Skocz do zawartości
maxer135

Pliki nie wczytują się z karty pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Hej . Starałem się szukać podobnego tematu ale nie znalazłem . Jakiś miesiąc temu przywróciłem ustawienia fabryczne w moim telefonie . Od tamtego momentu wszystko sie zaczeło walić . Dodam jeszcze że przeniosłem ok 8 gb filmów z karty pamięci na kompa . A więc ,problem wygląda następująco -telefon widzi kartę pamięci ale ma ogromne problemy z odczytaniem plików (muzyka ,zdjęcia) . Po wejściu w wybrany folder ze zdjęciami nie wczytują się nawet miniaturki ,muszę czekać chwile zanim same miniaturki się wczytają . Z muzyką podobnie ,wciskam "play" i zanim usłysze cokolwiek z głośnika minie pare minut ...jest to denerwujące i uciążliwe . Nie jestem pewnien czy zależy to od karty pamięci bo zdjęcia które są w pamięci telefonu też mają problem z wczytaniem się .

Telefon kilkukrotnie przywracałem do ustawień fabrycznych ,pomagało tylko na kilka dni . A tu macie pare screenshotów

post-178783-14255752965253_thumb.png

post-178783-14255752964403_thumb.png

post-178783-14255752964841_thumb.png

Edytowane przez maxer135

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj przywrócić do ustawień fabrycznych, ale bez instalowania twoich ustawień z kopi googl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką masz kartę pamięci - nazwa, pojemność, klasa szybkości {opis na karcie ? }, gdzie kupiłeś ...:facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Pojemność - 16gb

Firma - Kingston

Klasa -4

Kupiona w pobliskim małym komisie (nowa)

Edytowane przez Szynku
    Nie cytujemy całego poprzedniego posta,piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym kupił conajminej klasy 6 ale nie Kingstona a np. A-Data, GOODRAM. Nie wiem czy akurat nie trafiła Ci się podróba Kingstona ale były takie przypadki.W zasadzie powinien być taki przelicznik - im większa pojemność karty tym wyższa klasa. Myślę, że klasa smartfona i jego ,,wnętrza'' też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, felerna karta. Poszukaj w markecie aplikacji do pomiaru prędkości zapisu/odczytu z karty, pamiętam że któraś nawet sprawdzała oryginalność. Podaj wyniki. Sprawdź czy karta działa tak samo wolno po podłączeniu pod komputer/adapter. Ewentualnie sprawdź w innym telefonie. Być może problem z samym softem, też może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

może spróbuj czy jeśli wyjmiesz kartę z telefonu, to wtedy jest to samo, jak nie, przeczyść styki karty

Napisane używając SwiftKey, zaszyfrowane Enigmą i wysłane kablem Ethernet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyłem programu SD Tools ,nie wiem czy ten program jest wiarygodny . A oto wyniki

post-178783-14255753127384_thumb.png

Tutaj fragment artykułu który jest poświęcony prędkości tej karty . "Podczas pomiarów zachowywała się stabilnie jej średni transfer odczytu był na poziomie 17,50 MB/s. Transfer zapisu 9,79 MB/s. " . Według mnie ,różnica przy czytaniu plików niewielka ,ale kto wie . Nie znam się na tym

Edytowane przez dziamot
    dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

ten zapis to do karty klasy 10 a ty masz 4, ale przy otwieraniu zdjęć liczy się prędkość odczytu

---------- Post dołączono o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

to mój wynik na 32 GB 4 klasa

u3ejuga7.jpg

---------- Post dołączono o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

nie sugerujcie się, że na dole jest nazwa kodowa s4, podmieniałem, żeby móc pograć na wyższych w asphalt 8. Cache karty 1024

---------- Post dołączono o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

wydaje mi się, że te wyniki są jakieś po#rane, używam cm11, na stocku były zupełnie inne

4upatuja.jpg

Edytowane przez dziamot
    spoliery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi