie jak napisałeś, wcześniej nie robiłem "reboot" po flashowaniu amss i dsp. Zainstalowałem i znowu wszystko co możliwe wyskakiwało "forced close", ponownie zrobiłem Factory Reset i śmiga aż miło:) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mógł by ktoś dać jakiś polski opis krok po kroku jak wgrać nowego basebanda przez fastboota?

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Baseband to pliki amss.mbn i dsp1.mbn , oba są na moim chomiku gdzie jest również opis jak wgrać recovery ale w taki sam sposób wgrywa się powyższe pliki tylko zamiast recovery wstawiasz amss a następnie dsp1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety po wgraniu nowego Basebandu w telefonie co prawda przestały migać przyciski ale zaczął się resetować.

Może potrzebna inna wersja?

Zainstalowane recovery ClockworkMod 6.0.1.2 wersję softu jakie próbowałem zainstalować: Longhorn 2.9.3 oraz 2.9.1,DSC 1.0,LXdroid ROM 0.2 i GingerStreak-2.4.4 po wgraniu plików dsp1,amss i restarcie robiłem Factory reset.

Edytowane przez command-com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

Sprawa jest prosta, jedyny ROM który powstał od podstaw (na bazie najnowszego,oficjalnego ROMu Della) to ROM DSC. Wszelkie inne,oznaczone "idiotycznymi" numerami jak 2.9.3 ??? nie mają żadnego uzasadnienia i nic wspólnego z właściwą wersją Gingerstreak. Wprawdzie posiadają (chyba?) ściągniety kernel Phoenix który od nowa napisał zespół DSC ale nie należy sugerować się numerami (bo są dowolne) a tym co w sofcie siedzi. Cała historia powstania softu DSC jest opisana na XDA ([ROM] [iNTL] DSC v2.3 - xda-developers) gdzie również przedstawiono autorów. DSC ma jedną małą "wadę" gdyż powstała pierwsza wersja a następne to tylko upgrady więc chcąc mieć sprawnie działającą wersję należy wgrać nr.1 i później aktualizować,no można to robić np. co drugą jeśli wyraźnie nie jest w opisie powiedziane którą należy mieć jako poprzednią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jednak będzie problem z czymś innym bo zauważyłem że telefon potrafi się zresetować nawet w trybie fastboota czy recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi