Skocz do zawartości
Rysiek___

Y530 - Restart androida bez utraty gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników mam pewien problem z moim androidem w telefonie huawei y530 mianowicie telefon zostal wziety w mix plusie w czwartek bawiłem sie nim do rozładowania bateri po czym sie wyłączył i juz nie da sie go włączyc. Tel zaczyna sie włączać po czym mam napis plus i po chwili sie wyłącza. Moje pytanie do was jest takie czy moge zrestartować androida bez utraty gwarancji ? Moge oddac tel jutro do punktu plusa ale wiadomo jak to będzie 2 tyg bez tela bo oczywiście zastępczych nie ma a wiem ze moge sam zrestartować androida tylko czy to nie wiąże sie z utrata gwarancji ? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Weź go wpierw podłącz do zasilacza/komputera na kilka godzin.

Po prostu go głęboko rozładowałeś i przy włączaniu najpewniej wbudowane zabezpieczenie nie pozwala na włączenie (zaczynasz go obciążać, chwilowo spada napięcie na zaciskach i wyłącza, po czym napięcie rośnie ponieważ ogniwo jest w stanie obciążenia jałowego).

To nie jest tak jak w starych Nokiach, Sony Ericssonach czy innych temu podobnych że się rozładował chwilę można było odczekać telefon mógł podziałać z pół godziny do trzech jak się miało szczęście. Te telefony jak chcą to biorą dużo, a jak się zatroszczyć i ich nie ruszać to potrafią nawet tydzień czy dwa czuwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

telefon ładowal sie 14 godzin ;/ bez tego nie napisal bym na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

A czy sygnalizował jakoś ładowanie?

Z innej paki. Przywrócenie do ustawień fabrycznych zazwyczaj nie skutkuje utratą gwarancji. Poza tym mając telefon od operatora na umowę możesz jeszcze się ratować niezgodnością towaru z umową(poczytaj sobie o tym na forach prawnych).

Co do możliwości przywrócenia ustawień fabrycznych zasięgnij wiedzy w instrukcji obsługi urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak sygnalizuje ze ładowarka jest podłączona tak samo pod pc jak i pod ładowarka i po tym ladowaniu diodka przestala sygnalizowac o niskim stanie baterii. Przewracam kazda strone instrukcji i nie widze tutaj nic o tym recovery android czy tez o przywracaniu danych fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Hm. Chyba zapomnieli o wyjściu awaryjnym.

Sprawdź ten sposób: Huawei Ascend Y530 hard reset

De facto wygląda to jak wejście do recovery/bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

własnie o to mi chodzilo. Wykonałem wszystko tak jak jest opisane reset przebiegł sukcesem a moja usterka nadal nie naprawiona tel wlaczy sie pojawia sie animacja plusa po czym długo myśli przygasa i sie wyłącza :( chyba nie obędzie sie bez serwisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Hm... Możesz jeszcze przekopać wątek na xda: All about HUAWEI Ascend Y530 (Q&A, Root,Unlocking, etc) - XDA Forum

Może tam się znajdzie sposób na wgranie fabrycznego oprogramowania (z tego co się orientuję, to Plus nie ma zwyczaju blokować bootloader).

Ale przyznam tobie rację, że powinieneś otrzymać pełnowartościowy towar wolny od wad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehhh kurcze jestem z tym mix plusem od 10 lat i powiem ze 1 raz dostałem taki sprzęt z salonu odbierał go dla mnie ktoś z rodziny po przyjeździe do domu zdziwił mnie brak folij zabezpieczającej wyświetlacz 2 sprawa byla nie działająca lampa błyskowa ale to tłumaczyłem niskim stanem baterii no ale teraz to przegięcie. Dzieki wielkie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi