Skocz do zawartości
hihohiho

LG zezwala na wgranie czystego softa z ich strony?

Można wgrać soft bez utraty gwarancji LG?  

36 użytkowników zagłosowało

1. 1. Można wgrać soft bez utraty gwarancji LG?

• Można
      23
    • Nie można
      9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lg g3 z brandem orange.

Po rozmowie na infolinii orange dowiedziałem się, że muszę o usuwaniu brandu pogadać z lg a nie z nimi bo to lg udziela gwarancji. Telefon do lg i również wiedzący typ który po moim pytaniu zaczyna mi mówić o simlocku ;/

Chciałbym się więc zapytać was czy wiecie przypadkiem czy lg zezwala na wgranie czystego softa z ich strony?

Czy jak to zrobie będzie to równoznaczne z utratą gwarancji?? :(

Edytowane przez Daniel.
Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, warunkiem gwarancji jest posiadanie oryginalnego oprogramowania z jakim zostało kupione więc wersja Orange. Taka była odpowiedź LG wklejona przez jakiegoś użytkownika tutaj na forum. Więc tak, tracisz gwarancję.

Mobilnie z G3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adif1

Bzdura.. i to totalna wiele telefonów miałem z orange i nigdy ŻADEN operator nie robił z tego powodu problemu że soft jest czysty to nie orange naprawia telefony a w tym przypadku LG

edit można poczytać na oficjalnym forum play jeżeli zostanie wszystko wgrane w 100% oryginalnie gwarancja pozostaje

Witam. Ja na Play narzekam tylko pod kontem obsługi, pomocy. Co do oferty są najlepsi, to tak dla ścisłości. w KOŃCU KTOŚ NAPISAŁ RZECZOWO. Powiedz mi czy soft z sammobile nabija licznik, chodzi mi o xeo samsunga dla note 2. Dziękuję za pomoc
Dokładnie z www.samfirmware.com  Nie nabija ponieważ jest to oryginalny soft od producenta.

- - - Updated - - -

Też miałem taki przypadek jak @hsurim autoryzowany serwis sam wgrał nobranda do Galaxy S2.

Edit2: jak ktoś może podeślij ktoś katalogi

/data/.op

/cust

Edytowane przez adif1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kronos

Reklamowałem Samsungi, które zawsze miały zmienione oprogramowanie na XEO czyli ogólnoeuropejskie i nigdy żaden serwis nie zakwestionował tego przy naprawach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adif1
Przecież operator nie daje ci gwarancji, tylko LG...

przeczytaj 2 razy mój post napisałem wyraźnie że za gwarancje odpowiada producent a nie operator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Preza
Reklamowałem Samsungi, które zawsze miały zmienione oprogramowanie na XEO czyli ogólnoeuropejskie i nigdy żaden serwis nie zakwestionował tego przy naprawach.

Owszem nie było. Z tymże w LG soft jest powiązany z numerem IMEI. Jak trafisz na dokładnego, upierdliwego serwisanta służbistę to anuluje Tobie gwarancję.:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adif1

Wysylalem juz tyle razy telefony do lg bez brandu ze juz nawet nie licze 2 razy z rootem bo nie reagowal na wgranie innego softu i zawsze mi naprawiali wiec malo jest prawdopodobne to co mowisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi