Skocz do zawartości
AndropaX

TUTORIAL Powrót do stockromu/unbricking (CM11S)

Rekomendowane odpowiedzi

majlo

Niestety przez ToolKita nie idzie, wyskakuje błąd "Can't flash zip file" i coś tam było jeszcze "Can't open zip file". Spróbuję fastbootem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emwu13
    Tak myslalem. Poki co wgralem Paranoid Android,ale to porazka na calej linii. O wiele mniej mozliwosci konfiguracji, a type dobrego slyszalem o tym romie.

Rozumiem,ze 33r Nie jest flashable? Trzeba wgrywac przez fastboota albo "ryzykowac" (bo ryzyko chyba Nie jest wielkie) tool kitem?

R33 ze strony CM jest jaknajbardziej flashable. Nie wiem jak z custom recovery ale ze stockowego na bank.

Niestety przez ToolKita nie idzie, wyskakuje błąd "Can't flash zip file" i coś tam było jeszcze "Can't open zip file". Spróbuję fastbootem.

Przez fastboota wchodzi na bank kilka razy juz wgrywalem. ;)

Ja wracam z tym pitolonym twrp. Wgram je odpalam i jest. Wchodze za jakis czas i znowu odpala sie CM recovery albo e3 recovery w zaleznosci jaki mam rom. O co tu chodzi?

Uprzedzam pytanie, nie wgrywam nic pozniej. Recovery dogrywam zawsze juz po wgraniu systemu wiec teoretycznie nic sie z nim nie powinno stac - a jednak o.O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Teoretycznie faktycznie nie powinno, ale dla pewności sprawdź, czy masz w opcjach programistycznych odznaczone aktualizowanie recovery.

Wysłane z mojego OnePlus One przez tapatalk. Miźnięte w SwiftKey.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX
    R33 ze strony CM jest jaknajbardziej flashable. Nie wiem jak z custom recovery ale ze stockowego na bank.

Przez fastboota wchodzi na bank kilka razy juz wgrywalem. ;)

Ja wracam z tym pitolonym twrp. Wgram je odpalam i jest. Wchodze za jakis czas i znowu odpala sie CM recovery albo e3 recovery w zaleznosci jaki mam rom. O co tu chodzi?

Uprzedzam pytanie, nie wgrywam nic pozniej. Recovery dogrywam zawsze juz po wgraniu systemu wiec teoretycznie nic sie z nim nie powinno stac - a jednak o.O

Bez updater-scripta ?

Nie sądzę...

Zresztą sama nazwa wskazuje jak należy ten obraz wgrać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem to samo ,poszperalem,znalazlem i udzielilem odpowiedzi tutaj:

http://forum.android.com.pl/f1462/nowy-xnph38r-ota-467863/index6.html#post4098861

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emwu13
    Bez updater-scripta ?

Nie sądzę...

Zresztą sama nazwa wskazuje jak należy ten obraz wgrać

W sumie racja. Teraz w podanym linku nie ma juz flashable jak kiedys. Dziwne, dlaczego z tego zrezygnowali?

Edytowane przez emwu13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

Chyba żeby chińczyki tak prosto nie mogły zainstalować cm ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się pobrać 38R z tej strony: https://cyngn.com/products/oneplusone/

otwórz link z 33r w nowej karcie i naciśnij anuluj jak wyskoczy prośba o pobranie. Następnie w nowej karcie masz w pasku adresu link do 33R teraz zmień tam tylko 33R na 38R i normalnie pobierasz gotowy rom. nie wiem dlaczego na stronce tamtej tego nie odświeżyli.

No, ale jeśli ktoś woli podam link:

builds.cyngn.com/factory/bacon/cm-11.0-XNPH38R-bacon-signed-fastboot.zip

w wątku na xda widziałem jak ktoś podawał oddzielne linki do tej samej wersji CM tylko dla 16gb i 64GB telefonu. Dlatego nie wiem czy to na stronce: https://cyngn.com/products/oneplusone/ jest uniwersalne czy nie.

Edytowane przez infernovip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

W zasadzie to zapomniałem o jeszcze jednej komendzie i wygląda to prawdopodobnie tak :

Dla wersji 16 Gb :

fastboot flash userdata userdata.img

Dla wersji 64 Gb :

fastboot flash userdata userdata_64G.img

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. A czy do wgrania stockowego romu mogę użyć "SDK Lite" opisanego w tym temacie http://forum.android.com.pl/f1462/oneplus-one-odblokowanie-bootloadera-custom-recovery-i-root-454174/ ? Jeśli jednak należy pobrać pełną wersję SDK to ile bitową? 32 czy 64? Mam Win 7 64 bit czyli mogę użyć 32 i 64 bitowy SDK ale który byś mi polecał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi