Skocz do zawartości
Blink21

Instalacja aplikacji na karcie pamięci - jak to naprawdę jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Blink21

Tak jak w tytule: jak to jest naprawdę z instalowaniem wszelkiego rodzaju aplikacji na karcie pamięci?

Rozumiem, że tak to ujmę "z urzędu" froyo oferuję możliwość instalacji (niektórych) aplikacji na karcie pamięci.

Nie trzeba do tego roota i innych "rzeczy" typu partycjonowanie karty?

Pytam bo zauważyłem, że mimo wszystko jak instaluję jakąś aplikację i jest ona niby na karcie pamięci to i tak jakaś część pamięci wbudowanej zostaje zajęta. Niektóre appy takie jak launcherPro itp. nie da się przenieść na kartę pamięci - czy dobrze rozumuję?

Miałem (w sumie to nadal mam) wcześniej galaxy spice i tam wiem, że trzeba było się bawić partycjami na karcie pamięci do tego dochodził rodzaj karty, szybkość odczytu i zapisu. W mini takich zabiegów nie muszę przeprowadzać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz ale możesz. Natywny sposób instalacji aplikacji na sd we froyo można o kant ....... rozbić. Nie dosyć że nie wszystkie apk możesz przenieść, to aplikacje których widgety są na pulpicie muszą być w pamięci telefonu. Lepiej pobaw się w partycje i program links2sd.

Swypnięte z Blade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    goszka

jest jakiś poradnik ? bo nie ogarniam tego :>

root też wchodzi w grę czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niewiem ile ty tego chcesz instalować że ci coś nie pasuje.

U mnie telefon instaluje pliki maks 1mb w telefonie i reszte rozmiaru aplikacji lub gry na karte wywala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo w sobie przenoszenie aplikacji na kartę pamięci, jeśli chodzi o domyślną - systemową opcję, na romie 2.3.4 nie działa

Edytowane przez illumanti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z moich doswiadczen wynika ze 2.3.4 ma problemy z obsluga partycji ext2, co powoduje, ze pojawiaja sie problemy z przeniesieniem aplikacji na karte :P na 2.2.1 wszystko dziala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wersja 2.3.3

program link2sd przy partycjach primary fat 32, ext2(byly tez 3 i 4) Program wykryl druga partycje, kazal wskazac system plikow, po wskazaniu ponowne uruchomienie. ale program nie moze zamontowac drugiej partycji. System po rootowaniu z super userem. kombinowalem na rozne mozliwosci i ciezko.. zostaje probowanie jeszcze przy 2.3.4 ale czytalem ze tez kicha chyba. znacie rozwiazanie ? ;)

Edytowane przez konrad_91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    widex

Na oryginalnym 2.2.1 w Ace wystarczyło stworzenie partycji FAT 32 75% karty i 25% ext2. Od tego momentu aplikacje instalowały się same na ext2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

Ja też używam Link2SD i wszystko hula,na 2.2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link2sd to wygodna metoda ;-). Tylko trzeba pamiętać, żeby karta pamięci była tak co najmniej C4, bo w innym wypadku może czasem przymulić.

A co do wbudowanego przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, to telefon robi to automatycznie, od razu po instalacji. Oczywiście jak jakaś aplikacja zaczyna mulić (bo np. mamy słabą kartę pamięci) to możemy przenieść do pamięci telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi