Skocz do zawartości
Kamil Robak

Zamiana pamięci wewnętrznej na kartę SD/instalacja aplikacji z plikami obb na karcie SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam telefon LG L70 zrootowałem go za pomocą programu towelroot i chciałbym aby aplikacje domyślnie instalowały się w całości na karcie pamięci to znaczy podmienić po prostu pamieć wewnętrzną z zewnętrzną.Wiem ,że istnieje taka możliwość ale nigdzie nie mogę znaleźć poradnika w ,którym opisany byłby mój przypadek.Próbowałem podmienić pamięci poprzez plik vold.fstab znajdujący się w etc lecz wygląda on nieco inaczej u mnie a mianowicie tak

post-339977-14255751931927_thumb.jpg

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema. Jak to sam tytuł mówi chciałbym się dowiedzieć czy już ktoś z was zrobił to na tym telefonie (LG L70). Jak pewnei wiecie plik vold.fstab różni się od innych tym, że zawiera zupełnie inne dane niż inne telefony.

Teraz podam wam przykład i wyjaśnię czego oczekuje.

Powiedzmy, że mamy telefon na którym mamy 500mb wolnej pamięci wewnętznej.

Gra APK + pliki obb pomyżej 500mb nie zainstalujemy żadnym sposobem.

Oczywiście są programy które linkują pliki z pamięci wewnętrznej na karte sd jednak to w tym przypadku nie zadziała bo zwyczajnie aby to wykonać trzeba wpierw zainstalować tą aplikacje na pamięci wewnętrznej gdzie oczywiście nie mamy tam wystarczająco miejsca.

Więc pytanie brzmi co przestawić, jak przestawić krok po kroku aby pliki obb były odczytywane przez telefon z karty pamięci oraz nowe aplikacje instalowały się na pamięci zewnętrznej (SD).

I chodzi mi o sposób jak to zrobić na dokładnie tym smatfonie (LG L70). Telefon zrootowany. Karta pamięci 16gb. Android 4.2.2 (nic w nim nie zmieniałem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oczywiście są programy które linkują pliki z pamięci wewnętrznej na karte sd jednak to w tym przypadku nie zadziała bo zwyczajnie aby to wykonać trzeba wpierw zainstalować tą aplikacje na pamięci wewnętrznej gdzie oczywiście nie mamy tam wystarczająco miejsca.

nie do końca tak jest. można zainstalować tylko plik apk bez bibliotek obb. następnie stworzyć pusty folder o nazwie dokładnie takiej samej jak biblioteki obb w miejscu gdzie powinny być podczas normalnej instalacji. następnie folder z plikami obb umieszczamy na zewnętrznej karcie sd w bliźniaczym adresie. następnie programem do linkowania spinamy dwa foldery obb. tym sposobem omijamy instalację plików obb na telefonie. sposób ten działa bo sam go testowałem na telefonie z dostępnym 5GB dla użytkownika a biblioteki obb miały 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sposób może być co prawda tymczasowy ale powiedz mi proszę czy dobrze myśle.

Na pamięci wewnętznej tworze folder android/obb

Na karcie pamięci zewnętrznej folder o tej samej ścieżce gdzie tam mam wrzucić biblioteki obb?

I jeszcze jakim programem mam zlinkować ten folder?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobrze ale jest problem. Directory Bind nie działa na androidzie 4.2.2 a FolderMount wymaga wpierw aby wrzucić plik obb do pamięci wewnętrznej. A to jest przecież nie możliwe skoro pamięć wewnętrzna jest mniejsza niż sam plik obb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi