Skocz do zawartości
DJAdriano

HTC Desire 300 - Wibruje 7 razy przy włączaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Ostatnio po całonocnym ładowaniu telefonu (ładowarka nie była oryginalna, miała mniejsze natężenie) korzystałem z telefonu, wszystko działało jak trzeba, lecz włączyłem aplikację Allegro i telefon zaciął się na amen. Nie chciał się odciąć, więc wyciągnąłem baterie. Po tym nie chce się włączyć, wibruje 7 razy podczas włączania, nie wykrywa go komputer, ładowarka nie ładuje pomimo wyświetlania się ikony ładowania. Bootloader działa, robiłem reset, nic nie dało. Jakieś pomysły? Gwarancja odpada, zbita szybka, nie zrobią częściowej naprawy, a na ekran mnie nie stać i nie opłaca mi się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącz tel do komputera w trybie fastboot. Następnie wykonaj komendę: fastboot oem rebootRUU . Jaka jest reakcja telefonu? Urządzenie się przełącza w tryb RUU? Tryb RUU to taki napis HTC na czarnym tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputer wykrywa telefon jako Nieznane urządzenie USB (wyliczanie urządzenia nie powiodło się). Po wpisaniu komendy i jej wykonaniu jest cały czas waiting for device.

---------- Post dołączono 03-09-14 o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano 02-09-14 o 22:38 ----------

Spróbowałem na Win 7, działa. Po wpisaniu komendy wywala takie coś:

<bootloader> [sD/EMMC]Error status=0x400008

<bootloader> DATA_TIMEOUT

<bootloader> SD: write failed in CMD25

OKAY [8.243s]

finished. total time: 8.243s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To oznacza, że masz uszkodzoną pamięć. Wgrnie softu inne zabiegi nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile może kosztować naprawa? Na pewno nie da się tego jakoś naprawić samemu? Próbowałem odblokować bootloader, wszystko działa do czasu, gdy trzeba zaakceptować w telefonie odblokowanie. Po naciśnięciu przycisku Power nic się nie dzieje, po przytrzymaniu tego przycisku wibruje 7 razy i dalej stoi na ekranie akceptacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie da się w takim wypadku odblokować boota. Na 99% trzeba wymienić płytę. Jest bardzo mała szansa aby to naprawić. Ale spróbować można. Mianowicie może wystarczy podgrzanie pamięci hot airem a potem ewentualnie wgrać boota riffem.

Edytowane przez <<Joker>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki jest mniej więcej koszt płyty i czy opłaca się to robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny jakie znam to tyklo HTC'owe a te są wysokie:/ Możesz sam wyszukać na popularnym serwisie aukcyjnym jakiegoś zbitka z działającą płytą. Ale z tego co widzę to Twój jest właśnie takim zbitkiem:) więc sam musisz wycenić i ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, chyba się rozejrzę za innym telefonem, nie będę w tego inwestował ;) Dzięki, można zamknąć temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi