Skocz do zawartości
Zenderable

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy OnePlus One.

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku od dzisiaj, proszę zgłaszać swoje problemy po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela/Aktualizacji itp.

Każdy nowy temat typu "Wgrałem ROM xxx i telefon się nie uruchamia" będzie przenoszony do kosza.

Edytowane przez K9G
    Bardziej ogólnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowni koledzy powiedzcie mi co zem nawywijał. Wpadlem na genialny pomysł instalacji colorosa (wersje chinska najprawdopodobniej) na oficjalnego cm11s wszystko sie zainstalowalo jednak po restarcie czarny ekran przytrzymanie power powoduje jedynie wibracje ekran pozostaje czarny, kombinacja power + vol nic nie daje. Czy ja najzwyczajniej w swiecie uceglilem mojego plusa ? :D

***************************************************************************rozwiązane****************************************************************************

Telefon przywrócony po części. Można wejść w tryb fastboot i recovery unbrick zrobiony według tego poradnika https://forums.oneplus.net/threads/solution-recover-from-hard-bricked-oneplus-one.104943/ jednak po wgraniu colorosa i po jego odpaleniu nastepuje restart telefonu przy ekranie wprowadzania pinu. Macie jakies sugestie ?

Edytowane przez K9G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do pomysłu to już ze mnie taki raptus:D ale jak rozwiazac druga czesc problemu. po instalacji color osa nastepuje restart zaraz po uruchomieniu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Ja bym sprawdzil wipe dalvik cache albo inne mozliwe wipe, jesli to nie pomoze sprawdzil czy nie ma problemu na CM nastepnie jesli dalej nic to wgral ColorOs po ludzku tak jak sie powinno go wgrac. :P

Edytowane przez Gruchi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Wgrywałeś tego ColorOS zipem, zgadza się? To coś mi mówi, że to może nie przejść. Z jakiegoś powodu nie zaleca się robienia tego w drugą stronę - przy przejściu z colorOS na CM - ponoć może to działać, a może nie. A na pewno będzie problem z customromami.

ColorOS powinno się wgrać tak, jakbyś robił unbrick - przez fastboota mozolnie obraz za obrazem kilka(naście) plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coloros zainstalowany metoda fastboot jednak wersja mod. uruchamia sie elegancko. aktualnie mam najnkwszego colorosa zainstalowanego przez twrp i wszystko smiga tylko nie moge poradzic sobie z instalacja gaapsow ma ktos link do dzialajacych z twrp

?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej być może piątek 13 to nie najlepszy dzień na otrzymanie telefonu... Gdy rozpakowałem swojego opo z pudełka wszystko działało super, bez żadnych zastrzeżeń, gdy jednak wszedłem w menu i wybrałem opcję aktualizacji telefon się wyłączył i nie chce się uruchomić. Dodam, że bateria miała jakieś +/- 20 %. Macie jakieś pomysły, byłbym wdzięczny za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy telefon podczas przytrzymywania przycisku power wibruje i nic sie potem nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, kompletenie nic się nie dzieje. Nawet podczas ładowania żadna dioda się nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi