Skocz do zawartości
ciokciok

MIUI Version: 4.8.27 (V5) dla NEXT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ jestem zbyt tępy nie potrafię znaleźć wszystkich zmian dokonanych w tym romie (wszak w oznaczeniu wersji jest niezły przeskok), a fora i stronka dla mnie niezbyt przejrzysta jest.

Ponieważ posiadam tylko jeden telefon z romem PureXperia niezbyt mam możliwośc w ciemno testować nowości.

Jedynie to co wyczytałem to instalację należy zacząć od wersji 4.8.22.

Krótki czas testowałem wersję 4.6.7 (chyba taka była) i nie powaliła mnie na kolana i nie dała takiej satysfakcji z używania jak Xperia

Pozdrawiam

:o

Link do pobrania ROM'u: MIUI ROM for FLY IQ446 - MIUI Downloads - MIUI Official Community

Edytowane przez Mikel25
    Przetłumaczenie z Download na / do pobrania; Prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lamzi

Zrobiłem aktualizację. Pierwsze co rzuca się w oczy - zmiana wyglądu. Ikonki są z MIUI v6.

Wydaje mi się, że system jest szybszy.

No i funkcja dual sim działa zdecydowanie lepiej. Na poprzedniej wersji miałem tak, że po rozmowie na karcie sim 1, przez dość długi czas telefon nie miał zasięgu na karcie sim 2. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Praktycznie zasięg jest cały czas.

Jeśli coś jeszcze mi się rzuci w oczy to napiszę.

Uważam, że warto zrobić aktualizację.

Aha. Ja zrobiłem tylko buckup starszej wersji w TWRP i bez czyszczenia cache instalację nowej wersji. Wszystkie dane zostały i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest już wersja 4.8.30, poprawiono wskazanie zasięgu.Więcej uwag nie mam działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lamzi

Ogólnie polecam ten ROM każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Po dłuższym użytkowaniu PureXperia 4.2.2 zdecydowałem się na przetestowanie tego romu. Wrażenie bardzo pozytywne, ma wiele funkcji zaimplementowanych już z poziomu preinstalacji w ROMie (np czyszczenie pamięcie i zarządzanie aplikacjami) oczywiście trzeba się przyzwyczaić do zmian ale to nie jest problemem, interfejs bardzo czytelny i łatwy do opanowania, fajnie pilnuje nadawanie uprawnień ROOT dla instalowanych aplikacji, zarządzanie kontaktami zdecydowanie bardziej odpowiada mi niż w XPERII. Jeden błąd jaki mi występuje, opisany już wcześniej to: BLOKOWANIE SIĘ TELEFONU PRZY WYKONYWANIU POŁĄCZENIA Z SIM2 (domyślnie i na stałe jest ustawiony SIM1 do wykonywania połączeń telefonicznych, bez zmiany tego parametru)- jedynie wyciągnięcie baterii przerywa ten niechciany efekcik. Gdyby nie to niedomaganie ocena moja byłaby bardzo wysoka, ale to telefon i jego funkcje powinny działać nienagannie:(

Może opisany problem już jest przez kogoś "ogarnięty", tak czy siak polecam pamiętając, że to są moje subiektywne odczucia.

<dopisane po kilkugodzinnym teście> :( niestety okazało się, że GPS nie łapie FIX-a może jakieś ukryte ustawienia w skryptach, widzi satelity i na tym koniec jedynie włączenie wspomagania A-GPS poprzez sieć GSM pomaga ( co generuje koszty). Z wcześniejszym softem takich problemów nie było nawet przy kiepskiej pogodzie. Ponieważ GPS jest dla mnie niezbędne w telefonie, jeżeli nie znajdę rozwiązania problemu przeproszę się jednak z PureXperia.

Pozdrawiam Już więcej nie będę marudził chyba, że coś pozytywnego ;)

<edit 2> no i co?? i wstyd mi za panikę. Problem z wyborem karty przy dzwonieniu rozwiązuje się w zaawansowanych ustawieniach aby pytał o kartę (niestety czeka tylko 5 minut, z pewnością gdzieś się ten parametr również da ustawić). Problem z GPS troszkę bardziej zawiły i po "odrobieniu lekcji" w necie i zresetowaniu odbiornika GPS łapie FIX-a bez wspomagania (czyli zimny FIX) średnio w granicach 10-15 sekund więc całkiem nieźle. Jak zwykle pozdrawiam bez obietnic.

Edytowane przez ciokciok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powodzenia życzę z tym romem :) Wcześniejsze były ok, teraz siada RAM Manager i po użyciu paru apek zostaje Wam 100mb z hakiem pamięci oraz nieskuteczny jej cleaner. Wkurza to jak jasna cholera bo włączacie przeglądarke, fejsa, gre, navi czy obojętne co i automatycznie się zamyka. Polecam jak na razie dla ciekawskich bądź ROM w wersji 4.6 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

ja uzywam wersji MiUi 4.8.30 i wg mne to najlepszy rom jaki mozna miec w telefonie :) co do pamieci RAM to jakos nie zauwazylem zeby mi jej brakowalo :) mam kilka gierek i wiele innych apek i ramu mam 463 mb wolne a cleaner dziala bez najmniejszych problemow poprostu robi co do niego nalezy, a co do zamykajacych sie aplikacji to jakos nic takiego nie zauwazylem :) moze to wina nieudolnego urzytkowania o_O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam 4.8.30 i ram się wywala, nie potrafi wyczyścić a mam w sumie bubble words fejsa i navi z takich używalnych rzeczy :) wgrywałeś na czysto czy updatowałeś ze starszych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem na czysto ( czyszczenie wszystkiego nawet z systemem) i póki co odkrywam coraz większe udogodnienia, doceniam spolszczenie interfejsu każdej aplikacji w zasadzie nie musiałem poza sportowymi i dietetycznymi doinstalowywać (no i GPS tools) nic więcej. System dobrze radzi sobie z czyszczeniem pozostałości po zamkniętych aplikacjach i odinstalowanych nic dodatkowego nie potrzeba. Gram w dwie wymagające gry i tutaj bez problemu. Dobrze kontroluje każde zagadnienie z rootem i uprawnieniami su jak i innymi bardziej pospolitymi (o wszystko pyta). Niestety nie jestem władny zagłębiać się w narzędzia inżynierskie chociaż jak zauważyłem są dosyć rozbudowane. Po skonfigurowaniu wyboru kart SIM przy dzwonieniu problem z zawieszaniem się telefonu na SIM2 nie istnieje. Oczywiście pomimo zaimplementowanego systemu AV nie mam do końca zaufani odnośnie braku jakiejś dzikiej pluskwy typu KońTrojański ale po przeskanowaniu odkrył podejrzaną aplikację wśród dostarczonych z romem i ją usunął więc można mieć nadzieję, że jest OK. Wspaniale rozwiązana czytelnośc wyskakujących komunikatów np Przypomnień kalendarza lub innych gdy aktywna jest jakaś zewnętrzna aplikacja, duże litery i czytelne komunikaty przy przychodzącym połączeniu (ot to jest to co potrzebuje taki zgred +50 jak ja). Oczywiście co do uwag z czyszczeniem pamięci jak coś nie tak wystarczy dłużek przytrzymać "domek" i ponownie nacisnąć "krzyżyk" bez problemu następuje uruchomienie wymagającej aplikacji (w PureXperia trzeba wykonać restart systemu)

Zbyt krótko go testuję aby zdecydowanie ROM polecać ale z pewnością jest godny uwagi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi
    ja mam 4.8.30 i ram się wywala, nie potrafi wyczyścić a mam w sumie bubble words fejsa i navi z takich używalnych rzeczy :) wgrywałeś na czysto czy updatowałeś ze starszych?

wgrywalem pelny romik v5 4.8.30 i problemow takich nie mam :) moze to wina sprzetu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi