Skocz do zawartości
jakubhab

Podstawy aktualizacji OTA, na czym polega? Czemu nie mogę jej zainstalować?

Rekomendowane odpowiedzi

jakubhab

Witam,

w związku z co raz częściej pojawiającymi się pytaniami i problemami związanymi z tak prostą rzeczą, jak aktualizacja OTA (Over-The-Air) postanowiłem utworzyć temat, w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze przyczyny braku możliwości aktualizacji, gdyż zostało to omówione wiele razy na forum, jednakże użycie funkcji "Szukaj" czasami nie pomaga zwłaszcza nowym użytkownikom, gdyż informacje są porozrzucane po forum.

Wracając do tematu:

Jakie warunki musi spełnić mój telefon, aby otrzymać aktualizację OTA?

• W przypadku braku jakichkolwiek modyfikacji i zakupu telefonu z CID-em: HTC_032 lub HTC_001:
      W przypadku gdy używamy telefonu takiego, jak wyciągnęliśmy z pudełka i nigdy nie bawiliśmy się w wszelakiego rodzaju modyfikacje problemu nie ma. Wchodzimy w Ustawienia>Informacje>Aktualizacja oprogramowania>Sprawdzić teraz
      Po czym otrzymamy powiadomienie takiego rodzaju:
      10622710_851423224882635_2171759519833381430_n.jpg?oh=f9c948d78f3e435484dccfd6eed0f9fc&oe=546A9068
      Następnie telefon sam przeprowadzi proces aktualizacji, po czym uruchomi się ponownie nie naruszając danych użytkownika.
      Z góry informuję, iż odgórnie zalecany jest Factory Reset, w celu pozbycia się problemów związanych z krótkim/krótszym czasem pracy baterii, czy też brakiem prawidłowego funkcjonowania różnych modułów.

• W przypadku zakupu telefonu w sieci Orange, T-Mobile lub u innych zagranicznych operatorów:
      Inni użytkownicy Twojego modelu telefonu chwalą się otrzymaniem najnowszej aktualizacji OTA, a Ty jej nie otrzymałeś? Nie jest to nic dziwnego. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymują klienci niebrandowanych słuchawek, czyli czystych ROM-ów wprost od HTC. W Polsce, w przypadku T-Mobile oraz Orange, następuje brand oprogramowania, przez co trzeba oczekiwać trochę dłużej na aktualizacje.
      Może to być zarówno 2 dni jak i 2 miesiące. Niestety, zwłaszcza w przypadku Orange, aktualizacje idą w bardzo wolnym tempie. Jest na to rada w postaci: http://forum.android.com.pl/f838/debrandowanie-telefonu-362865/
      Podsumowując: Twój telefon nie jest zepsuty. Czekaj cierpliwie na aktualizacje operatora, bądź zastosuj się do tutorialu z wątku powyżej.

• Po zmianie recovery:
      Planujesz aktualizację OTA? Podstawowym warunkiem bezproblemowego instalacji aktualizacji jest przywrócenie STOCK Recovery. W przypadku posiadania zmodyfikowanego recovery (np. TWRP), nie ma możliwości instalacji owej aktualizacji. Efektem takiej próby będzie włączanie się telefonu w tryb recovery bez żadnego efektu, w postaci zaktualizowanego telefonu.

• Po zmianie ROM-u:
      W przypadku, gdy zainstalujesz jakikolwiek Custom ROM, nie otrzymasz aktualizacji od HTC. Musisz czekać na jej wydanie przez konkretnego developera danego ROM-u. Jeżeli jednak zależy Ci na powrocie do ROM-u od HTC, musisz dokonać powrotu do STOCK-a według tego poradnika: http://forum.android.com.pl/f838/tool-guru-reset-a-atwy-powra-t-do-stock-356154/ a następnie po kolei przejść proces aktualizacji OTA.

Podsumowanie:

Ogólnie rzecz biorąc, modyfikując telefon po zakupie, aby otrzymać aktualizację OTA od HTC, musisz przywrócić telefon do stanu w jakim był w momencie jak wziąłeś go pierwszy raz z pudełka.

[TOOL] Guru Reset - Łatwy powrót do STOCK - najlepiej zastosować się do tego poradnika, a z pewnością nie będziesz miał problemów w późniejszych instalacjach aktualizacji.

Mam nadzieję, że ten temat zakończy ciągłe pytania użytkowników, dlaczego nie otrzymują aktualizacji, lub mają ogromny problem z jej instalacją.

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania telefonów HTC.

jakubhab

Zastrzeżenie: Zakaz kopiowania bez zgody autora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę zaktualizować swojego HTC one do ostatniego wydania ota przez t-mobile mam s-off relocked i stockowe recovery. może tez ktoś ma ten problem proszę o pomoc. Dziekuje. Wlasciwie to się trochę zdenerwowałem i zmienilel cid na super cid i zainstalowałem RUU dla stanow i aktualizacja poszla. No ale teraz mam t-mobile soft ze stanow a nie z niemiec.Jak wrocic do cida i softu ot t-mobile PL czytaj Deutchland. . Przepraszam za potoczne słownictwo.

Moje dane :hboot 1.57 , CID T-MOB101

W czasie aktualizacji oryginalnej ota od T-mobile (bo wrocilem poprzez guru do stocka jest locked , stock recovery i s-off- tego nie likwidowałem) pojawia się wpis:

Verifing current system...

"/system/fonts/DFHEIA7A.ttf" has unexpected contents.

Installation abortes.

Write host_mode:0 done

Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś wie o co tu chodzi i bardzo proszę nie usuwac postu.

Edytowane przez 4Pancerni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Info z recovery wskazuje na to ze plik "DFHEIA7A.ttf" jest skopany. Musiałbyś wyciągnąć ten sam plik z OTA i wrzucić go dokładnie w miejsce podane w komunikacie czyli system/fonts , lub niech ktoś z romem T-mob udostępni ci ten plik i po problemie ( wymagany root). Jest jeszcze druga opcja, polega ona na wgranie wszystkiego od początku (RUU, backup etc) wszystko znajdziesz tutaj http://forum.android.com.pl/f838/zbia-r-poradnika-w-dla-hboot-1-54-i-1-55-a-353309/#post2945234

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Otóż mam pewnien problem, dawno nie bawiłem się z moim HTC One, chciałem wgrać najnowszą aktualizację OTA, lecz jedyny problem jaki stoi na przeszkodzie to custom recovery.

Próbowałem zrzucić na telefon guru reser, lecz nie chce mi za żadne skarby zgrać na telefon, wyskakuje błąd że urządzenie zostało odłączone lub przestało odpowiadać. Za wgrywanie samego stock recovery się nie brałem, ponieważ kompletnie zapomniałem jak się to robi w HTC :( (Ciągle jeszcze się bawie Samsungiem oraz nie miałem potrzeb wgrywania niewiadomo czego)

Więc czekam na Waszą pomoc oraz na wyrozumiałość :)

Pozdrówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Aby mieć aktualizacje OTA musisz mieć wgrany stockowy ROM, zablokowany bootloader oraz w konsekwencji tego pierwszego musisz wykonać S-OFF. Żaden custom ROM nie będzie mieć OTA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mam właśnie wszystko stockowe, jedynym problemem jest custom recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

W każdym wątku w tym dziale, tutorialu, tematach przyklejonych - pisane jest że RECOVERY MUSI BYĆ STOCKOWE, dla danego firmware!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    exeex

Jak w temacie. Na poczatku elegncko wszystko. pobiera aktualizacje ale gdy ją odpalam to pasek stanu aktualizacji dochodzi do pewnego momentu i wywala błąd. Chwile stoi w miejscu i pyk reset.

Ktoś miał cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Gdy pasek stanie wcisnij Vol up i power, a na dole bedziesz mial informacje gdzie tkwi blad...(pewnie jakis plik masz uszkodzony lub brakuje go). Po dograniu pliku aktualizacja przejdzie (chyba ze znowu napotka jakis problem...) I tak az do skutku...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krotkie pytanie: mozna wgrac stockowe recovery przez fastboota (s-off, stockowy rom) w celu aktualizacji OTA czy trzeba guru?

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi