Skocz do zawartości
clozi

Kiano Intellect - nowa seria tabletów [wątek ogólny]

Rekomendowane odpowiedzi

clozi

Dzień dobry.

W sklepach pojawiła się nowa linia tabletów kiano.

Co sądzicie o lini intelect.

EKRAN 10.1″ IPS POJEMNOŚCIOWY MULTITOUCH, 1920X1200

PROCESOR Dual Core Intel® Atom™ processor Z2580 with up to 2.0GHz

PAMIĘĆ OPERACYJNA DDR2 2 GB

SYSTEM OPERACYJNY ANDROID 4.2 JELLY BEAN

WI-FI 802.11 B/Q/N

BLUETOOTH 4.0

GPS

Wbudowany modem 3G.

Android 4.2

Cena w 799zł

Co o nim sądzicie?

Dla mnie osobiście wydaje sie ciekawy. Na dodatek jest ładny z wyglądu. Na tylniej części obudowy o ile sie nie mylę jest szkło. Boczna ramka to metalowa opaska.

Może zna ktoś jakiś chiński odpowiednik?

Edytowane przez Igorius
    poprawiam tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę bawiłem się nim w lokalnym euro agd, ekran całkiem spoko, wydajność interfejsu zadziwiająca, na prawdę działa szybko, w porównaniu do mojego pipo M9 pro jest po prostu zauważalnie szybszy. Jakość wykonania na pierwszy rzut oka dobra, nic nie trzeszczało. Wg mnie fajny produkt, na pewno rewelacyjny stosunek cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko dobrze sprawdź ile aplikacji (zwłaszcza gier) obsługuje intela:D zanim dokonasz zakupu. sprawdż ile jest urządzeń na intelu i androidzie:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    clozi

Na intelu jest coraz więcej urządzeń. Kilka "markowych" tabletów oraz smartphone -Lenovo. Jedyne co jest lipą, to na razie wsparcie deweloperów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym poczekał na te tablety w wersji z Windows 8.1, podobno nadchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem ten tablet. O zaletach nie będę dużo pisał bo można poczytać..... Ale jestem zadowolony.

- podoba mi się że nie ma osobnego zasilania (ładowanie po kablu usb)

- wszystko działa od 1-go włączenia karta SD, karta SIM GSM GPS WiFi (Bluetooth - tu mam problem )

Opisze to co w pewnym sensie umknęło mojej uwadze a co trochę przeszkadza:

- głośniki - choć dobre to w pozycji poziomo są oba po prawej i to tak, że trzymając oburącz dolny się zasłania,

- tylni aparat 5Mpix - bez diody a co gorsza bez autofokusa (nigdzie to chyba nie pisze). Co prawda zdjęć nie robię tabletem 10'' ale kody kreskowe do parowania urządzeń po WiFi bym chciał skanować więc jest dla mnie trochę bezużyteczny.

- sterowanie głośnością - trzymając tablet poziomo przyciski są na odwrót tj. naciskasz 'prawy' przycisk to pasek przesuwa się w lewo a przycisk lewy przesuwa pasek w prawo. Ustawienie to jest jak w telefonie jednak tablet 10" raczej pracuje w poziomie.

- brak w opcjach możliwości wyłączenia modemu - a przynajmniej ja nie widzę ( wyłaczenie modemu robię poprzez wybór Trybu samolotowego)

- jako tablet w pewnym sensie kanapowy (bo ma 10") mógłby mieć hdmi czy drugi usb.

- nie działa mi jak na razie app navfree. ( nie grywam w gry na tablecie )

- logo na przodzie zbędne - ale to kwestia gustu

- Bluetooth po połączeniu z telefonem LG przesył testowego zdjęcia kończy się błędem.

- może brak root'a ( też nie jest mi na razie potrzebny)

- trochę preinstalowanych niepotrzebnych mi aplikacji

- tylnia obudowa -sztywna szyba nie próbowałem zginać.

- auto - aktualizator nie zna tego urządzenia.

to tyle co mi się przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli jednym słowem następny kianochłam...no bo skoro podoba/niepodoba to 2:12 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mbiela

@bemarek25 a jak z aplikacjami? Rzeczywiście mało, bo z tego co pamiętam to jak zte wypuściło Grand X z intelem, to z początku było mało apek, a potem lista obsługiwanych wzrosła, wiec teraz chyba nie nastąpił regres?

Wytapa.. wypata.. napisane Tapatalkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czyli jednym słowem następny kianochłam...no bo skoro podoba/niepodoba to 2:12 :rotfl:

Pewnie... przecież możesz sobie kupić od razu Samsunga za 2300zł albo Apple za ponad 3000zł skoro Cię stać. Ale nie każdy potrzebuje tabletu w cenie dobrego laptopa.

Osobicie do plusów zaliczam:

- budowa urządzenia - elagancka, solidna, stylowa, bardzo płaska, naprawdę nie można się do niczego przyczepić.

- rozdzielczość ekranu - chyba nie ma (Na dzień dzisiejszy tj. 2014-09-15) na rynku tabletu z taką rozdzielczością i ceną poniżej 800zł.

- wydajność - odpalałem już kilka gier i żadnych problemów czy przycinania ekranu. Pracowałem też z większymi dokumetami excel (pliki z 20 arkuszami wewnątrz) Oczywiście oprócz przeglądania, możliwa normalna pełna edycja.

- no i oczywiście cena. (799zł za wersję 10,1")

Niestety w sprzęcie za taką cenę znajdziemy też minusy, jak dla mnie jednak nie sa jakoś bardzo uciążliwe.

- ekran wyświetla obraz mniej nasycony i troszkę mniej ostry niż samsungi (pamiętajmy o cenie)

- czasem szumią głośniki przy wyciszonym sprzęcie. Temat znany w szerszym gronie i już sprawa zgłoszona do producena, czekamy na odpowiedź.

- na razie błąd przy sprawdzaniu aktualizacji.

Tablet ma procesor firmy Intel - akurat nie wiem czy to zaleta czy wada.

Ja osobiście szukałem niedrogiego tabletu przede wszystkim do czytania EPUP'ów i PDF'ów oraz do oglądania filmów. W takiej roli Kiano Intellect sprawdza się świetnie.

---------- Post dołączono o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

@bemarek25 a jak z aplikacjami? Rzeczywiście mało, bo z tego co pamiętam to jak zte wypuściło Grand X z intelem, to z początku było mało apek, a potem lista obsługiwanych wzrosła, wiec teraz chyba nie nastąpił regres?

Wytapa.. wypata.. napisane Tapatalkiem

Przerobiłem już masę aplikacji ze sklepu google play i nie spotkałem się jeszcze z tym aby Intel był problemem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu, ręce do Ciebie opadają, udzielasz się wszędzie gdzie się da i najgorsze że odpisujesz nie rozumiejąc tego co ktoś napisał...

Niby 2:12 i się podniecasz i krytykujesz. No to spójrzmy na te niby minusy które tak skrzętnie polczyłeś. Przynajmniej 3 na plus powinno się zaliczyć z tego co mu nie pasuje, a z 6-7 to rzeczy które nie można nazwać wadami, no bo jeśli logo, szkło z tyłu czy inne ułożenie przycisków niż się ktoś przyzwycził nazywać wadami to co by nie kupić od jakiegokolwiek producenta to będzie z wadami bo każdy z nich jakieś swoje rozwiązania stylistyczne stosuje

Niepotrzebne aplikacje zainstalowane firmowo. No, to jest najgorsze i skreśla tablec całkowicie :) Ech koleś, a gdzie nie ma scrapware poinstalowane?

W całej liście rzeczy które PRZESZKADZAJĄ bemarkowi25 są 2 wady. No ale Ty nawet nie oglądając tego sprzętu masz najwięcej do pisania.

Szkoda że przeszkadzających rzeczy jednemu użytkownikowi od wad sprzętu nie potrafisz odróżnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi