Skocz do zawartości
Zenderable

Serwisowanie OnePlus One - Pytania/Wątpliwości/Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Meler

A jak wygląda serwisowanie telefonu z indii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Djok

Co jest potrzebne do gwarancji w Polsce? Wystarczy sam imei? Sprzedawca od którego kupowałem telefon zapewniał, że nie jest potrzebna żadna faktura, wystarczy tylko imei i numer zamówienia. To prawda?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

Kupiłem dziś opo od drugiego właściciela i mam pytanie. Przysłał mi na meila elektroniczny dowód zakupu z oficjalnej strony producenta i to wystarczy żeby mieć u nich gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@@sebishi IMEI i order id.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruffy

wie ktoś jak to ogarnąć skoro nie mogę napisać ticketa nie mogę napisać ticketa bo telefon nie był kupiony na moje konto... ewentualnie czy jest serwis w polsce który naprawi mi 1+1 za odpłatą? 

juz kur*** dostaję bo nie można normalnie gadać przez telefon -.-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt

A sprzedawca co? Rozpłyną się?? Jak sprzedała ci go firma, skręć im jaja. Jak osoba prywatna - generalnie żadna różnica, tylko dyskusji więcej. Na firmy w PL raczej nie licz, chyba że tych od OPPO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruffy

to było w grudniu... nie pamiętam od kogo kupiłem ten telefon zresztą jaka to różnica, ważne że się zepsuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt

A taka różnica że jak firma to gwarancje oni robią a ty nie masz problemu.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruffy

osoba prywatna to była :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt

Na allegro masz historie. Napisz maila do sprzedawcy, niech zalatwia serwis (dla niego to 3-4 klikniecia). Jak nie chce, proponuje http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/418508-zakup-od-osoby-fizycznej-na-allegro-rekojmia.html

W przypadku zakupu od osoby prywatnej.

Kupujący ma prawo reklamować towar, sprzedający nie ma prawa mu tego odmówić.

Kupujący wysyła towar na własny koszt z pisemną reklamacją obejmującą wady oraz żądania.

Sprzedający ma obowiązek przyjąć przesyłkę oraz rozpatrzyć reklamację. Reklamację rozpatruje zgodnie ze stanem faktycznym, a zatem: pozytywnie, uznając jej zasadność lub negatywnie, odrzucając roszczenia kupującego.

W pierwszym przypadku, w pierwszej kolejności usuwa wady i odsyła na własny koszt, a jeśli nie jest to możliwe, to zwraca środki kupującemu wraz z kosztami przesyłek. W drugim informuje o odrzuceniu reklamacji jako zasadnej i prosi o środki na odesłanie towaru.

Powyższe prawo do reklamacji daje rękojmia, mówi o tym Kodeks Cywilny (Art. 560.). Prawo to występuje przez okres 12 miesięcy od daty zakupu oraz należy poinformować sprzedającego nie później jak w ciągu miesiąca od dnia wykrycia wady.

A wogole to opisz jaki masz problem to narazie krzyczysz ze ci nie dziala ale co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi