Skocz do zawartości
maciejka.mail

Pomocy - Problem z konfiguracja Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

szukajac na forum nie znalazlem podobnego tematu, wiec jestem zmuszony takowy utworzyc...

Mianowiscie:

-posiadam internet z tv kablowej poprzez zwykly modem dołaczony przez dostawce netu

-posiadam telefon ERA G1

-posiadam karte sieciowa pod USB TP-LINK TL-WN321G a mozliwoscia pracy w AP Mode

Moje pytanie brzmi: jak mam skonfigurowac windows, to magiczne urzadzenie tp-link oraz komorke a dokladnie wi-fi w niej...? dodam, że przy opcjach autowykrywania IP na komputerze (mowie o IP sieci wi-fi tej nadawanej przez tp-link) wyszukam siec w telefonie - polacze sie z siecia wifi komputera... i tutaj zaczyna sie moj problem... nie wiem co mam juz na ten temat myslec - wlaczajac przegladarke na androidzie nie moge wyswietlic strony, nie moge wysylac maili - ogolnie mimo iz mam status "polaczony" (widoczny zarowno na komorce jak i na kompie w oprogramowaniu dolacczonym do tp-link) to tak naprawde wychodzi na to ze nic nie moge zrobic, jakby to polaczenie bylo blokowane czy co... ? nie wiem juz sam.

PROSZE O POMOC W TYM TEMACIE.

tak wogole jaki powinien byc adres sieci tej nowo utworzonej wi-fi ? moj adres ip z tv kablowej jest 172.16.xx.xx :) a na wi-fi wykrywa mi 192.168.123.1...

prosze o pomoc - zalezy mi na neciku w komorce - wkoncu po to kupilem to male urzadzonko.

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo, adapter nie potrafi nawiązać połączenia - najwyraźniej to jakaś chińska jednorazówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo podłączenie AP do komputera nie da wam internetu... Musicie jeszcze udostępnić połączenie internetowe...

Jak to zrobić to już zależy od waszego systemy, ale w windzie najczęściej jest wystarczy prawy klik na połączeniu internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

adapter ma soft AP, i wygląda jednak na problem androida a nie adaptera wifi, android nie potrafi uzyskać IP

wina oprogramowania tego badziewnego wifi

Edytowane przez Raider0001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    si3wc4

A w jakim trybie masz ustawionego AP? AD-HOC czy Infrastucture?? Mój G1 nie chciał się połączyć z siecią typu Infrastucture... Ale to może tylko kwestia ROMu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

ADHOC to cos na zasadzie AP,infrastructure to polaczenie miedzy urzadzeniami do komunikacji miedzy nimi ale nie udostepnisz tym sposobem internetu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

po pierwsze zastosuj sterowniki od vista (nie wazne czy uzywasz vista czy 7) - te z płytki dołączonej, po drugie przelacz do trybu soft ap w tym momencie aplikacja musi ładnie załapać ICS i po trzecie sprawdzaj po kolei w aplikacji kanały nowyobrazmapybitowejg.jpg u mnie magicznie działa kanał 8 - na kazdym innym telefon nie potrafi nawiązać wyszukiwania IP

jesli masz połączenie to kanał prawdopodobnie pasuje ale ICS sie nie odpaliło poprawnie więc nie dostajesz transferu przez LAN (źródło twojego internetu)

po dłuższych testach, nadal nie pracuje jak powinno....

zrobiłem nowy myk - MOSTEK SIECIOWY pomiedzy LAN a WIFI i laczy mi juz za kazdym razem, magiczny trik działa nawet z zabezpieczeniami WEP

mostekq.jpg

Edytowane przez Raider0001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi